Nowa ekwadorska generacja speeda powstała w Ambato

Nowa ekwadorska generacja speeda powstała w Ambato

Cztery z pięciu wybranych Ekwadorczycy Kto zajął czwarte miejsce w odległości 4 x 200 metrów od Podążaj za światem Szkolili się ze Śląska w Polsce Ambato.

Dochodzi do b Stephen Salas (18 lat), Miguel Angel Maldonado (19), Anderson Marquinis (19) i Catril Angulo (19).
Czterech jest doświadczonych Alex Quinonez Brązowy medalista mistrzostw świata w Doha 2019 był członkiem reprezentacji narodowej, która pojawiła się w Europie na początku maja. To czwarte miejsce nie było przypadkiem.

Oprócz sportowca grupa młodych biegaczy Alan Minda Na co dzień przygotowuje się na stadionie kompleksu sportowego Iván Vallejo.

Przeprowadzili się do tego miasta między 2018 a 2019 rokiem, pozostawiając swoje rodziny w Quinindi, Ibarra, Santo Domingo i Quito.

plan Ekwadorska Federacja Lekkiej Atletyki (FEA) ma zjednoczyć grupę w celu zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Co więcej, mają nadzieję na długoterminowy finał olimpijski w Los Angeles 2028.
Ten zespół młodych talentów chce naśladować ślady kobiecej drużyny, która w tym roku będzie rywalizować w Tokio.

Oprócz tego projektu trenera Jose Vargas 34, były sportowiec Manabe, który od dziecka mieszka w Santo Domingo. Obecnie mieszka ze sportowcami i motywuje ich do kontynuowania sportu i nauki.

Katriel Angulo (z lewej) i Stephen Salas podczas treningu na Śląsku. Zdjęcie: World Athletics

Trzech z nich, Marquínez, Maldonado i Angulo, studiuje zdalnie ostatnią klasę liceum, a Minda i Salas już ją ukończyli.

Jako sportowiec obecny koordynator ds. Sportu przy ul Tongurahua Reprezentował Santo Domingo, Pichincha i kraj do 2007 roku, kiedy to ostatnio startował w Ameryce Południowej, w Brazylii.

Został później utworzony jako Trener Jego pierwsze doświadczenie miało miejsce w Federacji Santo Domingo. Tam był głównym trenerem od 2014 do 2018 roku, czyli roku, w którym został powołany Federacja Sportu Tongurahua.

Kiedy Vargas przeniósł się do Ambato Zaaranżowała, żeby mu towarzyszyli Marquines and Salas, Którzy byli już jego uczniami. Wkrótce dołączył do nich urodzony w Szmaragdach Angolo i tak zaczęła się formować grupa biegaczy.

„W 2019 roku osiągnęliśmy dobre wyniki w Ameryce Południowej (Kolumbia) i Młodzież Panamerykańska (Kostaryka), więc kierownictwo Federacji Tungurahua Athletic postanowiło zjednoczyć ten zespół i w sierpniu dołączyli do nich Maldonado i Alain Minda ”- wspomina Vargas, który pokonał 110 i 400 przeszkód.

Miguel Maldonado podczas treningu z Julianą Angolo (ponownie) w Polsce. Zdjęcie: dzięki uprzejmości World Athletics

Z celem Catril Angulo Są jak rodzina. „Życie między nami jest jak pięcioro rodzeństwa i ojciec, który po prostu chce, żebyśmy byli kimś w życiu” – powiedział Emerald, specjalista od biegów na 100 i 200 metrów.

„Współistnienie zespołu jest wyjątkowe, z żartami i żartami, ale kiedy jeden z nas jest zły, wspieramy się nawzajem i staramy się kibicować. To właśnie prowadzi nas do wielkich rzeczy jako zespół”. MaldonadoKorytarz 200 i 400 metrów.

„Dzięki temu sportowi osiągnąłem rzeczy, których nigdy wcześniej nie wyobrażałem sobie. Moim największym marzeniem jest dotarcie do Igrzysk Olimpijskich i pozostawienie mojego kraju na szczycie” – dodał Maldonado, który podziwiał Stephena Gardinera z Bahamów, 400-metrowego mistrza w Doha Mistrzostwa Świata 2019.

Sportowcy trenujący na torach Ambato Mają nadzieję, że zostaną wybrani Igrzyska Panamerykańskie czerwiecKali R, zaplanowano na wrzesień 2021 roku. W dalszej perspektywie chcą być Biegacze olimpijscy.

Trener Jose Vargas (z prawej) z męską drużyną sprinterską w Polsce.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *