Rada Ministrów wyraża zgodę na ograniczenie ceny gazu w celu zmniejszenia energii elektrycznej

ten Rada Ministrów W ten piątek dałem zielone światłocena imitacji gazu Służy do wytwarzania energii elektrycznej, co jest mechanizmem Zmniejszy rachunki za prąd o prawie 40% Dla konsumentów objętych indeksowanymi stawkami rynku hurtowego (zagregowanego).

„Po raz pierwszy nie płacą tej samej kwoty. Po raz pierwszy przyjęte środki (…) mają na celu przede wszystkim ograniczenie nadzwyczajnych korzyści przedsiębiorstwom energetycznym” i „korzyści netto są dla wszystkich odbiorców” , opowiadał Trzeci wicepremierI Teresa RiveraOświadczenie o aprobacie.

Ribera krytykuje zachowanie firm energetycznych

W tym sensie też Minister Transformacji Środowiska Obwiniał największe firmy elektryczne twój brak odpowiedzi W ostatnich miesiącach przed Wzrost cen energii elektrycznej.

„Bardzo żałujemy, że nie działali bardziej zgodnie z możliwościami płatniczymi rodzin lub potrzebami przemysłowców” – powiedział Ribera.

To działanie wpłynie na użytkowników ustawy regulacyjnej

Dowodzi tego mechanizm wynegocjowany z Brukselą w ciągu najbliższych 12 miesięcy Gaz będzie kosztował około 40-50 €/mWhokoło połowy ceny reprezentowanej przez ten surowiec w piątek.

Ribera wyjaśniła, że ​​hurtowa cena energii elektrycznej wkrótce będzie 130 euro za MWhz przodu 210 euro kosztowało średnio w pierwszym kwartale rokuczyli około 40% mniej.

„Najbardziej natychmiastowy efekt jest taki, że jedyną energią elektryczną, która zostanie opłacona kosztem gazu, jest ta wytworzona przy użyciu gazu ziemnego. Pozbywamy się efektu zarażania reszty energii, co oznacza bardzo znaczne zmniejszenie nadzwyczajnych energia”, powiedział Ribera.

„Oznacza to poprawę dla 37% konsumentów krajowych i 70% konsumentów przemysłowych” – podsumował środek zatwierdzony w tym samym czasie przez kierownictwo Hiszpanii i Portugalii.

Inicjatywa ta została wstępnie zatwierdzona ponad miesiąc po tym, jak Rada Europejska uznała trudności obu krajów w radzeniu sobie z rosnącymi cenami energii ze względu na niski poziom połączeń elektrycznych z resztą regionu.

przewidywalnie, Jutro lub w poniedziałek reguła zostanie opublikowana w Oficjalny biuletyn państwowy (BOE) i wejdzie w życie następnego dnia, chociaż pełny wniosek podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez Unię Europejską, co według Ribera może potrwać tydzień lub dziesięć dni, więc do tego czasu korekta będzie dokonywana na rynku hurtowym Aukcja.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.