Puchar ATP to trampolina do sezonu już nękanego przez wirusa

Pierwsza poprawka: Ostatnia aktualizacja:

Paryż (AFP) – Trzy tygodnie przed Australian Open (17-30 stycznia) najlepsi tenisiści mają spotkanie rozpoczynające się w sobotę w Sydney na Puchar ATP, specjalny turniej drużynowy z wieloma ważnymi elementami i pozytywny dla Covid-19, nad którym unosi się jego cień początek sezonu.

Turniej ten od 2020 roku jest nieoficjalnym początkiem sezonu na torze męskim, a na trzecią edycję Covid zmusił organizatorów do dostosowania testu.

Pierwotnie zaplanowany na zmierzenie się z 24 krajami, ATP Cup odnotował wzrost tej liczby do 12 w zeszłym roku w Melbourne z powodu pandemii, w tym roku liczba ta wynosiła 16.

Ale Rosjanin Andrey Rublev (piąty gracz na świecie), Hiszpan Rafael Nadal (6.) i Kanadyjczyk Denis Shapovalov (14.) nie będą w Sydney, ponieważ był zmuszony zrezygnować ze swojego stanowiska po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na Covida. , w tym drugim przypadku. po przybyciu do Australii.

Światowy numer jeden Novak Djokovic zdecydował się nie brać udziału w tym turnieju, co wywołało pogłoski, że może przegapić Australian Open, które wygrał w trzech ostatnich edycjach i gdzie może pobić rekord tytułów Wielkiego Szlema.

Aby zezwolić na wjazd do Australii, władze wymagają szczepienia zagranicznych podróżnych, ale Serb w przeszłości zajmował stanowisko antyszczepionkowe i podejrzewa się, że to zrobił.

Kolejną widoczną stratą była strata Dominica Thiema (nr 15), na przykład jego rodaka Dennisa Novaka, która doprowadziła do wycofania się Austrii z turnieju i zastąpienia go w ostatniej chwili Francją.

ulubieniec Rosji

Pod nieobecność Djokovica i kilku z dziesięciu najlepszych graczy, Rosja, ostatni mistrz, okazała się faworytem.

Ale Rosja powinna mieć oko na trzecie na świecie Niemcy Aleksandra Zvereva i czwartą Grecję w Stefanos Tsitsipas, wspierane przez tętniącą życiem społeczność Helena w Sydney.

„My, Grecy, nabieramy nowego wymiaru w imprezach drużynowych, czego dowodem jest piłka nożna czy koszykówka. To część naszego DNA. Lubimy grać w tego typu imprezy, dając z siebie wszystko” – powiedział Tsitsipas.

Inni zawodnicy, którzy znaleźli się w światowej 20-tce, to m.in. Norweg Casper Ruud (nr 8), Polak Hubert Hurkacz (nr 9), Włoch Matteo Berrettini (nr 7) i Janek Sener (nr 10). Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime (nr 11).

Zainteresowanie jest również w Hiszpanii, bez Nadala, ale z Roberto Bautistą (nr 19) i Pablo Carreno (północ 20), którzy potrafią zaskoczyć.

„W tych rozgrywkach, biorąc pod uwagę ich formułę, ważny jest dobry zespół, który zajmuje drugie, trzecie i czwarte miejsce, a nie tylko dobry pierwszy” – wspomina Carreno, który pozwolił Hiszpanii. W 2020 roku dotarli do finału wraz z Nadalem, po czym uklękli przed Serbią dowodzoną przez Djokovica.

– grupy:

Grupa A: Serbia, Norwegia, Chile, Hiszpania.

Grupa B: Rosja, Francja, Włochy, Australia.

Grupa C: Niemcy, Kanada, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone.

Grupa D: Grecja, Polska, Argentyna, Gruzja.

– Ocena:

Faza grupowa do 6 stycznia

Pierwszy półfinał: zwycięzca z grupy A vs zwycięzca z grupy D, 7 stycznia.

Drugi półfinał: zwycięzca grupy B kontra zwycięzca grupy C, 8 stycznia.

Koniec: 9 stycznia

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *