Niemcy wydalają 40 rosyjskich dyplomatów ze swojej ambasady w Berlinie | Aktualności | Dr..

Niemcy wydalają 40 rosyjskich dyplomatów ze swojej ambasady w Berlinie |  Aktualności |  Dr..

Niemiecki rząd ogłosił 40 rosyjskich dyplomatów z berlińskiej ambasady „persona non grata”, którzy zostali wezwani do opuszczenia kraju – poinformowała w poniedziałek (4.04.2022) minister spraw zagranicznych Annallina Barbock. Są to ludzie, którzy „dzień po dniu działają przeciwko naszej wolności i naszej spójności społecznej”, zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które odnosi się do „niesamowitej brutalności” rosyjskich przywódców, ucieleśnionej w obrazach z ukraińskiego miasta. Butcha.

I dalej w oświadczeniu: „Boimy się pojawienia się podobnych obrazów w innych miastach okupowanych przez siły rosyjskie”, w którym stwierdza się, że w obliczu tej „brutalności” musimy odpowiedzieć „twierdzą naszej wolności”. Dyplomaci uznani za „persona non grata” to członkowie rosyjskiej ambasady, których praca, według MSZ, „stwarza zagrożenie dla każdego, kto szuka ochrony w naszym kraju”.

Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck zapowiedział, że państwo niemieckie przejmie tymczasowo niemiecki oddział rosyjskiego giganta Gazpromu ze względu na jego „znaczenie dla dostaw” energii do Niemiec. Federalna agencja zarządzająca sieciami energetycznymi, Bundesnetzagentur, do 30 września będzie odpowiadać za Gazprom Germania, którego Gazprom był jedynym właścicielem. Habek uzasadnił tę decyzję brakiem jasności prawnej co do statusu spółki oraz faktem, że rosyjska spółka matka nie przestrzegała standardów przejrzystości po tym, jak ogłosiła, że ​​pozbywa się spółki zależnej.

Minister Gospodarki Niemiec Robert Habeck.

Według informacji magazynu Der Spiegel w ostatnich dniach Gazprom próbował przenieść niemiecką spółkę Gazprom na spółkę z siedzibą w Petersburgu, co zostało zinterpretowane jako uniemożliwienie wywłaszczenia przez państwo niemieckie. Habeck zauważył, że jednym z problemów było to, że nie było jasne, kto powinien być nowym właścicielem Gazpromu Niemcy. Ponadto rząd niemiecki podejrzewał, że filia Gazpromu w Niemczech taktycznie wykorzystuje swoje zdolności magazynowe do zaostrzania kryzysu cen gazu w tym kraju.

Sam prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, po raz pierwszy publicznie przyznał się dziś do „błędu”, broniąc potrzeby realizacji niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2, gdy był ministrem ds. Sprawy zagraniczne. „To była oczywista pomyłka” – cytuje wypowiedź Steinmeiera niemiecka stacja telewizyjna ARD, wśród krytyki ze strony Ukrainy i Polski dotyczącej jego administracji oraz byłej kanclerz Angeli Merkel.

LGC (AFP/EFE)

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ze swoim ówczesnym odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w 2016 roku.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ze swoim ówczesnym odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w 2016 roku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *