Real Madryt i Salesianos promują wartości i sport wśród nieletnich znajdujących się w niekorzystnej sytuacji

Meksyk. – Misje Salezjańskie i Fundacja Realu Madryt podpisały porozumienie o współpracy w celu promowania nowej społecznej szkoły sportowej dla nieletnich znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Skorzysta na tym małoletni wymagający szczególnej troski i uchodźcy z Ukrainy w Polsce; Nauczą się o piłce nożnej, koszykówce i wartościach; Otrzymają również zajęcia wzmacniające w szkole, badania lekarskie, pomoc żywieniową, opiekę psychologiczną i poradę prawną dla osób posiadających status uchodźcy.

Nowa umowa o współpracy między Fundacją Realu Madryt a Misiones Salesianas con Don Bosco w Polsce stworzy nową społeczną szkołę sportową dla ponad stu nieletnich zagrożonych bezbronnością, w tym dzieci i młodzież uchodźców z Ukrainy.

Zwycięzca LEE Super Bowl udaje się do Białego Domu, aby oddać głos na płód

Grają, wiemy

Społeczne Szkoły Sportu Misiones Salesianas i Fundacja Realu Madryt wprowadzają w życie System Prewencyjny Księdza Bosko i motto „Oni grają, my wychowujemy”, aby promować włączenie społeczne, praktykę solidarności, ducha zespołowego, szacunku i włączenia poprzez sport, uczyć się i uczyć higieny, dobrego zdrowia i nawyków żywieniowych.

wartości i sport

Strefa szkoleniowa Fundacji Real Madryt przeprowadziła już pierwsze w Polsce szkolenie bezpośrednie dla 14 trenerów i siedmiu dyrektorów działań społeczno-edukacyjnych według metodologii Fundacji Realna Edukacja: Wartości i Sport.

Sport i edukacja

Dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueño, i dyrektor zarządzający Fundacji Realu Madryt, Julio Gonzalez Ronco, przyjęli delegację Misiones Salesianas, na czele z jej dyrektorem Luisem Manuelem Moralem, salezjańskim prezydentem Polski Wschodniej Tadeuszem Jareckim. oraz odpowiednio prezes i wiceprezes Don Bosco Marcin Koncevich i Wojciech Szabranki.

„Jesteśmy przekonani, że sport ma szczególne znaczenie w rozwoju edukacji nieletnich” – podkreślił dyrektor Misiones Salesianas, Luis Manuel Moral, w oficjalnym dekrecie podpisującym umowę o współpracy.

Pierwsza szkoła

Pierwsza społeczna szkoła sportowa, prowadzona przez Misiones Salesianas i Fundację Realu Madryt, rozpoczęła działalność w czerwcu 2010 roku, służąc nieletnim w fawelach Brazylii.

Od tego momentu dołączyły Dominikana, Republika Zielonego Przylądka, Senegal, Sierra Leone, Togo, Benin, Gwinea Równikowa, Mozambik, Tanzania, Kongo-Brazzaville, Egipt, Kamerun, Portugalia, a teraz Polska. W sumie 21 Salezjańskich Społecznych Szkół Sportowych w 15 krajach na trzech kontynentach służy ponad 4500 małoletnim beneficjentom, kierując się filozofią sportu i wartościami uczenia się.

Siete24 w sieciach społecznościowych

ebv

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *