Poczułem się jak tenisowa buruchaga

Delbonis, który urodził się w Azul 31 lat temu, udzielił wywiadu Télamowi, w którym opisał magiczny 2016 rok, to historyczne osiągnięcie, które przeszło przez cztery sezony, Gdańsk, Pesaro, Glasgow i wreszcie Chorwację, gdzie historyczny tytuł został osiągnięty z jego zwycięstwo. Pokonała The Giant Ivo Karlovic 6-3 6-4 6-2, które zdefiniowały serię.

„Czułem się jak Porochaga Tennis, osoba, która strzeliła gola, aby zdobyć tytuł, ale najcenniejszą rzeczą jest grupa ludzi, którą (Daniel) Orsanic zbudował i pozwoliła mu wygrać serię i poprzednie punkty, co było bardzo duże. Ważne jest, aby móc osiągnąć cel.”Delboe przeanalizowała jej rozmowę z Tellamem.

Lewy obrońca Azula przyznał, że choć minęło pięć lat, wydawało się, że wczoraj był finał Pucharu Davisa z Chorwacją i jako dobry kibic piłki nożnej (jest fanem Boca) porównał swoje zwycięstwo do gola Jorge Luisa Burruchagi. , trzeci w finale Pucharu Świata w Meksyku 1986, w którym Argentyna pokonała Niemcy 3-2, w kolejnym sportowym osiągnięciu za granicą.

„Davis był bardzo pożądaną rzeczą i był bardzo lubiany w atmosferze tenisa i sportu w ogóle. Kiedy razem podnieśliśmy trofeum, aby zabrać go do domu, to był wspaniały moment, myślę, że najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek się przytrafiła nas”Wyznany tenisista.

Azuleanie pamiętają każdą sytuację z finału przeciwko Chorwatom, erupcję prawie 5000 argentyńskich fanów, która wstrząsnęła Arena Zagreb, pozostawiając Chorwatów w ciszy, gdy historyczne zwycięstwo zakończyło stulecie frustracji i przegrało cztery. kończy.

Seria została rozstrzygnięta między Argentyńczykami i Chorwatami 27 listopada, a Bałkany prowadziły 2:1 na tablicy wyników i historyczny powrót Juana Martina del Potro z Tandila, aby wyrównać remis (pokonał Marin Cilic w grupie E po dwukrotnym zwycięstwie ), a następnie Delbonis rozpoczął pracę.

„Myślałem, że finał był przegrany. Dopiero zaczynałem wierzyć, kiedy „Delpo” przedstawił „Big Willy” i uwolnił się, potem przechylił grę na swoją stronę, a ja próbowałem skupić się na moim punkcie, piątym punkcie, chociaż mentalnie to bardzo trudno było to zrobić ”Delbonis przyznał.

„Kiedy zacząłem grać z Karlovic, byłem spokojny, zaplanowałem podstawowy mecz, zyskałem dużo pewności siebie i nie miałem żadnych szoków. Kariera „- dodał tenisista.

Delbonis, który obecnie zajmuje 44. miejsce w światowych rankingach, odniósł zwycięstwo nad Karloviciem, a także dwa inne bardzo ważne zwycięstwa w wyścigach: przeciwko Rogerowi Federerowi w półfinale w Hamburgu 2013 i Andy’emu Murrayowi w Indian Wells 2016.

Delbonis pokonał Karlovica w prostych setach, przełamując piętno pozostawione przez przegraną finałów Pucharu Davisa (1981, 2006, 2008 i 2011) i rozproszając gęste chmury, które pojawiły się dzień wcześniej, gdy Argentyna przegrała debel i pozostała na krawędzi porażki.

https://graph.facebook.com/v8.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FCWyF47iAXsw%2F&access_token=EAAGZAH4sEtVABADugwqqYZCBeaUF6id2U1mXQlKySV67MLYdZAZBkZB77IUdAGSeLFMPdF2gWW73UcMU2ZAxGSca03EZBchURa8PaNsqe15jZBhphkYY5jwZBXhD2BFn1ajc5aazO7LsQg1IF5sSZAM8RIaXSwGuP9tSxmHBfHZAx5ZA9QZDZD

Przeglądając Keys to Conquest, Azulean nie zawahał się podkreślić zdolności kapitana Daniela Orsanica i jego zespołu trenerskiego do definiowania strategii i zarządzania grupą.

„Orsanic wiedział, jak dobrze grać w swoje karty, w tym sensie, jak radzić sobie z każdym z nich, że wszyscy czuli się ważni i kiedy musieli podejmować trudne decyzje. Wiedział, jak słuchać i to było kluczowe, my, tenisiści, uwielbiamy być usłyszał”Mężczyzna Delbonis.

Azulean nie zagrał w pierwszej rundzie serii w Gdańsku ze zwycięstwem nad Polską i był postacią w następnej rundzie przeciwko Włochom, w Pesaro, ze zwycięstwami nad Andreasem Seppim i Fabio Fogninim torującym drogę do półfinału, a następnie dołączył do zespołu, ale nie grał w Wielkiej Brytanii w Glasgow.

„Daniel postanowił zagrać „Delpo”, Pellę i Mayera w Glasgow, wyjaśnił, że dla mnie i dla mnie zrozumiałem, że wszyscy byliśmy na tej samej stronie z jego pomysłem. Zawsze podejmował decyzje z myślą o grupie i to było kluczowe”. dodany. W odniesieniu do kapitana.

Argentyna miała mocny skład, który został rozstrzygnięty w półfinale, z del Potro, Delbonis, Mayer i Bella, które później zagrały w finale, a także Polacy Carlos Berluk i Renzo Olivo oraz Włoch Juan Monaco.

Pomimo wielkich zasług zespołu, Delbonis nie ukrywał, że del Potro był wielkim atutem, z wyczynami takimi jak pokonanie Murraya u siebie, gdy był numerem jeden na planecie lub odwrócenie świetnego meczu z Marinem Cilicem w Zagrzebiu.

„Delpo było naszym pokazem mieczy, który dał najwięcej. Wszyscy bohaterowie oczywiście mieli motto i to było nasze motto. Od początku zorientował się, że dołącza do drużyny, która jest uzbrojona, dobrze sobie z tym poradził, szybko się zaadaptował i wtedy już wszystko wiemy przyczynił się”Pochwała „Delpo”

Azulian, który zdobył dwa tytuły w swojej karierze, w Sao Paulo 2014 i Maroko 2016, zrobił zdjęcie z finałowych obchodów w Zagrzebiu w sezonie, którego nigdy nie zapomni. Potem Davis już nigdy nie zagrał, być może dlatego, że wiedział, że nie może osiągnąć niczego poza tym, przez co przeżył, albo dlatego, że wolał zrobić miejsce dla nowszych pokoleń.

Delbonis miał wiele wzlotów i upadków na torze i właśnie pokazał poziom zbliżony do swojego najlepszego w tym roku z trzema półfinałami, w Santiago, Belgradzie i Hamburgu, ćwierćfinałami, Masters 1000 w Madrycie i Rzymie oraz 1/8 finału w Roland Garros.

„Miałem świetną pierwszą połowę sezonu i nie znalazłem wyników w drugiej połowie. Czuję, że mogę się poprawić w przyszłym roku, zwłaszcza jeśli utrzymam poziom w ceglanym pyle i szybko dostosuję niektóre szczegóły”, podsumował Delbonis, który Przewidywał, że na pewno nastąpi uroczystość zakończenia.W tym tygodniu Orsanic, kapitan Mariano Hood (jego obecny trener), Leo Mayer i prawdopodobnie del Potro.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *