Neurobiolog przewiduje „trend zdrowotny numer jeden na rok 2024”

Neurobiolog przewiduje „trend zdrowotny numer jeden na rok 2024”
  • Robert Love (41 lat) z Florydy specjalizuje się w zapobieganiu chorobie Alzheimera
  • Dzieli się wskazówkami dotyczącymi zdrowia mózgu na TikToku, gdzie ma 1,8 miliona obserwujących
  • Love niedawno ujawnił, jaki jego zdaniem będzie największy trend zdrowotny w tym roku

Neurobiolog przewidział „trend zdrowotny numer jeden w roku 2024” i wskazał, w jaki sposób może on pomóc w poprawie zdrowia.

Robert Love (41 l.) z Miami Beach na Florydzie jest badaczem i pedagogiem, który specjalizuje się w pomaganiu ludziom w zapobieganiu chorobie Alzheimera za pomocą nauki.

Ekspert dzieli się swoją wiedzą na temat zdrowia mózgu, odwracania procesów starzenia, ćwiczeń i utraty wagi na TikToku, gdzie ma ponad 1,8 miliona obserwujących.

Twórca używający uchwytu @robertoplovestało się popularne po tym, jak ujawnił, co jego zdaniem będzie kolejnym ważnym tematem dotyczącym zdrowia w tym roku.

Neurobiolog Robert Love (41 l.) z Miami Beach na Florydzie zyskał popularność na TikToku po tym, jak przewidział, że zmniejszenie stanu zapalnego będzie w tym roku najważniejszym trendem zdrowotnym.
Love wyjaśniła, że ​​nauka „stała się bardzo jasna”, że „wysoki poziom stanu zapalnego zwiększa ryzyko wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy, chorób serca i choroby Alzheimera”.
Love wyjaśniła, że ​​nauka „stała się bardzo jasna”, że „wysoki poziom stanu zapalnego zwiększa ryzyko wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy, chorób serca i choroby Alzheimera”.

„Ten trend zdrowotny jest bardzo prosty, ale można go zauważyć w żywności, suplementach, a nawet ćwiczeniach” – powiedział. „Redukuje stany zapalne.”

Co to jest przewlekłe zapalenie?

Przewlekły stan zapalny to długotrwały stan zapalny o niskim nasileniu, który z czasem może prowadzić do uszkodzenia komórek i narządów.

Jest powiązany z chorobami przewlekłymi, w tym cukrzycą, chorobami serca, chorobą Alzheimera i niektórymi rodzajami nowotworów.

Możliwe przyczyny obejmują:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Narażenie na toksyny
  • Nieleczone ostre zapalenie
  • Zaburzenia autozapalne
  • Powtarzające się epizody ostrego zapalenia

źródło: Klinika w Cleveland

Love wyjaśniła, że ​​nauka „stała się bardzo jasna”, że „wysoki poziom stanu zapalnego zwiększa ryzyko wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy, chorób serca, choroby Alzheimera i niektórych form raka”.

Ludzie najbardziej znają ostry stan zapalny, będący naturalną obroną organizmu przed infekcjami i urazami, które mogą obejmować gorączkę, zaczerwienienie, obrzęk lub ból.

Jest to istotna część procesu gojenia i zwykle trwa kilka dni.

Natomiast przewlekłe zapalenie to długotrwałe zapalenie o niskim nasileniu, które z czasem może uszkadzać komórki i narządy i jest związane z pewnymi chorobami.

Zmęczenie, ból stawów, depresja, stany lękowe, problemy trawienne, przyrost i utrata masy ciała to typowe objawy przewlekłego stanu zapalnego.

„Wysoki stan zapalny to bardzo duży problem, a jego zmniejszenie będzie, jak sądzę, jednym z najważniejszych trendów zdrowotnych na rok 2024” – spekuluje Love.

Według naukowców przewlekłe zapalenie może być spowodowane chorobami autoimmunologicznymi, ekspozycją na toksyny, nieleczonym ostrym stanem zapalnym, zaburzeniami autozapalnymi i nawracającymi epizodami ostrego zapalenia. Klinika w Cleveland.

Love podzieliła się jednak informacją, że istnieje pięć zmian w stylu życia, które można wprowadzić, aby zmniejszyć stan zapalny w organizmie.

„Dlatego w tym roku 2024, jeśli chcesz, aby był to najlepszy i najzdrowszy rok, podejmij kroki w celu ograniczenia stanu zapalnego” – powiedział. „Twój mózg naprawdę ci podziękuje.”

Ekspert podzielił się pięcioma sposobami na zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie, w tym przyjmowaniem suplementów przeciwzapalnych, takich jak kurkumina, główny aktywny składnik kurkumy (zdjęcie stockowe)
Dziel się radością z faktu, że niektóre produkty spożywcze mają właściwości przeciwzapalne, w tym organiczne owoce i warzywa (zdjęcie stockowe)

Zażywaj suplementy diety

Pierwszą wskazówką Love było zażywanie suplementów przeciwzapalnych, takich jak kurkumina i lwia grzywa.

Według nich kurkumina, główny składnik aktywny kurkumy, i lwia grzywa, rodzaj grzyba, to substancje bioaktywne, które mogą pomóc w walce ze stanami zapalnymi. Linia zdrowia.

Unikaj fast foodów

Neurobiolog podkreślił znaczenie eliminacji z codziennej diety pokarmów zapalnych.

Wiadomo, że smażone potrawy, przetworzone mięsa, wysoko rafinowane oleje, tłuszcze trans i rafinowane węglowodany, takie jak cukier i biały chleb, powodują stany zapalne.

To niefortunne, ponieważ wiele z tych potraw jest „naprawdę pysznych” – zauważyła Love.

Załaduj organiczne owoce i warzywa

Love zauważyła, że ​​istnieją również pewne produkty spożywcze o właściwościach przeciwzapalnych, w tym organiczne owoce i warzywa.

Wiadomo również, że tłuste ryby, oliwa z oliwek, produkty pełnoziarniste i orzechy zmniejszają stany zapalne.

Według Cleveland Clinic, u osób stosujących dietę śródziemnomorską bogatą w żywność pochodzenia roślinnego i zdrowe tłuszcze występuje niższy poziom stanów zapalnych w organizmie.

Love powiedziała, że ​​regularne ćwiczenia „świetnie zmniejszają stany zapalne” (zdjęcie stockowe)
Love radziła również, aby priorytetowo traktować sen, twierdząc, że to „świetne rozwiązanie”. [your] „Ciało” i „Dolny stan zapalny” (zdjęcie stockowe)

Niech ćwiczenia staną się częścią Twojej rutyny

Ćwiczenia „świetnie redukują stany zapalne” – pod warunkiem, że nie przesadzisz, twierdzi Love.

Badania opublikowane w Mózg, zachowanie i odporność wykazali, że „krótka, 20-minutowa sesja umiarkowanego chodzenia może mieć działanie przeciwzapalne”.

Jednak intensywne ćwiczenia przez długi czas bez odpowiedniego odpoczynku mogą spowodować, że ostry stan zapalny stanie się przewlekły Jedz zdrowo.

Priorytetowo traktuj sen

Ostatnią wskazówką Love było zadbanie o odpowiednią ilość snu, twierdząc, że to „świetne rozwiązanie”. [your] ciała” i „niższy stan zapalny”.

Badania opublikowane w Journal of Experimental Medicine odkryli, że chroniczny niedobór snu może prowadzić do zaburzeń zapalnych i chorób układu krążenia.

Konsekwentna utrata półtorej godziny snu każdej nocy może zwiększyć ryzyko.

the Amerykańska Akademia Medycyny Snu (AASM) i Towarzystwo Badań nad Snem (SRS) Dorośli zalecają regularny sen wynoszący co najmniej siedem godzin na dobę, aby zapewnić optymalny stan zdrowia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *