Podział T. Rex na 3 gatunki staje się dinozaurem Royal Rumble

Podział T. Rex na 3 gatunki staje się dinozaurem Royal Rumble

Najsłynniejszy dinozaur na świecie przechodzi kryzys tożsamości.

W lutym Zespół naukowców postawił hipotezę, że Tyrannosaurus Rex to w rzeczywistości trzy różne gatunki. Zamiast mieć tylko jednego „Tyrant Lizard King”, oni papier Stwórz sprawę dla królewskiej rodziny ogromnych drapieżników. Do króla w rodzaju Tyrannosaurus dołącza najstarszy i najstarszy cesarz T.

Proponowana reklasyfikacja T. rex zaszokowała społeczność paleontologów niczym asteroida, wywołując gorące debaty. W poniedziałek inny zespół paleontologów opublikował swój pierwszy recenzowany kontratak.

„Dowody nie były przekonujące i trzeba było na nie odpowiedzieć, ponieważ badania nad T-Rexem wykraczają daleko poza naukę i trafiają do domeny publicznej” – powiedział Thomas Carr, paleontolog z Carthage College w Wisconsin i autor nowej książki. „Nierozsądne było pozwolić opinii publicznej myśleć, że hipoteza wielogatunkowa jest prawdziwa”.

Poprzedni zespół badaczy oczekiwał apelu opublikowanego w czasopiśmie Biologia ewolucyjna. Gregory Poole, jeden z autorów oryginalnego badania, pracuje nad innym artykułem i twierdzi, że wiele zarzutów dźgania nożem jest dziwacznych.

„Nie lubię płaskiej Ziemi, ponieważ dowody są przeciwko niej”, powiedział pan Ball, niezależny badacz i wpływowy stary artysta. „W tym przypadku jest tak samo: dowody silnie sugerują, że istnieje wiele typów”.

Wydaje się, że przeznaczeniem tej wielkiej debaty taksonomicznej jest szaleństwo na przestrzeni wieków. Co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak trudno jest naukowcom odróżnić prehistoryczne gatunki. Bez DNA dinozaurów linie między jedną skamieniałością a drugą są chaotyczne. Tak więc paleontolodzy mierzą różne cechy, takie jak wielkość i kształt konkretnej kości. Jednak skamieliny mogą wprowadzać w błąd, ponieważ spędzenie eonów zakopanych pod ziemią może oszpecić kości. I to zanim zastanowimy się, jak różnice płciowe, urazy, choroby i naturalna różnorodność rzeźbią kości w życiu zwierzęcia.

W żywych zespołach zniekształcone cechy są równoważone przez duże zbiory danych. Według Philipa Curie, paleontologa z University of Alberta, który nie był autorem żadnego z badań, rozmiary próbek nawet dla znanych dinozaurów, takich jak T. rex, są bardzo małe. „Główny problem polega na tym, że chociaż szacunkowe 100 znanych okazów tyranozaurów może wydawać się dużo, to nie wystarczy” – powiedział dr Corey.

Paleontolodzy są zmuszeni rozszyfrować te fragmentaryczne tajemnice, a pole jest zaśmiecone błędnymi tożsamościami i nazwami nieistniejących już gatunków. I nawet legendy nie są odporne – wróg kopalny T-Rex, Triceratopsz własnym doświadczeniem Wytwórnia dramatu w 1996 roku Kiedy naukowcy podzielili trójrożnych roślinożerców na dwa gatunki.

Ale być może żadne imię naukowe nie jest tak święte jak Tyrannosaurus Rex. Odkąd został nazwany w 1905 roku, najbardziej zbadany dinozaur na świecie zachował swój przydomek. Ale ostatnie badanie przeprowadzone przez pana Paula i jego kolegów groziło wywołaniem fali uderzeniowej w salach muzealnych, zmieniając nazwy ich atrakcji na gwiazdy.

Wielu uczonych od razu miało wątpliwości. Wstępne badania koncentrowały się na dużych kościach tyranozaura i obecności dwóch zestawów zębów wystających z dolnej szczęki drapieżnika.

W obalonym badaniu dr Carr twierdził, że nie ma żadnej cechy odróżniającej żadnego z rzekomych gatunków tyranozaurów. „Cechy rzekomo różniące się między tymi trzema typami w rzeczywistości nakładały się na siebie” – powiedział dr Carr, który opublikował. Dokładne badanie badające cechy w ponad 40 okazach Rex W 2020 r. „Nie było wyraźnego podziału między różnymi typami – powinniśmy mieć poziom wyższy niż ten”. Dodaje, że wiele dobrze zachowanych okazów tyranozaurów nie zalicza się do żadnego sugerowanego gatunku ze względu na ich zęby i ciężkość kości.

Ma również na celu przebicie analiz statystycznych użytych w oryginalnym artykule. Według Jamesa Napoli, paleontologa z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku i współautora apelu, użyte statystyki były mylące, ponieważ autorzy określili, ile gatunków spodziewali się przed przeprowadzeniem testów. „To świetny test, jeśli próbujesz przewidzieć, które osoby należą do której grupy i wiesz, ile grup masz w swoich danych” – powiedział dr Napoli. Jednak używanie go do znajdowania odrębnych grup jest mniej przydatne, ponieważ „zawsze będzie zbierać dane w liczbie grup, którym mu polecisz”.

W oryginalnej pracy naukowcy porównali wariancję między poszczególnymi próbkami tyranozaura z wariancją stwierdzoną między kilkoma próbkami Allozaur szkielety. Jednak wyzwanie twierdzi, że porównywanie drapieżników wierzchołkowych jest mylące, ponieważ allozaury pochodziły z jednego kostnego dna w stanie Utah, podczas gdy skamieliny tyranozaurów pochodziły z rozproszonych miejsc przez dłuższy czas. Dlatego, jak mówią, większe ilości regionalnych i czasowych zmienności w zestawie danych Tyrannosaurus należy się spodziewać.

Zespół projektowy przyjrzał się także różnorodności żyjących krewnych Tyrannosaurus rex – ptaków. Po zbadaniu kości 112 żywych gatunków ptaków zespół doszedł do wniosku, że różnice między kośćmi kości udowych T. rex były stosunkowo niezauważalne.

Ale pan Poole uważa, że ​​jest jeszcze jedna cecha, która może sprawić, że ta różnica będzie bardziej zauważalna. W nadchodzącym badaniu zakłada się, że styl rogów zdobiących czaszkę tyranozaurów różni się od każdego gatunku, np. kontrastujące grzebienie, które wyróżniają Rodzaje kazuarów. Mówi, że czoło T. Paula mówi: „To powinno przypieczętować umowę”.

Dr.. Neapol nie jest przekonany. Podobnie jak zbroja współczesnych krokodyli, te ostrogi kostne są prawdopodobnie pokryte keratyną, która chroni stale rosnące pod nimi kości. Uważa się, że kształt rogów T. rex prawdopodobnie zmienił się wraz ze starzeniem się zwierzęcia.

Jedną rzeczą, co do której zgadzają się oba zespoły naukowców, jest potrzeba większej liczby okazów tyranozaurów. „Kiedy zostanie znalezionych więcej szkieletów, są one dodawane do zbioru danych i ostatecznie w taki czy inny sposób wsparcie statystyczne będzie zbyt silne, aby naukowcy zajmujący się logiką mogli się nie zgodzić” – powiedział. W. Scott Pearsons, paleontolog w College of Charleston i współautor z Panem Pawłem w poprzednim artykule.

Chociaż żadna ze stron nie chce się poddać, Peter Makovicki, paleontolog z University of Minnesota, który nie był zaangażowany w żadne badania, uważa, że ​​ciągła tożsamość Tyrannosaurus Rex jest dobra dla paleontologii, ponieważ pozwala społeczeństwu doświadczyć drobniejszych szczegółów które definiują dyscyplinę.

„To daje laikowi wyobrażenie, dlaczego tak bardzo zależy nam na identyfikacji nowych gatunków w zapisie kopalnym” – powiedział dr Makovicki, który umieszcza się w obozie jednego gatunku. „Bardzo trudno byłoby kogoś o tym przekonać, gdyby był to łukowaty kikut, ale T. rex przenosi go na inny poziom”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.