Nowa funkcja WhatsApp pozwalająca uniknąć spamu

W tym tygodniu ogłoszono nową funkcję dla WhatsApp, która pozwala… Zablokuj kontakt bez konieczności otwierania wiadomości. Tę czynność można teraz wykonać z poziomu ekranu blokady lub menu czatu.

WhatsApp Contact Blocker pozwala nie odbierać połączeń ani wiadomości z numeru, z którym nie chcemy się już kontaktować. Wcześniej aby aktywować tę funkcję konieczne było otwarcie wiadomości i wejście w profil kontaktu. Dzięki tej nowej aktualizacji proces stał się znacznie szybszy i zgodnie z tą samą aplikacją „Teraz łatwiej niż kiedykolwiek kontrolować, kto do Ciebie dzwoni.”.

Według Manu Chatlaniego, dyrektora generalnego galaretaagencja komunikacji zajmująca się analizą sieci społecznościowych, „Funkcja ułatwia proces blokowania Unikaj konieczności czytania i przeglądania nieodpowiednich wiadomości lub spamu. To kolejne narzędzie do Spraw, aby proces konsumowania treści był wygodniejszy którym oddajemy się przez większą część dnia.”

To jedno z nowych działań podejmowanych przez aplikację w celu ochrony prywatności i bezpieczeństwa jej użytkowników, takich jak Matta W 2022 r Zaimplementowano funkcję ograniczającą Kto widzi Twoje zdjęcie profilowe i status.

To nowe narzędzie może być w tym bardzo pomocne Nowe sposoby oszukiwać zarejestrowany, Gdzie przychodzą wiadomości lub połączenia z zagranicy. Według stanu na grudzień 2023 r. Policja śledcza (PDI) zgłosiło przypadki, że Nieznane numery Starają się „zatrudniać” ludzi do wykonywania takich zadań, jak polubienie lub reprodukcja treści w sieciach społecznościowych w zamian za zapłatę.

Ale, Ta metoda służy do kradzieży pieniędzy i danych od osób, które przyłączają się do oszustwa. W tym sensie blokowanie nieznanego kontaktu może być dobrą strategią pozwalającą uniknąć oszustwa. Co więcej, jest to zalecane raport W przypadku podejrzanych liczb aplikacja sprawdzi i usunie konta osób próbujących dokonać tego typu przestępstwa.

Jak korzystać z nowej funkcji WhatsApp, aby uniknąć nieodpowiednich wiadomości i spamu. Obraz referencyjny.

W tym sensie, wyjaśnia Chatlani, „powinna być skierowana do wszystkich częstych użytkowników WhatsApp i już to robi”. Przydatne, aby uniknąć konieczności czytania wiadomości, które próbują utworzyć spam lub oszustwa, i wcześniej je zablokować„.

Zająć tę pracę, która na to pozwala przeszkoda na drodze Numer z ekranu blokady, pierwszy Należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Na urządzeniach z systemem Android naciśnij i przytrzymaj wiadomość, a wyświetli się lista opcji, wśród których pojawi się „Zablokuj kontakt”.

Jeśli to narzędzie nie jest jeszcze aktywne, możesz zablokować kontakt, otwierając rozmowę i używając przycisku Zablokuj lub z ekranu głównego WhatsApp. W przypadku tej ostatniej opcji wykonaj następujące proste kroki:

1. Kliknij ikonę „Ustawienia”.

2. Przejdź do sekcji „Prywatność” I wtedy „„Zablokowana komunikacja”.

3. Kliknij ikonę „+”.

4. Znajdź lub wybierz kontakt, który chcesz zablokować.

Po pobraniu najnowszej wersji WhatsApp ze sklepu App Store użytkownicy marki Apple powinni wykonać następujące czynności: Po prostu przesuń wiadomość na bok i wybierz opcję „Zablokuj”.

Jeśli to nie zadziała, według strony WhatsApp blokowanie można wykonać ręcznie, naciskając i przytrzymując czat na liście i naciskając funkcję „Zablokuj”.

Można to również zrobić w podobny sposób, jak kroki, które należy wykonać na urządzeniach z Androidem, na karcie Ustawienia. Ustawienia Stąd prywatność. W tej sekcji pojawi się lista zablokowanych kontaktów i opcja, aby to zrobić „Dodaj nowe…”.

  • Nawet jeśli kontakt jest zablokowany, nadal możesz uzyskać dostęp do rozmowy na swoim telefonie. Aby usunąć czat, musisz wyszukać funkcję „Opróżnij czat”.co spowoduje usunięcie wszystkich wiadomości i plików.
  • Zgłoś podejrzenie oszukańczego konta Ważne jest, aby aplikacja mogła przeglądać Twoje treści i w razie potrzeby ograniczać konto. Aby to zrobić, zarówno na Androidzie, jak i iOS, możesz wybrać tę opcję „Zablokuj i zgłoś”.
Oszustwo WhatsAppa. Obraz referencyjny.
  • the Oficjalna strona internetowa Ta aplikacja to zaleca „Jeśli uważasz, że Ty lub ktokolwiek inny znajduje się w bezpośredniej niebezpiecznej sytuacji, skontaktuj się z lokalnymi służbami ratunkowymi”.Ponieważ zablokowanie kontaktu nie oznacza podjęcia jakichkolwiek „prawdziwych” środków bezpieczeństwa.
  • Ponadto stwierdza się, że „Jeśli zmienisz numer telefonu i będziesz korzystać z tego samego konta WhatsApp, zablokowane kontakty pozostaną zablokowane„.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *