Ptasia grypa znaleziona w czwartym ośrodku w hrabstwie Lancaster

Ptasia grypa znaleziona w czwartym ośrodku w hrabstwie Lancaster

Ptasią grypę potwierdzono w czwartym miejscu w hrabstwie Lancaster, a USDA poinformowało, że pozytywny przypadek stwierdzono w piątek w komercyjnym zakładzie produkcji brojlerów. Termin „brojlery” odnosi się do ptaków hodowanych w celu produkcji mięsa Ponad 50 000 kurczaków zostało zabitych w zakładzie Prawie 3,5 miliona ptaków zostało zniszczonych na pozostałych trzech fermach, na których wykryto ptasią grypę. Pierwszy przypadek wykryto w Kreider Farms w East Donegal Town. Obszar kontrolny został ustanowiony w promieniu sześciu mil wokół tej fermy, w obszarze kontrolnym potrzeba ponad 100 ferm drobiu, aby zwiększyć czyszczenie i dezynfekcję, a testy są przeprowadzane regularnie. Jesteś w strefie kontroli. „Jeśli znajduje się poza tym obszarem, byłbym bardzo zaniepokojony. Ale to jest w środku i to mówi mi, że testy, które przeprowadzamy, nasze mechanizmy kontrolne, nasze bezpieczeństwo biologiczne i pozwolenia, wszystko to działa”. powiedział sekretarz rolnictwa Russell Redding. Chociaż działania łagodzące mogą pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się, Redding powiedział, że cieplejsza pogoda również byłaby korzystna: „Wirus nie lubi upałów, więc im szybciej tam dotrzemy i tam zostaniemy, bo nam to pomoże”. Reed powiedział, że nawet gdyby wirus został powstrzymany, nadal miałby wpływ na przemysł drobiowy – biznes o wartości 7,1 miliarda dolarów w Pensylwanii.

Ptasia grypa została potwierdzona na czwartym miejscu w hrabstwie Lancaster.

USDA poinformowało, że pozytywny przypadek znaleziono w piątek w komercyjnym zakładzie produkcji brojlerów. Drób odnosi się do ptaków hodowanych w celu produkcji mięsa.

W obiekcie zabito ponad 50 000 kurczaków.

Prawie 3,5 miliona ptaków zostało zniszczonych na pozostałych trzech farmach, na których wykryto ptasią grypę.

Pierwszy przypadek odkryto na farmach Crieder we wschodnim mieście Donegal.

W promieniu sześciu mil wokół tej farmy ustanowiono obszar kontrolny.

Ponad 100 ferm drobiu w obszarze kontrolnym musi zwiększyć czyszczenie i sterylizację, a testy są przeprowadzane regularnie.

Wszystkie miejsca, w których znaleziono ptasią grypę, znajdowały się w obszarze kontrolnym.

„Jeśli znajduje się poza tym obszarem, byłbym bardzo zaniepokojony. Ale to jest wewnątrz i to mówi mi, że testy, które przeprowadzamy, nasze mechanizmy kontrolne, bioasekuracja, pozwolenia, wszystko działa” – powiedział Agriculture. Sekretarz Russella Reddinga.

Chociaż działania łagodzące mogą pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się, Redding powiedział, że cieplejsza pogoda również byłaby korzystna.

„Wirus nie lubi upałów, więc im szybciej tam dotrzemy i tam zostaniemy, to nam też pomoże” – powiedział.

Nawet jeśli wirus zostałby powstrzymany, powiedział Redding, nadal miałby wpływ na przemysł drobiowy – biznes o wartości 7,1 miliarda dolarów w Pensylwanii.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.