Nierozwiązane spiski, ludzkie niepowodzenia, zła pogoda: 6 politycznych zgonów w katastrofach lotniczych

Wypadki lotnicze są mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe. (Reuters)

Chociaż eksperci ds. bezpieczeństwa transportu powtarzają to Śmierć w katastrofie lotniczej jest znacznie bardziej prawdopodobna niż śmierć w wypadku samochodowymdla wielu ludzi Latanie jest bardziej przerażające niż jazda samochodem lub autobusem.

Latanie samolotem prowadzi do poczucia, że ​​wyjście z życiem w obliczu złożoności technicznej byłoby prawie niemożliwe. Chociaż prawdą jest, że liczba zgonów w wypadkach lotniczych jest niska w porównaniu z tymi w innych środkach transportu, było wiele przypadków związanych z wieloma przyczynami: atakami, awariami technicznymi, ekstremalnymi warunkami pogodowymi iw wielu przypadkach. Zaniedbanie człowieka.

Politycy to niewątpliwie ludzie, którzy wsiadają do większości samolotów, a ich misje wymagają podróżowania między różnymi częściami globu i swoimi krajami, więc nie powinno dziwić, że jest wielu prezydentów i prominentnych polityków, którzy stracili życie. Byli na wycieczce. Ostatnia z nich pochodzi z 2010 roku i wzięła w niej udział głowa jednego z głównych krajów europejskich.

Infobae Ujawnił 6 głośnych przypadków polityków, którzy stracili życie w katastrofie lotniczej:

1- Dag Hammarskjöld Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych 18 września 1961

Dag Hammarskjöld, który był sekretarzem ONZ, zginął w okolicznościach, które nie zostały jeszcze ujawnione.  (Zdjęcia Lisa/Obrazy Getty)
Dag Hammarskjöld, który był sekretarzem ONZ, zginął w okolicznościach, które nie zostały jeszcze ujawnione. (Zdjęcia Lisa/Obrazy Getty)

Dag Hammarskjöld Był drugim sekretarzem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych. We wrześniu 1961 podróżowałem do Konga Nadzorować misje Sił Organizacyjnych w Kongo (ONUC), które zostały zainstalowane rok temu na prośbę władz lokalnych.

To już czwarty raz, kiedy urzędnik udaje się do Konga z taką misją. Oczy świata były w jego podróży, ja Było wiele osób zainteresowanych ogromnym bogactwem mineralnym miedzi, kobaltu i uranu Kongijczycy, w środku zimnej wojny i po kilku miesiącach rozłamu z belgijskimi kolonistami, doszło do sporu o mocarstwa.

Samolot z Hammarskjöldem i jego świtą wystartował 17 września 1961 roku, ale nigdy nie dotarł do celu. We wczesnych godzinach 18-tego doniesiono o tym Na niebie nad ówczesną Rodezja (obecnie Zambia) zaobserwowano eksplozję.. Grupa ratunkowa znalazła wrak samolotu po południu, wydobyto 15 ciał i jednego ocalałego. Harold M. JulianZmarł kilka dni później w wyniku doznanych oparzeń.

Dwóch mężczyzn bada wrak samolotu przewożącego Daga Hammarskjölda.  (Centralne zdjęcie prasowe/Archiwum Hultona/Getty Images)
Dwóch mężczyzn bada wrak samolotu przewożącego Daga Hammarskjölda. (Centralne zdjęcie prasowe/Archiwum Hultona/Getty Images)

Przyczyn wybuchu nigdy nie wyjaśniono, były Poprzez oskarżenia dotyczące RPA, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a nawet najemnik belgijski, któremu powierzono zestrzelenie samolotu. Są też tacy, którzy uważają, że była to awaria operacyjna pilota.

2- Francisco Sa Carneiro, premier Portugalii 4 grudnia 1980 r

Portret Francisco Sa Carneiro, który ma zostać premierem Portugalii.  (Obrazy Getty'ego)
Portret Francisco Sa Carneiro, który ma zostać premierem Portugalii. (Obrazy Getty’ego)

FRancisco Sa Carneiro, premier Portugalii, zginął w ataku lotniczym 4 grudnia 1980 r., kiedy podróżował z przedmieść Lizbony do Porto prywatnym odrzutowcem Cessna 421 w towarzystwie ministra obrony Adelino Amaro. Da Costa i jej duński partner Snow Abecasis i 5 innych osób. Samolot zapalił się w kilka sekund po starcie i uderzył w budynek w pobliżu lotniska, z którego odleciał. Mimo szybkich działań strażaków żaden z jego mieszkańców nie przeżył.

W 2004 roku ujawniono, że samolot się rozbił „Nie z przyczyn przypadkowych, ale dlatego, że na pokładzie doszło do eksplozji, która dotknęła samolot i jego załogę”.Według panelu ekspertów, który badał sprawę w Portugalii. Przyczyny nie zostały w pełni wyjaśnione, ale niektóre relacje łączą atak z przemytem broni do Iranu i Iraku.

3- Jaime Roldos Aguilera, Prezydent Ekwadoru, 24 maja 1981 r.

Jaime Roldos Aguilera był prezydentem Ekwadoru, kiedy zginął w katastrofie lotniczej w 1981 roku. (Wikipedia)
Jaime Roldos Aguilera był prezydentem Ekwadoru, kiedy zginął w katastrofie lotniczej w 1981 roku. (Wikipedia)

Jaime Roldos Aguilera Pełni funkcję prezydenta Ekwadoru od 10 sierpnia 1979 roku. Niedaleko ukończenia drugiego roku urzędowania, gdy 24 maja 1981 roku wszedł na pokład samolotu wraz z żoną, Marta Bucaramminister obrony Marco Sobia Martinezi siedem innych osób.

„Przesunęliśmy się o 21 miesięcy pod rządami konstytucyjnymi, podczas gdy w krajach takich jak nasz oznacza to, że zdobycie demokratycznej stabilności oznacza wygranie ich dzień po dniu”.powiedział w swoim ostatnim wystąpieniu jako prezydent.

W tym dniu prezydent podróżował z Quito do Macary, gdzie musiał wsiąść do helikoptera, aby kontynuować podróż do Zapotelo, zwiedzając kraj. Nie mógł tego zrobić. Prezydencki samolot rozbił się na wzgórzu Huayirabungo, gdy miał wylądować. Wszyscy na pokładzie statku zginęli.

Teorie na ten temat były zróżnicowane. Były takie Wskazywali na awarie techniczne, a inni na pilota, a inne kopie pojawiły się nawiązując do Manuela Antonio Noriega (później dyktator Panamy) jako mózg stojący za tym wydarzeniem. Kilka lat później rząd panamski stwierdził, że samolot został zakupiony bez czarnej skrzynki, więc nie będzie można dowiedzieć się, jak wyglądały rozmowy przed wypadkiem.

4- Omar Torrijos, Komendant Główny Gwardii Narodowej w Panamie, 1 sierpnia 1981

Generał Omar Torrijos "Panama to silny człowiek" Zginął, gdy samolot zabierał go do jego rezydencji, a śledztwo początkowo wskazywało na złą pogodę.  (Obrazy Getty'ego)
Generał Omar Torrijos, „siłacz Panamy”, zginął, gdy samolot leciał nim do jego rezydencji, a śledztwa początkowo wskazywały na złą pogodę. (Obrazy Getty’ego)

Nazywali go „Panamskim Siłaczem”. Omar Torrijos, który był wówczas generałem i głównodowodzącym Gwardii Narodowej, który w sierpniu 1981 roku podróżował z Benonomy (kraj centralny) do swojej rezydencji w Cocclecito na wybrzeżu Atlantyku. Kiedy DeHavilland Twin Otter (DHC-6) faktycznie ogłosił w wieży kontrolnej, że lot dobiega końca, Silne wiatry i zła pogoda spowodowały, że samolot rozbił się na wzgórzu, zabijając pilota Torrijosa i pięciu jego eskorty.

Teorie na temat jego śmierci były liczne i skierowane w różnych kierunkach. W pierwszej kolejności winowajcą była pogoda. Torrijos, człowiek cieszący się znacznym poparciem społecznym, również wydawał się być zdecydowaną postacią w opozycji do Stanów Zjednoczonych, które promowały wersję bombardowania z powietrza zorganizowanego przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA).

5- Boris Trajkovsky, Prezydent Macedonii, 26 lutego 2004 r.

Boris Trajkovsky zginął w katastrofie lotniczej w drodze na wykład do Bośni.  (Zdjęcia Milos Bekanski/Getty Images)
Boris Trajkovsky zginął w katastrofie lotniczej w drodze na wykład do Bośni. (Zdjęcia Milos Bekanski/Getty Images)

Najwcześniej w historii, 26 lutego 2004 roku prezydent Macedonii w katastrofie lotniczej. Borys Trajkowski Podróżował do Bośni i Hercegowiny, aby wygłosić wykład. Pięćdziesiąt kilometrów od miejsca docelowego kontrola ruchu straciła sygnał prezydenckiego samolotu Beechcraft Super King Air Turoprop, gdy przelatywał nad południową Hercegowiną w gęstej mgle. Wrak samolotu został znaleziony na płaskowyżu Rotemli15 km od Mostaru, miasta, do którego zmierzał Trajkowski. Nie było Ocaleni są wśród siedmiu pasażerów i pilotów na pokładzie.

Oficjalne śledztwo wykazało, że przyczyną wypadku była gęsta mgła. Powód zejścia pilota poniżej normalnego podejściaŹle zaprojektowane narzędzia.

6- Lech Kaczyński, Prezydent RP, 10 kwietnia 2010

NOWY JORK - 24 WRZEŚNIA: Prezydent Polski Lech Kaczyński przemawia do delegatów podczas Spotkania Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, które odbyło się w Organizacji Narodów Zjednoczonych podczas Zgromadzenia Ogólnego 2007 w dniu 24 września 2007 r. w Nowym Jorku.  W spotkaniu wzięło udział ponad 80 przywódców narodowych.  (Zdjęcie: Jamal Countess/Getty Images)
NOWY JORK – 24 WRZEŚNIA: Prezydent Polski Lech Kaczyński przemawia do delegatów podczas Spotkania Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, które odbyło się w Organizacji Narodów Zjednoczonych podczas Zgromadzenia Ogólnego 2007 w dniu 24 września 2007 r. w Nowym Jorku. W spotkaniu wzięło udział ponad 80 przywódców narodowych. (Zdjęcie: Jamal Countess/Getty Images)

10 kwietnia 2010 to szary dzień w historii Polski. W tym dniu wielu ważnych urzędników politycznych, w tym ówczesny prezydent, Dlaczego Kaczyńskizmarł kiedy Lot 101 Polskich Sił Powietrznych rozbija się w Bazie Sił Powietrznych w Smoleńskuw pobliżu Rosji.

Piloci próbowali wylądować na lotnisku Smoleńsk Północ. Gęsta mgła zmniejszyła widoczność do zaledwie 500 metrów. Samolot wylądował znacznie poniżej normalnej trajektorii podejścia do czasu… Uderzył w drzewa, przewrócił się do góry nogami, rozbił się o ziemię W końcu zatrzymał się na zalesionym terenie w niewielkiej odległości od pasa startowego.

Tydzień po wypadku tysiące Polaków wyszło na ulice, aby uczcić pamięć prezydenta Kaczyńskiego.  (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)
Tydzień po wypadku tysiące Polaków wyszło na ulice, aby uczcić pamięć prezydenta Kaczyńskiego. (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)

Badanie czarnych skrzynek wyklucza awarię urządzenia, Przyczyną wypadku było nieposłuszeństwo pilota wobec wieży kontrolnej lotniska Oficer wojskowy ze Smoleńska za odmowę przerwania lądowania w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Polacy zareagowali smutno. Setki osób przybyło do pałacu prezydenckiego, aby złożyć znicze, kwiaty i wieńce ku pamięci 96 osób, które tego dnia zaginęły.

Czytaj:

Cmentarz samolotów i strachu na szczycie świata; Dlaczego żadna linia lotnicza nie przekracza Himalajów
Oszustwa hotelowe: jakie środki ostrożności powinni podjąć turyści, aby nie paść ofiarą oszustw
Katastrofa samolotu Hipis Yosemite: Dziś z nieba spadły tysiące kilogramów marihuany

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.