Przezroczyste telewizory, które wydają się unosić w najlepszym wydaniu: wiadomości z targów CES 2024

Przezroczyste telewizory, które wydają się unosić w najlepszym wydaniu: wiadomości z targów CES 2024
Urządzenie po raz pierwszy zostało wyposażone w technologię MicroLED.

w tym Targi elektroniki użytkowej (CES) 2024 Zaczęła porzucać swoje pierwsze ciekawe urządzenia: przezroczyste telewizory. Technologia, którą przywieźli SAMSUNG I LG Do wystawy, która stanowi krok naprzód w konsumpcji ekranów do użytku domowego.

Chociaż żadna z firm nie mówiła o cenach sprzedaży, ujawniono szczegóły jej działania i stojącą za nią technologię, aby zapewnić inne doświadczenia.

Przed rozpoczęciem targów CES firma zorganizowała wydarzenie, na którym zaprezentowano niektóre nowe technologie. Jednym z produktów jest pierwszy przezroczysty ekran Mikroołów.

Technologia ta charakteryzuje się dużą jasnością w porównaniu do modeli OLED i przezroczystych wyświetlaczy LCD. Panel oferuje bardzo podobne wrażenia Wyświetlacz 3DA, gdzie zawartość wydaje się unosić w powietrzu.

Ujawniono jedynie telewizory Samsung i LG, ale dla żadnego z nich nie ustalono ceny ani daty premiery. (Informacja)

Ponadto jego grubość wynosząca zaledwie jeden centymetr i duża gęstość pikseli zapewniają ostrzejsze obrazy. Jeśli chodzi o konstrukcję, obraz sprawia wrażenie kawałka szkła, ponieważ nie ma ramy, a za nim widać przedmioty.

Jedną z głównych zalet tych przezroczystych paneli jest ich odporność na wpływ światła otoczenia, przewyższająca pod względem jasności panele OLED. Jednak biorąc pod uwagę obecny koszt 110-calowego modelu z linii nieprzezroczystych MicroLED wynoszący 150 000 dolarów, oczekuje się, że tego typu wyświetlacze będą miały wartość, którą trudno osiągnąć.

Z drugiej strony firma LG dokonała własnego przełomu w dziedzinie przezroczystych telewizorów, wprowadzając na targi CES 2024 pierwszy bezprzewodowy przezroczysty ekran OLED.

Ten innowator Ekran 4Kkomunikować się Oled T, Zawiera technologię bezprzewodowej transmisji sygnału audio i wideo firmy LG. Jedną z funkcji jest kontrastowy ekran, który składa się w pudełko u podstawy i umożliwia jego podniesienie lub opuszczenie jednym naciśnięciem przycisku.

Ujawniono jedynie telewizory Samsung i LG, ale dla żadnego z nich nie ustalono ceny ani daty premiery. (LG)

Sercem tego urządzenia jest nowy procesor Sztuczna inteligencja Alpha 11 Od LG, który zapewnia czterokrotnie większą wydajność niż poprzednia generacja. Przekłada się to na o 70% wyższą wydajność grafiki i o 30% większą prędkość przetwarzania.

Ponadto jest kompatybilny z Pudełko LG Zero Connectktóry umożliwia bezprzewodowe przesyłanie treści-

Wszechstronna konstrukcja OLED T umożliwia konfiguracje wolnostojące, montowane na ścianie i naścienne, a w jego podstawie znajdują się głośniki, które kierują dźwięk w dół i zapewniają dźwięk wysokiej jakości.

W 2023 roku Displace zostaje zaprezentowany na targach CES A Telewizja bezprzewodowa Co dało programowi powód do rozmów. Jednak wówczas urządzenie było prototypem i nie podano zbyt wielu szczegółów, poza pokazaniem panelu, który można było zabrać ze sobą w dowolne miejsce, a nawet umieścić na oknie za pomocą szklanych przyssawek.

Na targach CES 2024 Displace zaprezentuje nową generację telewizorów bezprzewodowych. (przemieszczenie)

W tym roku firma potwierdziła już swój udział w wydarzeniu i zapowiedziała, że ​​przyniesie dwa produkty finalne: Displace Flex i Displace Mini. Telewizory te nie wymagają do działania kabli ani gniazdek, są „bardzo lekkie” i sterowane za pomocą ruchów ręki.

Oprócz pokazania prototypu 110 cali Szczegóły nie zostały jeszcze potwierdzone

W kontekście innowacji firma ogłosiła to udrapować Będzie zawierał opcjonalny magnetyczny system bezprzewodowego ładowania, co będzie stanowić znaczącą różnicę w porównaniu z wcześniej oferowanym modelem 55-calowym.

Firma ogłosiła także swoją platformę zakupową Amnesty International dla swoich telewizorów, chcąc stworzyć unikalne na rynku środowisko komputerowe. Używając gestów do sterowania ekranem, użytkownicy będą mogli identyfikować produkty w zamrożonych scenach i łatwo je kupować, podchodząc do urządzeń… NFC Lub aplikacja mobilna.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *