Nowa koncentracja Las Panteritas w CeNARD

Argentyńska siatkówka kobiet jest zaangażowana przez Hernana Ferraro, trenera reprezentacji narodowej, w kompleksowy projekt, w którym ciężko pracują, aby przyciągnąć wybitne młode kobiety z całego kraju, jednocześnie dążąc do zjednoczenia konkurencyjnych drużyn młodzieżowych, które karmią Las Banteras kampus. I na tej ścieżce, Las Panetitas U-15, pod wodzą trenera Eduardo Rodrigueza, były nowym celem CeNARD.

„To było nasze drugie spotkanie po epidemii na poziomie krajowym, a ideą jest monitorowanie utalentowanych młodych ludzi i praca nad zwiększaniem ich możliwości, a jednocześnie stworzenie zespołu, który w przyszłym roku dobrze gra dla Ameryki Południowej i może zakwalifikować się do Pucharu Świata. Chcemy poznać wszystkich graczy w kraju” – wyjaśnił Rodriguez.

Kontynuował: „Ciężko pracujemy z personelem rekrutacyjnym, aby ten kompleksowy projekt prowadzony przez Ferraro przynosił z czasem coraz lepsze wyniki. Drużyny juniorów (U15) i drużyny młodzieżowe (U18) w ramach struktury wspieranej przez dział sportu, który ma na celu mieć więcej tych graczy Panther w przyszłości ”.

Pantery, które były olimpijczykami w Tokio, zakwalifikowały się już do Mistrzostw Świata 2022 w Polsce i Holandii, które będą ich trzecim z rzędu i siódmym w historii udziałem w Pucharze Świata. Sport, który zawsze pokazuje swoje postępy i osiągnął najwyższy punkt w 2021 roku, kiedy mężczyźni stanęli na podium na Igrzyskach Olimpijskich.

„Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego all-inclusive projektu siatkówki. Z mojego miejsca, jako trenera młodzieży, jest dla mnie jasne, że muszę dostarczać tym dziewczynom coraz więcej narzędzi, aby mogły się rozwijać. Ferraro jest bardzo zaangażowani w zespoły oddolne i wszyscy jesteśmy przywiązani do tego pomysłu”, podsumował Rodriguez.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *