Noatum dodaje do Grupo Sesé dział logistyki pojazdów końcowych

Noatum dodaje do Grupo Sesé dział logistyki pojazdów końcowych

Wejście Abu Dhabi Ports Group (AD Ports) było impulsem do rozpoczęcia nowej fazy ekspansji dla Noatum, spółki założonej przez grupę Emirati, która stała się spółką wiodącą w swojej grupie logistycznej. W tym kontekście Grupa Middle East dodała do Grupo Sesé dział logistyki pojazdów końcowych. Zakończenie operacji o wartości 81 mln euro ma nastąpić w pierwszym kwartale 2024 r., po uzyskaniu odpowiednich zgód organów regulacyjnych.

100 milionów euro

Dochody Sesé Auto Logistics szacowane są na około 100 milionów euro rocznie

Ten ostatni oddział Grupo Sesé, znany jako Sesé Auto Logistics, zajmuje się logistyką transportu drogowego pojazdów lekkich i ciężkich i posiada biura w pięciu krajach europejskich (Hiszpania, Niemcy, Polska, Czechy i Węgry). Obiekty te obejmują swoim zasięgiem „całą Europę dzięki flocie ponad 200 ciężarówek, które rocznie pokonują ponad 30 milionów kilometrów”, jak obie firmy wyjaśniły w oświadczeniu. Sesé Auto Logistics osiąga obrót w wysokości około 100 milionów euro i marżę EBITDA na poziomie 22,5%.

„Notum spodziewa się, że w średnim terminie europejski rynek logistyki motoryzacyjnej powróci do normalności, co zostało uwzględnione w umowie” – ostrzegła firma. Według obliczeń dostarczonych przez AD Ports Group wartość europejskiego rynku FVL szacuje się na 3 miliardy euro, przy oczekiwanym rocznym wzroście na poziomie 6% w średnim okresie.

Firma przejęta przez Grupę AD Ports poprzez Noatum obsługuje kilku wiodących producentów samochodów, takich jak Renault, Stellantis, Mazda, Daimler, BMW, PSA, MAN i inni. Według Noatum „Kluczowym niematerialnym elementem tego procesu jest technologia i zasoby przeznaczone do zwiększania wydajności i zmniejszania wpływu metod i operacji na środowisko, a także obejmujące system zarządzania, który zapewnia widoczność w czasie rzeczywistym i integruje się z systemami klientów i dostawców, aby automatycznie wymieniają informacje.”

Przejęcie Sesé Auto Logistics wpisuje się w strategię Noatum polegającą na oferowaniu kompleksowych, pionowych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego. Celem jest świadczenie usług obejmujących „cały logistyczny łańcuch wartości, od transportu po dystrybucję i końcową dostawę pojazdów do klientów”. Grupa AD Ports jest również przekonana, że ​​„ta operacja wygeneruje istotne synergie z działalnością Noatum w zakresie terminali portowych w Hiszpanii, zapewniając zintegrowane rozwiązanie logistyczne, które usprawni usługi dla producentów pojazdów (OEM) i innych grup interesu, wobec których Noatum Automotive pozostaje neutralna”. strategia.”

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *