NASA szuka nowej podróży dla astronautów na platformę startową Artemis

NASA szuka nowej podróży dla astronautów na platformę startową Artemis
Powiększenie / NASA po raz pierwszy zaczęła używać modelu Airstream z 1983 roku w misjach promu kosmicznego w 1984 roku.

NASA

NASA poprosiła przemysł o pomysły na opracowanie „wozu do przenoszenia załogi Artemis”, który przewiezie astronautów z obiektów skafandra do wyrzutni w dniu startu.

Agencja kosmiczna oczywiście nie wypuszczała własnych astronautów na statek wyprodukowany przez NASA od zakończenia programu promu kosmicznego w 2011 roku. Od 1984 roku do końca ery wahadłowców agencja używała zmodyfikowanego silnika pneumatycznego. znany jako „astrofan” do przewożenia załóg na platformę. Ten kultowy samochód miał błyszczącą srebrną karoserię, ale dość proste wnętrze. „Urok obecnego samochodu jest zakorzeniony w tradycji, a nie w wystroju” Agencja wyróżniona w 2011 roku.

Teraz NASA przygotowuje się do nowej ery eksploracji kosmosu, planując jednoczesne wystrzelenie czterech astronautów wewnątrz statku kosmicznego Orion, na szczycie rakiety Space Launch System. Według administratora NASA Billa Nelsona pierwsze loty ludzi na tych pojazdach mogą nastąpić pod koniec 2023 r. lub na początku 2024 r. niedawno powiedział.

Chociaż opracowanie statku kosmicznego i rakiety zajęło dziesięciolecia i dziesiątki miliardów dolarów, NASA ma nadzieję, że wyrzutnię można wyposażyć nieco szybciej. w jej petycjiOpublikowany w piątek NASA ogłosił, że „Artemis CTV” powinien zostać dostarczony nie później niż w czerwcu 2023 roku.

NASA bada trzy różne opcje dla nowego pojazdu. Dostawca może zbudować pojazd na zamówienie, zmodyfikować pojazd dostępny na rynku lub naprawić i odnowić ceniony Astrovan.

W ramach swojej petycji NASA ma długą listę wymagań dotyczących pojazdu transportowego Artemis. między nimi:

  • Musi to być pojazd bezemisyjny, taki jak akumulator elektryczny, hybrydowy elektryczny lub elektryczne ogniwo paliwowe
  • Powinien pomieścić ośmiu pasażerów, w tym czterech idealnie dopasowanych astronautów
  • Powinien mieć dużą pojemność sprzętu, w tym big bagi na kaski, lodówki na bazie lodu i nie tylko
  • Miej drzwi wystarczająco szerokie od 24 do 36 cali, aby odpowiedni astronauci mogli wchodzić i wychodzić

Według redaktora motoryzacyjnego Ars, Jonathana Gitlina, jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek pojazd o zerowej emisji spełnił te wymagania, nawet po wprowadzeniu modyfikacji. Bród Nadchodzi elektryczna ciężarówka tranzytowa Gitlin dodał, że może się zbliżać.

Astronauci NASA Doug Hurley, Chris Ferguson i Sandy Magnus w astrofanie w 2011 roku.
Powiększenie / Astronauci NASA Doug Hurley, Chris Ferguson i Sandy Magnus w astrofanie w 2011 roku.

NASA

W rzeczywistości najlepszą opcją może być odnowienie starego strumienia powietrza. To dlatego, że samochód nie będzie przypominał sobie podczas szczególnie długich podróży – to tylko kilka kilometrów do i od wyrzutni – a zapotrzebowanie to mieściłoby się w zakresie możliwości dwóch jednostek napędowych Tesli i płytki akumulatorów.

Dzięki programowi Artemis NASA powraca na Księżyc, tak jak to miało miejsce w latach 60. XX wieku. Wykorzystuje konstrukcję kapsuły, podobną do Apollo, oraz dużą rakietę z głównymi silnikami promu kosmicznego zaprojektowanymi w latach 70. XX wieku. Dlaczego więc transport astronautów również nie działa wstecz?

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *