Poznaj najczęściej używane i najmniej polecane hasła

Poznaj najczęściej używane i najmniej polecane hasła


Dlaczego najczęściej używane hasła są najmniej zalecane?
Cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do tych strumieni. Biorąc pod uwagę, ile razy ten sam klucz został użyty i ile razy pojawia się on w bazie danych, Atakują za pomocą ataków siłowych w celu uzyskania dostępu do systemów lub kont. Oznacza to, że wypróbowują kilka kluczy i wszystkie możliwe kombinacje, aż znajdą ten, który daje im dostęp. Jest to procedura podobna do tej, którą opracowuje użytkownik, gdy zapomni hasła. Wypróbuj różne kombinacje liczb i słów, aż znajdziesz właściwą.
Pokazuje to wzorzec, według którego ludzie często wybierają hasło, aby ułatwić sobie jego zapamiętanie.Jednak ułatwia to przewidywanie.Zwłaszcza w zautomatyzowanych atakach typu brute-force, w których używają go cyberprzestępcy. oprogramowanie „Aby przetestować wiele kombinacji adresów e-mail i haseł w ciągu kilku sekund” — powiedział Camilo Gutierrez Amaya, szef laboratorium badawczego ESET Latin America.
Lista dostarczona przez Nordpass Wynika to z analizy bazy danych trzech terabajt Zawiera hasła, które zostały ujawnione w incydentach bezpieczeństwa. Informacje te zostały zebrane dzięki współpracy niezależnych badaczy wypadków.
Na świecie

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *