Na mistrzostwach świata do lat 20 błyszczą puste miejsca, ale AFC i FIFA mają powody sądzić, że frekwencja kibiców to dobra wiadomość.

Do tej środy, Połowa meczów Mistrzostw Świata FIFA U-20 oglądała średnio mniej niż 10 000 widzów na trybunach. Turniej pojawia się z pojemnością około 40 000 widzów na każdym stadionie, nie licząc meczów w Argentynie Mniej niż jedna czwarta pól jest zapełniona. Jednak AFA to nie obchodzi: rozumie, że jest to plik Charakter logiczny do fazy grupowej, gdzie mecze nie są nokautami. Z drugiej strony komitet organizacyjny był zaskoczony Boom fanów argentyńskich. Zespołem kieruje Javier Mascherano Wyprzedał bilety w Santiago del Estero i jest w drodze do San Juan, gdzie w piątek zagra z Nową Zelandią. Ich trzecie spotkanie w grupie A.

„Oczekuje się, że frekwencja w fazie grupowej będzie niższa w meczach, w których Argentyna nie gra. Nie spodziewaliśmy się, że Argentyna zagra przed 40-tysięczną publicznością w tych dwóch pierwszych meczach. Naród Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata. Gniew na drużynę narodową, który zaobserwowano w Santiago del Estero Przeprowadza się do San Juan na weekend Tak będzie do 1/8 finału. Decydujący mecz mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca na stadionie Diego Armando Maradona w La Plata, przemianowanym na Diego Armando Maradona.Sprzedano już 53 000 miejsc.

Stadion Madre de Ciudad wypełniony po brzegi na mecz otwarcia między Argentyną a UzbekistanemFabian Marelli – Naród

W takim razie problem To nie Argentyna sprzedaje wszystko, co ma, ale reszta partii. Według oficjalnych danych z FIFAdwa najrzadziej oglądane mecze w turnieju miały futbolową moc, taką jak główny bohater: Francja vs. Korea Południowa zgromadziła tylko 2671 widzów W Mendozie impreza była najmniej zaproszona. anglia vs. Drugie miejsce zajmuje Tunis w La Plata z 2765 mieszkańcami. Na te mecze wykorzystywane są bilety protokolarne oraz bilety dostarczane do szkółek piłkarskich. Coś, co wydarzyło się również podczas mistrzostw świata w 2001 roku, które były organizowane przez ten kraj i które wygrała Argentyna.

„Istnieją tylko określone wpisy do protokołu dotyczące meczów w Argentynie, a jest ich 5000”.Raport Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata. I dodają: „W niektórych grach, które nie pochodzą z Argentyny, używamy około 200 biletów protokołów”. Zestaw FIFA zawiera wszystko: protokół, dziennikarstwo i płacących widzów (lub tych, którzy wchodzą z kartą podarunkową). Dlatego w oficjalnych raportach stron mówił o „pomocnikach”. Ale te 200 kart protokołu to niewiele, jeśli sprawdzić, co się dzieje z ofertą darmowych biletów, którą otrzymują na WhatsApp rodzice dzieci grających w piłkę nożną w szkole, mówi się: dotrzeć średnio do tych 10 widzów, zmotywować najmłodszych to klucz.

Było 4000 członków społeczności żydowskiej w Argentynie, którzy widzieli Izrael vs. Kolumbia w La Placiehttps://www.instagram.com/isr.fa/

Na przykład San Juan ma program o nazwie „pełny stadion”co nie dotyczy meczów w Argentynie, ale przyczynia się do obecności większej liczby osób na boisku Dwustulecia, z Może pomieścić 25 tysięcy osób. Rząd hrabstwa Cuyo wezwał szkoły piłkarskie do rejestracji online, „aby młodzi piłkarze mogli uczestniczyć za darmo” w meczach dwustulecia. To chłopcy, którzy inaczej nie dotarliby na mistrzostwa świata. Trybuna San Juan będzie wyłożona asfaltem przez łącznie dziesięć dni na czas trwania mistrzostw świata. Będzie gospodarzem 1/8 finału i ćwierćfinałów.

Pierwszego dnia stadion zapełnił się w ponad połowieco jest bardzo dobre, biorąc pod uwagę, że ani Argentyna, ani supermocarstwa nie grały tak dobrze w Mendozie” – mówią z San Juan do Naród. Fidżi vs. wezwano Słowację 9358 osób, podczas gdy Stany Zjednoczone vs. Ekwador Graniczy z 15 tys (14 865 widzów). „Drugiego dnia (wtorek 23) było trochę mniej ludzi niż w sobotę, ale też Jest to zrozumiałe, ponieważ jest to dzień pracy, a mecze są wcześnieW meczu US vs Fidżi na trybunach zasiadło 8017 osób, podczas gdy w Ekwadorze przeciwko Słowacji było 13 919. Ci w San Juan z optymizmem patrzą w przyszłość: W piątek spodziewamy się 26 pełnych stadionów. To ma sens, Argentyna gra z Nową Zelandią. W La Placie były też bilety dla chłopców z okolicznych szkółek piłkarskich.

W Mendozie koordynowali m.in Podobny plan do planu San Juan. Dzięki porozumieniu między Ministrem Sportu a Generalną Dyrekcją Szkół uczniowie szkół średnich z tej prowincji mogą bezpłatnie wejść na stadion Malvinas Argentinas. I mają to dostępne Popularny na północy. Obowiązuje zarówno w szkołach prywatnych, jak i państwowych, a dystrybucja biletów jest ponoszona Generalna Dyrekcja Szkół z prowincji. „Są to samoprzylepne wejściówki, które uczniowie i nauczyciele muszą nosić w widocznym miejscu na ubraniu. Będą ważne na oba mecze w określonym terminie. „Mecz Włochy-Brazylia, najatrakcyjniejszy mecz grupy D, był świetnym widowiskiem sukces: zgromadził 35 531 widzów. Prawie tyle samo, co gospodarze Argentyny w obu meczach w Santiago del Estero (37 233 w pierwszym meczu z Uzbekistanem i 37 033 z Gwatemalą).

Choć średnie zapełnienie stadionu w pierwszych 16 meczach Mistrzostw Świata U-20 oscylowało blisko 36%, to liczba widzów napawa organizatorów optymizmem. Jeśli porównać Argentynę 2023 i Polskę 2019 (w 2021 mundial nie został rozegrany z powodu pandemii koronawirusa) Liczby sprzyjające mistrzostwom są sporne. Każdy z jej meczów gwarantuje frekwencję 14 684 widzów, na co wpływ ma atrakcyjność miejscowej drużyny. To 107%! więcej niż cztery lata temu: Średnia wynosiła 7071 osób na spotkanie. Nie licząc dwóch meczów u siebie (Argentyna w 2023 i Polska w 2019), różnica jest na korzyść obecnego mundialu: 11 477 osób przeciwko 5 698. To o 101% więcej.

Stadion Madre de Ciudads w Santiago del Estero jest miejscem wściekłości argentyńskich kibiców drużyny prowadzonej przez Javiera Mascherano.Fabian Marelli – Naród

Oprócz wojewódzkich programów zwiększania obecności młodzieży na stadionach, Ceny witryn również mają wpływ na średnią liczbę widzów Jeśli chodzi o Polskę 2019. Popularne bilety kosztują 2000 $, a budki 3000 $. Ze strony rządu są podekscytowani przyjazdem zagranicznych fanów z dolarami w kieszeniach. Szacują, że po Celeste w La Plata (grają z Anglią w ten czwartek) będzie około 25 tysięcy Urugwajczyków. Coś podobnego czeka Brazylię w Mendozie (w środę zmierzą się z Dominikaną). Szacują całkowity obrót ekonomiczny turnieju na 250 milionów dolarów.

Dowiedz się o projekcie Trust

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *