Nowe badania wykazały, że ludzie będą mogli rozmnażać się na Marsie, ponieważ plemniki mogą tam żyć nawet 200 lat

Nowe badania wykazały, że ludzie będą mogli rozmnażać się na Marsie, ponieważ plemniki mogą tam żyć nawet 200 lat
Łazik marsjański NASA wykorzystał kamerę Mastcam-Z z podwójną kamerą, aby uchwycić to zdjęcie „Santa Cruz”, wzgórza około 1,5 mili od łazika, 29 kwietnia 2021 r. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS
  • Badania naukowe wykazały, że ludzie będą mogli rozmnażać się na Marsie.

  • Naukowcy uważają, że znalezione plemniki mogą żyć na Czerwonej Planecie nawet 200 lat.

  • Naukowcy wcześniej wierzyli, że promieniowanie kosmiczne zniszczy nasze DNA, uniemożliwiając reprodukcję

  • Zobacz więcej artykułów na stronie Business Insider صفحة.

Rozmnażanie się człowieka będzie możliwe na Marsie, ponieważ plemniki mogą tam przebywać nawet 200 lat, a badanie sugeruje.

Wyniki były częścią sześcioletniego eksperymentu, w którym naukowcy trzymali nasienie myszy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wystawiali je na promieniowanie.

Jak na przykład Codzienne raporty pocztoweNaukowcy wierzyli, że promieniowanie w kosmosie zniszczy ludzkie DNA i uniemożliwi reprodukcję. Kolejnym problemem był rak wywołany promieniowaniem.

Ale sześć lat później naukowcy odkryli, że nasienie myszy przechowywane na stacji kosmicznej nadal jest nienaruszone.

Wystawili go również na promieniowanie rentgenowskie na ziemi i odkryli, że nie wpływa na płodność.

Jeden z autorów badania, profesor Sayaka Wakayama z japońskiego Uniwersytetu Yamanashi, powiedział Daily Mail: „Wiele naturalnego potomstwa zostało pozyskanych genetycznie. Odkrycia te są niezbędne dla postępu ludzkości w epoce kosmicznej”.

„Kiedy nadejdzie czas migracji na inne planety, będziemy musieli zachować różnorodność zasobów genetycznych, nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt domowych” – dodał.

Wyniki badania pojawiają się kilka dni po zakończeniu śmigłowca NASA Ibdaa Siódmy lot na Marsie.

Wytrwały łazik przewożący kreatywność na Marsa przemierza planetę w poszukiwaniu oznak życia. Według Kate Duffy z Insider, Perseverance ma podróżować trzy mile przez Marsa w ciągu następnych kilku miesięcy. .

Agencja powiedziała, że ​​wytrwałość pomoże NASA w jej ekspedycji lądowej zrozumieć geologię krateru Jezero i zbadać obszar pod kątem śladów starożytnego mikroskopijnego życia. w obecnej sytuacji.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *