Delegacja w składzie 12 wyższych urzędników Administracyjny, odpowiedzialny za poszczególne działy Urzędu Województwo Warmińsko-Mazurskiejedna z 16 prowincji tworzących republikę PolskaOdwiedził region Murcji w ramach Programu Rozwoju Regionalnego wspieranego przez Europejski Fundusz Społeczny, aby zapoznać się z funkcjonowaniem lokalnej infrastruktury, m.in. Oczyszczalnie ścieków (OŚ) zarządzany przez Urząd ds. Sanicji i Dezynfekcji Regionu Murcja (Isamor). Spółka publiczna, która zarządza rozległą siecią oczyszczalni ścieków, uwrażliwiła zagranicznych przedstawicieli na swoją technologię i obejście tej istotnej usługi.
„Delegacja, która nas odwiedziła reprezentuje Obszar położony w północno-wschodniej części Polski, nazywany zielonymi płucami kraju, ponieważ jest to obszar o dużych powierzchniachI wiele jezior Rozwój infrastruktury dla turystyki agroturystycznej. Ma również podobieństwa z regionem Murcji pod względem… Kompleksowe zarządzanie zasobami naturalnymi takimi jak woda„To dla nas przyjemność pokazać im nasz model zarządzania i być przydatnym, aby mogli poszerzać wiedzę i eksportować ją do swojego kraju” – powiedział. Reżyser Esamura, Ignacio Diaz.
Urząd odbył spotkanie z polską delegacją, podczas którego omówił regulacje prawne regulujące oczyszczanie wody, a także aspekty instytucjonalne, ekonomiczne i techniczne związane z odnową i ponownym wykorzystaniem wody. Dzień pracy, jaki mogli Odwiedź oczyszczalnię ścieków w Alguazas W celu poznania realiów pracy jednej ze stacji referencyjnych w regionie Murcji. Zbudowany w 2014 roku, Oczyszczalnia ścieków w Alguaza oczyszcza dziennie 15 000 metrów sześciennych, co odpowiada 30 000 mieszkańców.
„W tym zakładzie wszystko jest ponownie wykorzystywane. Dzięki dążeniom władz regionalnych do gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważenia środowiskowego przekształcamy odpady w zasoby, dając nowe życie wodzie przeznaczonej do nawadniania i osadom jako nawozom w rolnictwie” – zauważył dyrektor Esamur.
Międzynarodowe referencje
Region Murcji jest pionierem w oczyszczaniu i ponownym wykorzystaniu wody odnawialnej Jest jedną z trzech wspólnot autonomicznych Hiszpanii i jedną z niewielu w Europie, która w pełni przestrzega europejskiej dyrektywy 91/217.
W zeszłym roku grupa zdezynfekowała 121 hektarów sześciennych, co stanowi 99% ścieków ogółem i 100% w przypadku miast powyżej 2 tysięcy mieszkańców. Ponownie wykorzystuje 98%, w porównaniu do średniej krajowej wynoszącej 9% i średniej europejskiej wynoszącej 5%.
W regionie funkcjonuje sieć 100 czynnych oczyszczalni ścieków. obokw tym i następnym roku społeczność zainwestuje 18,11 mln euro w oczyszczanie i infrastrukturę Utrzymać się w międzynarodowej czołówce w zakresie ponownego wykorzystania.
Czytaj więcej
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”