Paryż będzie miał swój wczesny finał – sport

Roland Garros zagra we wczesnym finale. Te, odkąd wylosowano główny los, wszyscy tego oczekiwali. Konkretne jest to, że Novak Djokovic i Hiszpan spotkają się we wtorek w ćwierćfinale po pomyślnym przejściu 1/8 finału. W pierwszej rundzie Bałkany zmiażdżyły Diego Schwartzmana 6-1, 6-3, 6-3 w dwie godziny i piętnaście minut, potwierdzając jego status faworyta do tytułu. Następnie Rafa musiał walczyć przez prawie cztery i pół godziny, aby pokonać Kanadyjczyka Felixa Augera Alesima 3-6, 6-3, 6-2, 3-6, 6-3.

Zwycięstwo Majorczyków, którzy po raz 14 dążą do korony Rolanda Garrosa, było bardzo trudne, bo Kanadyjczyk zagrał na wysokim poziomie. W każdym razie Nadal wykorzystał swoje największe doświadczenie w kluczowych momentach, zwłaszcza przy ustalaniu piątego i ostatniego seta, aby odnieść wielkie zwycięstwo.

Tymczasem Mały Schwartzman nie mógł poradzić sobie z twardością Djokovica, który poza startem drugiego seta nie dawał mu żadnej okazji do pokazania swojego poziomu. El Pique awansował 40-30, aby uzyskać 4-1 swoimi usługami, ale Serb przebił go i zmniejszył różnicę 3-2 i szybko awansował 3-3. Stamtąd obrońca tytułu wybił się do zera, aby zmienić wynik na 4-3 i po sześciu kolejnych meczach przypieczętował finałowe 6-3.

Trzeci set rozpoczął się siódmym z rzędu meczem dla Nola, ale Pique zremisował i znalazł wynik 2-2. Jednak Djokovic ponownie złamał się w kluczowym momencie i powiększył przewagę do 5-2, aby zlikwidować płynne prowadzenie 6-3.

Kolejny potwierdzony mecz ćwierćfinałowy odbędzie się pomiędzy Niemcem Alexandrem Zverevem (3), który pokonał Hiszpana Bernabé Zapatę 7:6 (13-11), 7:5, 6:3.

Oraz Hiszpan Carlos Alcaraz, który pokonał Rosjankę Karen Chaczanow 6-1, 6-4, 6-4.

Dziś kończą 1/8 finału: Daniil Miedwiediew (Rosja) – Marin Cilic (Chorwacja), Kasper Ruud (Norwegia). Hubert Hurkacz (Polska), Holger Rune (Dania) – Stefanos Tsitsipas (Grecja) i Andrey Rublev (Rosja) – Janik Sinner (Włochy).

Z drugiej strony Argentyńczyk Horacio Zeballos awansował z Hiszpanem Marcelem Granollersem do ćwierćfinału mistrzostw gry podwójnej, pokonując Amerykanina Jacka Withrowa i Brytyjczyka Johna O’Marę dwoma bramkami 6:1 w ciągu godziny i sześciu minut. .