Recenzje podcastów Apple zmieniają się, gdy firma zaczyna pytać użytkowników

Decyzja Apple Zezwalaj na ocenianie swoich aplikacji Daje … sprzeczne wyniki. jako deweloper Costa Eleftherio I krawędź Zauważyłem, że dzięki licznym recenzjom oficjalna aplikacja Podcasty w ciągu zaledwie kilku tygodni spadła z bezsensownej liczby gwiazdek 1,8 do ponad 4,8. Jednak, jak można się domyślić, nie było to wynikiem (nieistniejącej) aktualizacji funkcji w tamtym czasie. Zamiast tego błąd wydaje się leżeć w monitach aplikacji i więcej niż niewielkie zamieszanie.

Producent iPhone’a powiedział krawędź ten który iOS 15.1 Zaczął prosić użytkowników o ocenianie i ocenianie „jak większość aplikacji innych firm”. Jednak wiele osób myślało, że ocenia program, którego słuchali, a nie aplikację, co wywołało lawinę ocen i recenzji podcastów.

Ten problem nie dotyczy kilku innych aplikacji źródłowych, takich jak Mapy Apple (w momencie pisania tego tekstu 2,8 gwiazdki). Nawet z iTunes Store OpinieChociaż jest wysoki (4,8 gwiazdki), ma recenzje, które koncentrują się głównie na aplikacji, a nie na treści.

Powiadomienia zapewniają spójność działania aplikacji Apple — w razie potrzeby można je łatwo poddać recyklingowi. Jednocześnie jednak mashupy zwiększają wartość podcastu i sprawiają, że punkty stają się bezużyteczne dla wielu osób, które wybierają klientów podcastów. Zmiana zwraca również uwagę na kwestię ocen i recenzji niezależnie od platformy. Nadal jest to stosunkowo łatwe dla użytkowników oszustów, aktywiści Oszuści zniekształcają te komentarze.

Nasz zespół dostawczy wybiera wszystkie polecane produkty Engadget, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem tych linków, możemy otrzymać opłatę partnerską.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *