Polska delegacja spotyka się z galicyjskimi inwestorami i wykonawcami

Polska delegacja spotyka się z galicyjskimi inwestorami i wykonawcami

Spotkanie „Polska, możliwości biznesowe na rynku polskim (z niektórymi aspektami rynku ukraińskiego)” zostało opracowane we współpracy z Konfederacją Przedsiębiorców Galicji (CEG) i Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą w siedzibie CEG w Galicji stolicy i zostanie powtórzone w najbliższą środę w siedzibie Strefy Wolnego Handlu w Vigo.

On Przedstawiciel stanu w strefie wolnocłowej David Regdis „Wszystkie nasze narzędzia służą firmom w zdobywaniu nowych rynków i możemy służyć jako pomost dla polskich firm poszukujących partnerów w Hiszpanii” – zauważył. „Hiszpania i Polska to dwa kraje z długą historią współpracy i jest to szczyt na najwyższym biznesowym poziomie” – zauważył. „Wydaje się, że jest to świetna okazja, aby lepiej się poznać i zobaczyć, jak możemy się uzupełniać .”

David Regadis pamiętał niektóre tego typu stwierdzenia Polski eksport stanowi 52% PKB To dwudziesty kraj w rankingu eksporterów na świecie. Ponadto jest jednym z krajów UE, w którym przemysł ma największą wagę, w 2020 r. 24,61% wartości dodanej brutto Polski i 31,5% ludności czynnej zawodowo. Delegat Strefy Wolnego Handlu w Vigo podkreślił „projekty infrastrukturalne w kraju, zwłaszcza przejście z węgla na energie odnawialne, w których hiszpańskie firmy mogą pomóc swoją wiedzą specjalistyczną”.

On Prezes CEG, Juan Manuel Viets, Podkreślił, że „znaczenie Polski Stan strategiczny w procesie odbudowy Ukrainy, W związku z tym, że realizowany jest już szereg przetargów na zaspokojenie bieżących potrzeb obywateli Ukrainy i odbudowę ich infrastruktury, znaczenie kraju z punktu widzenia możliwości biznesowych w sektorach energetyki odnawialnej – słonecznej, wiatrowej, wodnej i innych – oraz infrastruktury , to między innymi kwestie, które skłoniły nas do zorganizowania tego spotkania.

Choć prawdą jest, że Polska, podobnie jak Galicja, oferuje bardzo atrakcyjne sektory dla firm w naszym kraju, gdyż większość środków europejskich przeznaczana jest na przykład na drogi czy kolej, „sektor, w którym działa wiele firm hiszpańskich. Podobnie jak my, ten kraj również zmierza w kierunku dekarbonizacji, zgodnie z polityką UE i stawiając czoła kryzysowi węglowemu Konieczność modernizacji energetykiWraz z budową nowych źródeł energii i odnawianiem istniejących źródeł. Do priorytetowych źródeł energii w Polsce zaliczają się odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, energia wiatru, energia wodna i inne. „Stąd znaczenie obu dni” – powiedział Viets.

Celem nominacji są Santiago i Vigo Inwestorzy i wykonawcy Galicja, która rozważa lub już realizuje projekty lub inwestycje poza Hiszpanią z udziałem firm polskich i ukraińskich. Podczas wydarzenia poruszone zostaną także kwestie związane z finansowaniem; Możliwości inwestycyjne w sektorze infrastruktury, energetyce czy sektorze rolno-spożywczym, a także w innych sektorach strategicznych dla Galicji i Hiszpanii.

On także brał udział w spotkaniu Starszy wiceprezes Xunta i doradca ds. gospodarki, przemysłu i innowacji, Francisco Conde, Kto zauważył, że Galicja będzie w dalszym ciągu wzmacniać relacje handlowe z Polską w sektorach energetycznym, motoryzacyjnym i infrastrukturalnym. W tym sensie ten europejski kraj taki jest Siódmy kierunek galicyjskiego eksportuKtóry wzrósł w 2022 roku o 21% w stosunku do roku poprzedniego i 85% w stosunku do roku 2019, co obejmuje 355 firm, które realizowały sprzedaż do tego kierunku, w tym 12 z wdrożeniem komercyjnym i trzy z wdrożeniem produkcyjnym.

Przetargi na Ukrainie

Na konferencji przeanalizowano także, że pomimo wojny organizacje międzynarodowe i administracja ukraińska prowadzą już szereg operacji Przetargi W kraju, w celu zaspokojenia bieżących potrzeb obywateli Ukrainy i odbudowy infrastruktury, zostanie przeanalizowana zatem obecna sytuacja, perspektywy odbudowy i możliwości inwestycyjne. W związku z tym Francisco Conde stwierdził, że to spotkanie stanowi szansę dla GalicjiAby przyczynić się do odbudowy I bądź częścią rozwiązania skutków wojny na Ukrainie.

Na otwarcie spotkania w siedzibie CEG, oprócz delegata Strefy Wolnego Handlu, Prezesa Galicyjskiego Związku Pracodawców i Pierwszego Wiceprezydenta Xunta, wzięli udział m.in. Stefana Bakira AsanoviciaPrzewodniczący Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej PHIG; Anna Sroka, Ambasador RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory; Jose Antonio Sancheza BoogalooBurmistrz Santiago de Compostela; I Jose Ramona Gomeza BesteroDelegat rządu w Galicji.

Oprócz sesji roboczych z biznesmenami i kobietami polska delegacja, w której skład wchodzi także Wiceprzewodniczący Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby GospodarczejMirosława Vijlarczyka; Dyrektor Generalny Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Zuzanny Gołębiewskiejwziął udział w dyskusji podczas lunchu w Hostal de los Reyes Católicos.

Dzień w strefie wolnego handlu

Drugi dzień odbędzie się z biznesmenami z polskiej delegacji w środę 19 grudnia w siedzibie Strefy Wolnego Handlu w Vigo, w godzinach 9:00 – 11:30. Spotkanie otworzy przedstawiciel strefy wolnocłowej. Davida RegadisaSekretarz Generalny Asima, Enrique Maloneprezes CEG, Juan Viets, burmistrz Vigo, Abel Caballero, Przewodniczący Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Stefana Bakira Asanovicia.

za nimi, Mirosława VijlarczykaWiceprzewodniczący Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej przedstawi aktualne informacje gospodarcze o kraju, oraz Zuzanny GołębiewskiejDyrektor Generalny Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, zaprezentuje możliwości biznesowe oraz opowie o tym, jak nawiązywać i utrzymywać dobre relacje gospodarcze.

Wojciech Łopatkiewicz, Dyrektor madryckiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu będzie raportował na temat pomocy publicznej dla firm w kraju środkowoeuropejskim Dawid M. JelićSenior Fellow w Garrigues Polska, na temat aspektów prawnych, które należy wziąć pod uwagę przy inwestowaniu w Polsce.

Na koniec Miroslav Viglarczyk przedstawi obecną sytuację i perspektywy odbudowy Ukrainy, a także Jose Manuela Maceiryzastępca sekretarza generalnego CEG, wskaże możliwości, jakie oferują hiszpańskie przedsiębiorstwa w drodze międzynarodowych przetargów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *