Powrót chorób wieku dziecięcego po zamknięciu

Powrót chorób wieku dziecięcego po zamknięciu

„Oczywiście wszyscy są zaniepokojeni, ponieważ starsze dzieci tak dobrze tolerują tego wirusa – dlaczego miałyby tego nie robić?” Mówi.

Gdy Covid-19 rozprzestrzenił się na całym świecie, wiele krajów nałożyło surowe blokady, aby zapobiec przenoszeniu wirusa. Dzieci były trzymane z dala od szkół i żłobków przez tygodnie lub miesiące. Teraz, gdy znów są zmieszane, Lekarze odnotowali okresowe skoki w innych chorobachw tym RSV, grypa i choroby, które wywołują paciorkowce grupy ABakteria znana również jako paciorkowiec A.

Od września w Wielkiej Brytanii zmarło 15 dzieci po infekcji bakteryjnej. Według brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) w sezonie 2017-18, ostatnim wysokim sezonie dla paciorkowca A w kraju, odnotowano łącznie 27 zgonów wśród osób poniżej 18 roku życia. Jednak sezon 2022-23 jeszcze się nie skończył.

Epidemiolodzy nadal badają, czy blokady Covid-19 zwiększają prawdopodobieństwo mutacji w innych chorobach, biorąc pod uwagę, że Infekcje dróg oddechowych były mniej więcej zatrzymał się na ich tropie Mniej więcej w pierwszym roku epidemii. Istnieje również możliwość, że zakażenie Covid-19 zwiększyło podatność dzieci na inne choroby, uszkadzając w jakiś sposób ich układ odpornościowy – choć lekarze twierdzą, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ nie ma dowodów na taki efekt. Ale co dokładnie się dzieje?

Od tygodni, podczas rutynowych rozmów telefonicznych z innymi lekarzami w całym kraju, Ronnie Cheung, konsultant pediatra w Londynie, słyszy doniesienia o infekcjach paciorkowcem A i wirusami układu oddechowego powodującymi problemy u dzieci. „To było niesamowite” – mówi.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Chociaż na przykład Strep A zwykle nie zagraża życiu – może po prostu powodować anginę lub zapalenie migdałków – w rzadkich przypadkach może powodować śmiertelne infekcje gazowe, w tym zapalenie opon mózgowych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.