Po zwycięstwie Alcaraz przyszła kolej na Djokovica przeciwko Vosovićowi

Po porannym zwycięstwie Diego Schwartzmana i porażka Nadię PodorowskąPraca czwartego dnia Argentyńczyków rywalizujących w grze pojedynczej Rolanda Garrosa dobiegła końca, czekając na czwartek, który obiecuje więcej emocji dla narodowych rakiet.

W międzyczasie jest wiele meczów do obejrzenia, a jednym z nich są pojedynki drugiej rundy, które do niego prowadzą. Carlosa Alcaraza I Novak Djokovićdwóch faworytów do wygrania drugiego Wielkiego Szlema roku.

Hiszpan pokonał Japończyka Taro Daniela w czterech setach 6:1, 4:6, 6:1, 6:2 w meczu Miał okrzyk, który wywołał owacje na stojąco Z całego świata na Korcie Centralnym Rolanda Garrosa.

Djokovic kontra Vujovic, set po secie

Novak Djokovic chce zrobić kolejny krok w kierunku swojego 23. tytułu Wielkiego Szlema. Serb zmierzy się z Węgrem Martonem Vosovićem, który zajmuje 83. miejsce w meczu kończącym wydarzenia dnia na korcie centralnym. I musiał się nieźle napracować, żeby wygrać pierwszego seta 7:6 (7:2).

Serb szybko objął prowadzenie, mimo że jego rywal od początku bronił się i bronił. Numer trzy na świecie musiał ciężko pracować, aby wygrać swój pierwszy mecz serwisowy. Ale potem dostał przerwę, na swoim drugim break point, i był 2: 0 w secie, w którym wiatr często wzbijał ceglany pył i bardzo wstrząsał graczami.

Djokovic musiał ciężko pracować, aby wygrać pierwszego seta. Zdjęcie Reuters/Kai Pfaffenbach

Vosovic nie skurczył się iw długiej piątej grze, w której Djokovic popełnił kilka błędów, miał cztery punkty przerwania. Ale Noll nie wahał się w kluczowych momentach i doprowadził mecz do końca 4-1. Mimo braku błyskotliwości i większej niż zwykle wzlotów i upadków Serb zdołał utrzymać prowadzenie i doszedł do dziesiątego gema 5:3 z możliwością zakończenia seta swoim serwisem. Nie udało mu się, bo Węgier był zbyt agresywny, objął kilkupunktowe prowadzenie, a przy drugiej okazji dograł drugą połowę i wyrównał wynik na 5:5.

Djokovic zmagał się z ostatnim etapem sezonu. Poczuł się niekomfortowo, bez zwykłej swobody. Wściekły, że zmarnował swoją szansę, był słyszany, jak się krytykował, a nawet krzyczał na swojego trenera, Gorana Ivanisevicia. I przed każdym sukcesem przeciwnika na jego twarzy malowała się bezradność, nie znajdująca sposobu na stawianie warunków. Ale udało mu się wyrwać bardzo trudną przerwę z wynikiem 7-2, po godzinie i 27 minutach gry.

Cała praca w środę

Alcaraz przegrał seta, ale odniósł solidne zwycięstwo

Numer jeden na świecie, Carlos Alcaraz, awansował do trzeciej rundy Rolanda Garrosa, mimo przegranej pierwszego seta w turnieju. Murcian, pierwszy kandydat do tytułu, pokonał Japończyka Taro Daniela, sklasyfikowanego na 112. miejscu, 6-1, 3-6, 6-1, 6-2, w meczu rozgrywanym w trudnych warunkach ze względu na wiatr .

Alcaraz zdecydowany w drugiej rundzie pomimo wiatru i utraty grupy.  Zdjęcie: Reuters/Lizzie Nessner
Alcaraz zdecydowany w drugiej rundzie pomimo wiatru i utraty grupy. Zdjęcie: Reuters/Lizzie Nessner

El Mourcien szalał na początku meczu i pierwszego seta wygrał bez problemów iz ogromną przewagą, w nieco ponad półgodzinnej grze, dominując nad wszystkimi statystykami. Ale francuski okręt flagowy wzbudza najróżniejsze historie i niespodzianki. A w drugim Daniel stanął na równi z młodą hiszpańską gwiazdą.

Japończycy odzyskali siły i szybko przełamali serwis Alcaraz, obejmując prowadzenie 2:0. Z umiarem Azjata utrzymywał tempo przez cały set i lepiej utrzymywał serwis przeciwko przeciwnikowi, który stracił koncentrację, a nawet wyczyścił akcję na 6-3, którą celebrował pięściami i okrzykami.

Numer jeden – pozycja do obrony podczas Wielkiego Szlema w Paryżu – wszedł do trzeciego seta zdeterminowany, by wszystko ustawić i szybko przejął kontrolę nad meczem, uderzając z mocą i precyzją, kiedy tylko było to konieczne. Z drugiej strony Daniel widział, jak mecze się ślizgają bez najmniejszej szansy na dopasowanie postępowania. Wynik 6:1 i wszystko wskazywało na to, że mecz w czwartym secie rozstrzygnął się na korzyść 1 na świecie 6:2 bez komplikacji.

Juan Carlos Ferrero analizował: „Bardzo trudno jest grać w takich warunkach. Taro to świetny zawodnik. Starałem się zachować koncentrację, ale przy wietrze nie było to łatwe, ale myślę, że mimo wszystko udało mi się zagrać na wysokim poziomie ”. Uczeń. „W turniejach takich jak ten musisz wiedzieć, jak dostosować się do każdej sytuacji, która może się pojawić, skupić się na każdym punkcie i grać z maksymalną siłą”.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie 26. sklasyfikowany Kanadyjczyk Denis Shapovalov, który pokonał 106. sklasyfikowanego Włocha Matteo Arnaldiego 6-2 3-6 6-3 6-3.

Tsitsipas wygrywa i walczy z Peque

Na pierwszym zakręcie, w Suzanne Lenglen, Stefanos Tsitsipas (5.) wyprzedził Hiszpana Roberto Karpelesa (58.) i kontynuował wyścig w Paryżu, mając za główny cel zdobycie pierwszego w karierze mistrzostwa i szansę na zdobycie pierwszego miejsca w tabeli. z Alcaraz.

Tsitsipas był bramkarzem przeciwko Karpelesowi w swoim dwudziestym zwycięstwie w Rolandzie Garrosie, które doprowadziło go do trzeciej rundy turnieju po raz piąty z rzędu, wygrywając 6:3, 7:6(4), 6:2 w dwie godziny i 16 minut.

Stefanos Tsitsipas z łatwością wyprzedził Hiszpana Roberto Karballesa Baenę iw trzeciej rundzie zmierzy się ze Schwartzmanem.  Zdjęcie: AP Photo/Christophe Ena.
Stefanos Tsitsipas z łatwością wyprzedził Hiszpana Roberto Karballesa Baenę iw trzeciej rundzie zmierzy się ze Schwartzmanem. Zdjęcie: AP Photo/Christophe Ena.

Hiszpan po back tricku w drugim secie nieoficjalnie uległ potędze Helen, finalistki z 2021 roku, która nie dała cienia wątpliwości, jakie pojawiły się w pierwszej rundzie z Czechem Jiri Vesely, który złapał ustawić. go i wymusił twardy tie-break w czwartej.

Karpeles, który nigdy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce, nie udaje się pojedynkować na torze Suzanne Lenglen. Wydawało się, że wrócił do gry, kiedy dwukrotnie podniósł się po przegranym serwisie i zdołał wyjść na zero, ale nie dawał poczucia, że ​​jest w stanie wygrać mecz. Już bez morale trzeci set był na miarę Greków.

Tsitsipas, który dotarł do finału Australian Open i Barcelony, zaliczy swoje miejsce w 1/8 finału przeciwko Diego Schwartzmanowi, który pokonał Portugalczyka Nuno Borgesa.

Podoroska z Muchovą nie mogła

Argentynka Nadia Podoroska, która zakwalifikowała się do półfinału Rolanda Garrosa w 2020 roku zajmując 103 miejsce na świecie, przegrała z Czeszką Karoliną Mochovą (42). 6-3, 0-6, 6-3 już w najbliższą środę w drugiej rundzie.

Podoroska, która mimo szelek powtórzyła półfinał edycji 2021, rozpoczęła od emocjonującego zwycięstwa nad Francuzką Jessicą Ponchet (123), 6:0, 6:2.

Nadia Podorowska pokonała właśnie Amerykankę Sloane Stephens.  Zdjęcie: AP Photo/Gregorio Borgia.
Nadia Podorowska pokonała właśnie Amerykankę Sloane Stephens. Zdjęcie: AP Photo/Gregorio Borgia.

Jedyna reprezentantka Argentyny w losowaniu pań, Podoroska walczyła przez dwie godziny z Muchovą, nie mogąc kontynuować swojego imponującego drugiego seta, kiedy straciła „pączka” przeciwniczce. Nawet objął prowadzenie w trzecim secie (3:2), ale załamał się w końcowej fazie.

Czeski trener, który powtórzy trzecią rundę w Paryżu, pokazał perfekcyjny tenis, ruch Argentyńczyka i umiejętność wdrapania się do siatki, by zakończyć mecz. Podpisał 33 zwycięzców do 13 Podoroskiej.

El Peque, bez nacięć przed Borgesem

Argentyńska tenisistka Diego Schwartzmana Środa komfortowo awansowała do trzeciej rundy rozgrywek Roland Garros pokonać Portugalczyków Nuno Borgesa Do 7-6 (3), 6-4, 6-3.

Schwartzman musiał ciężko pracować w pierwszym secie aż do tie-breaka, a potem jego pewność siebie poprawiła się, podczas gdy opór przeciwnika słabł, aż do kolejnych dwóch setów, które były łatwiejsze, w meczu, który trwał 2 godziny i 32 minuty.

Junior Diego Schwartzman ponownie wygrał mecze jeden po drugim po prawie ośmiu miesiącach.  Zdjęcie: EFE/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON.
Junior Diego Schwartzman ponownie wygrał mecze jeden po drugim po prawie ośmiu miesiącach. Zdjęcie: EFE/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON.

To drugie zwycięstwo „Pique” (95. w rankingu ATP) nad Borgesem po jego tegorocznym zwycięstwie w mistrzostwach Phoenix w Stanach Zjednoczonych.

Półfinał Paryż 2020 powiedział argentyńskiemu kanałowi: „Jestem szczęśliwy, ponieważ bardzo dobrze zareagowałem w ważnych momentach. Roland Garros jest wyjątkowy. Od dawna nie wygrałem dwóch meczów z rzędu. Jestem bardzo szczęśliwy. ” .

W trzeciej rundzie Schwartzman zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem, z którym zanotował cztery porażki i dwa zwycięstwa w sześciu meczach.

Inne wyniki dnia

Gra pojedyncza mężczyzn, druga runda

– Thanasi Kokkinakis (Australia) vs Stan Wawrinka (Szwajcaria), 3-6, 7-5, 6-3, 6-7(4-7), 6-3

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 14. miejsce) pokonał Lucasa Pouille (Francja) 6:1, 6:3, 6:3.

– Lorenzo Sonego (ITA) kontra Ugo Humbert (Francja) 6-4 6-3 7-6 (7-3)

– Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 29. miejsce) z Lucą Van Aschem (Francja), 6-4, 6-3, 7-6 (8-6)

Fabio Fognini (Włochy) pokonał Jasona Kublera (Australia) 6:4, 7:6 (7-5), 6:2.

Karen Khachanov (ROSJA 11) pokonała Radu Albota (Mołdawia) 6:3, 6:4, 6:2.

– Juan Pablo Farias (Peru) do Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 19. miejsce), 1-6, 4-6, 6-3, 6-1 i 6-1.

– Sebastian Offner (Austria) – Sebastian Korda (USA, 24. miejsce), 6:3, 7:6 (7:1), 6:4

– Andriej Rublow (Rosja, 7. miejsce) z Corentinem Moutetem (Francja) 6:4, 6:2, 3:6, 6:3.

– Lorenzo Musetti (Włochy, 17. miejsce) z Aleksandrem Szewczenką (Rosja) 6:1, 6:1, 6:2.

– Hubert Hurkacz (Polska, 13. miejsce) z Talonem Griekspoorem (Holandia), 6-3, 5-7, 6-7 (13-15), 7-6 (7-5) i 6-4

Druga runda gry pojedynczej kobiet

– Aryna Sabalenka (Białoruś, 2. miejsce) do Iriny Szymanovich (Białoruś), 7-5, 6-2

– Jessica Pegula (USA, 3. miejsce) do Camili Giorgi (Włochy) 6-2 i migracja.

– Elina Switolina (Ukraina) vs. Storm Hunter (Australia) 2-6 6-3 6-1

– Daria Kasatkina (ROSJA, 9. miejsce) do Markety Vondrousovej (Czechy), 6-3, 6-4

– Anna Blinkova (ROSJA) do Caroline Garcia (5. miejsce we Francji), 4-6 6-3 7-5

– Peyton Stearns (USA) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 17. miejsce), 6-3, 1-6, 6-2

– Elise Mertens (Belgia, 28. miejsce) z Camilą Osorio (Kolumbia), 6-3, 7-6 (7-3)

Sloane Stephens (USA) vs Varvara Gracheva (Rosja) 6:2, 6:1.

– Yulia Putintseva (Kazachstan) – Kenwen Cheng (Chiny, 19. miejsce), 6-3, 4-6, 6-2

– Irina Camelia Bego (Rumunia, 27. miejsce) – Sara Errani (Włochy), 6:3, 6:0

– Anastasia Potapova (Rosja, 24. miejsce) z Mayar Sherif (Egipt), 3-6, 6-4, 6-1.

– Anastasia Pavlyuchenkova (RU) – Ludmiła Samsonowa (RU, 15. miejsce), 4-6, 7-5, 7-5

– Kamila Rakhimova (ROSJA) vs. Magdalena French (POLSKA) 6-3 6-4

Clara Towson (Dania) – Leila Fernandez (USA), 6:3, 5:7, 6:4