Piłka nożna spotyka się z ostrymi reakcjami po tym, jak Rosja pozwoliła na powrót

Piłka nożna spotyka się z ostrymi reakcjami po tym, jak Rosja pozwoliła na powrót

the Europejski Związek Piłki Nożnejorgan administracyjny Europejski futbolSpotyka się z gniewną krytyką i całkowitym sprzeciwem ze strony niektórych osób Kraje członkowskie Potem, na początku tego tygodnia, jego Komitet Wykonawczy Głosowali za częściowym zniesieniem kompleksowego zakazu nałożonego na kraj w zeszłym roku Rosyjskie drużyny Po inwazji na dużą skalę Ukraina.

Zasugeruj zezwolenie zespołom z Rosja Aby wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym Mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet do 17 lat Która odbędzie się w przyszłym roku, a klasyfikacja już się rozpoczęła, zaskakując wielu członków organizacji. Europejski Związek Piłki Nożnej. Aprobata Rada Administracyjna Ponownie otworzył, zdaniem wielu, gorącą, ale zakończoną debatę na temat solidarności z nim Ukraina.

the Narodowa Federacja Piłki Nożnej Ukrainy Szybko sprzeciwił się głosowaniu, argumentując, że dopuszcza ono nawet zespoły młodzieżowe Rosjanie Powrót na turnieje to „tolerowanie agresywnej polityki”. Rosja„.Wiele federacji, w tym federacje Szwecja, Norwegia I grupa Kraje bałtyckieZauważył, że okoliczności, które doprowadziły do ​​pierwotnego zakazu, w ogóle się nie zmieniły i zasadniczo zażądał sankcji, twierdząc, że w żadnych okolicznościach odmówią gry przeciwko rosyjskim rywalom.

Napięcia w piłce nożnej mogą być zapowiedzią skomplikowanych dyskusji toczących się w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych na temat przywrócenia do pracy Rosja I sportowcy do sportów światowych wcześniej Igrzyska Olimpijskie w Paryżu Od przyszłego roku. Gwałtowna reakcja na tę decyzję uwydatniła trudność zrównoważenia oficjalnej solidarności z solidarnością Ukraina (I sprzeciw wobec agresji Rosyjski W Ukraina) z prawami sportowców, nawet młodych, mających niewielki wpływ na działania swoich rządów.

Czasami różnice wydają się nie do pogodzenia. Na przykład blok kraje zachodnie Nacisk na wysiłki jest nadal kontynuowany Międzynarodowy Komitet Olimpijski Określenie warunków, na jakich sportowcy mogą uprawiać sport Rosjanie Weź udział w grach Paryż Jako neutralne. Sport jest tak różnorodny jak… Tenis I Ogrodzenie Widzieli już skutki wojny powodujące starcia i pogardę w ich zawodach.

Sportowcy Rosjanie Otrzymuj więcej pozytywnych wiadomości na 29 wrześniaKiedy Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski Otrzymali pozwolenie na udział w rozgrywanych tam igrzyskach Paryż Po Letnie Igrzyska Olimpijskie w przyszłym roku. Komisja głosowała za zezwoleniem im na udział w wyborach w charakterze neutralnym, bez narodowych haseł i flag.

Ze swojej strony przywódcy powiedzieli Europejski futbol Mieli trudności ze zrozumieniem, dlaczego potężny przywódca ich organizacji, Aleksander Sewerin Do Słowenia, postanowił wciągnąć swój sport z powrotem do walki. Szybko zwrócili na to uwagę Sewerin Wielokrotnie powtarzał, że całkowity zakaz dla rosyjskich drużyn pozostanie w mocy „do zakończenia wojny”, a problemy związane z konkurencją kryjące się za pierwotnym zakazem (zespoły odmawiające gry przeciwko nim) Rosja Sprawiliśmy, że losowanie turniejów jest niewykonalne i być może nieuczciwe) i nie uległo zmianie.

Niezwykła była także sytuacja konfliktowa. Mistrzostwom młodzieży zazwyczaj nie poświęca się zbyt wiele uwagi na spotkaniach dyrektorów szkół. Europejski Związek Piłki Nożnej, dlatego często są wysyłane do pilnych aktualizacji na koniec długiego planu zajęć. Ale ten tydzień był inny.

Spotkanie zamknięte, które odbyło się w A hotelu na Cyprze Kiedy to nastąpiło, minęło około 90 minut Sewerin Zabrał głos i złożył wniosek, w którym zwrócił się do komisji o zniesienie zakazu drużyn Rosyjski futbol Po inwazji Ukraina Nawet drużyny młodzieżowe z Rosja Być może wróci do europejskich rozgrywek.

Sewerin Nie pozostawiał wątpliwości co do swoich priorytetów. Powiedział, że karanie dzieci jest niewłaściwe, powołując się na własne doświadczenia z dorastania Słowenia Podczas rozstania Jugosławia Odniósł się do wiadomości od Organizacja Narodów Zjednoczonych O prawach dzieci, zanim pozwolisz zabrać głos innym osobom na sali. Podczas gdy większość dyrektorów zachowała milczenie (co jest typowe dla tego typu spotkań, podczas których decyzje są zazwyczaj uzgadniane przed formalnym głosowaniem), przedstawiciel Polskabyły gwiazdor Zbigniewa BońkaZaproponowałem emocjonalny sprzeciw.

przez pięć minut, Bonik Zabierz głos, aby zasygnalizować, że dzieci są w środku Ukraina Oni także nadal cierpią z powodu wojny. Stwierdził, że od czasu podjęcia decyzji o zablokowaniu dostępu do niego nic się nie zmieniło Rosja Kilka dni po rozpoczęciu inwazji w lutym 2022 r.

szef rumuński Głos zabrali także obecni na sali, choć on nie miał prawa głosu. Przypomniał Radzie tę wojnę Rosja Dotyka także dzieci w innych krajach Europy. Stwierdził, że wojna wymusiła ograniczenie budżetu państwa na usługi Rumunia Aby zrekompensować wzrost wydatków wojskowych.

Mój przedstawiciel Anglia I walijski Wspierali Bonik Wstrzymali się od głosu, ale mimo to wniosek został przyjęty. Niemal natychmiast rozpoczął się opad.

Natychmiast powstała grupa federacji europejskich piłka nożna Powiedzieli, że nie będą grać przeciwko zespołom Rosjanie Na wypadek, gdyby musieli zmierzyć się z tym w turniejach rankingowych. Szwecjaktóry jest reprezentowany przez Europejski Związek Piłki Nożnej, Carla Erika Nelsonagłosowało za planem umożliwiającym drużynom powrót RosjaniePoszedł dalej: powiedział, że zakaże rosyjskim zawodniczkom wyjazdów na przyszłoroczny finał kobiet do lat 17 odbywający się w Rosji. Szwecja Jeśli zespół się zakwalifikuje.

Nie jest jasne, co było przyczyną takiej decyzji Europejski Związek Piłki Nożnej Aby umożliwić powrót Rosja. inicjatywa Sewerin Nie udostępnia się jej otwarcie kierownictwu organizacji przed głosowaniem, co zwykle ma miejsce po to, aby organizacja mogła przeanalizować konsekwencje decyzji, a praktyczne konsekwencje są ważne: klasyfikacja ma na celu Mistrzostwa do lat 17zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, obchodzono bez Rosja Męskie drużyny rozpoczęły już rozgrywanie meczów. Kwalifikacje kobiet rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Jeżeli decyzja nie zostanie uchylona Europejski Związek Piłki Nożnej Obecnie stoi przed widmem konieczności podjęcia działań dyscyplinarnych wobec krajów, które odmawiają współpracy z rosyjskimi rywalami. Jednak jej szef pozostał niewzruszony.

„Wykluczając dzieci z naszych konkursów, nie tylko nie uznajemy i nie bronimy podstawowego prawa do ich integralnego rozwoju, ale bezpośrednio je dyskryminujemy” – stwierdził. Sewerin W komentarzach, które zamieściłeś Europejski Związek Piłki Nożnej Po głosowaniu. „Zapewniając możliwości gry i rywalizacji z rówieśnikami z całego świata Europa„Inwestujemy w to, co, mamy nadzieję, będzie jaśniejszą, bardziej zdolną przyszłą generacją i lepszym jutrem”.

© The New York Times 2023

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *