Przyczyna śmierci Krzysztofa Szuberta ujawniona – NBC Chicago

Przyczyna śmierci Krzysztofa Szuberta ujawniona – NBC Chicago

CHICAGO — Miesiące po znalezieniu ciała Krzysztofa Zubera w wodach jeziora Michigan po tym, jak zniknął z imprezy w dzielnicy River North w Chicago, ujawniono przyczynę śmierci.

Według biura lekarza sądowego hrabstwa Cook, Szubert utonął, a przyczyną było zatrucie etanolem. Jego śmierć została wykluczona jako wypadek.

Szubert, 21-letni polski biznesmen prowadzący interesy w Chicago, został znaleziony nieprzytomny w jeziorze Michigan niedaleko Oak Street Beach 7 grudnia. Zgłoszono jego zaginięcie na imprezie River North i był przedmiotem poważnych poszukiwań, zanim odkryto jego ciało.

Jego śmierć nastąpiła na kilka dni przed śmiercią Petera Salvino, 25-letniego doktoranta z Northwestern University, którego również znaleziono w jeziorze Michigan po zniknięciu z imprezy w Lincoln Park.

W zeszłym miesiącu biuro lekarza sądowego hrabstwa Cook ujawniło przyczynę i sposób śmierci Salvino, nazywając ją „utonięciem z powodu zatrucia etanolem jako czynnikiem przyczyniającym się do śmierci”. Sposób zgonu był przypadkowy.

Ale sprawa Zuberta pozostała bez odpowiedzi, ponieważ śledczy odnieśli się do wypadku jako śledztwa w sprawie śmierci, a nie utonięcia.

Pod koniec grudnia koroner powiedział siostrzanej stacji NBC Chicago, że przyczyny śmierci Zuberta nie można ustalić, dopóki dochodzenie policyjne nie zostanie zakończone.

„Policja powinna dokończyć raport i zbadać ich” – powiedział wówczas rzecznik. „Kiedy będziemy mieć wszystkie informacje od policji, ustalimy sposób i przyczynę śmierci”.

Władze powiedziały, że Zubert był ostatnio widziany około 21:45 3 grudnia podczas przyjęcia bożonarodzeniowego Howell’s River North w Moon Tavern.

Przyjaciele mówią, że Zubert był na przyjęciu, kiedy wychodził.

„Widziałem go stojącego tam, a potem już go tam nie było” – powiedział NBC 5 przyjaciel Michel Wojasinski. „Nikt nie widział, jak wychodził. Następnego dnia, w niedzielę, poszedłem do jego pokoju i zapukałem do drzwi, były puste – nie było go”.

Około 1:55 w nocy 7 grudnia policja odpowiedziała na wezwanie dotyczące 21-letniego mężczyzny, który został znaleziony nieprzytomny w wodzie w pobliżu bloku 1000 na North DuSable Lake Shore Drive. Mężczyzna został później zidentyfikowany jako Szubert.

Policja poinformowała, że ​​został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie wkrótce potem stwierdzono zgon.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *