Rząd DC jest gotowy na maraton

Rząd DC jest gotowy na maraton

Sandra Hernandez Garcia

Gazeta La Jornada
Poniedziałek, 21 sierpnia 2023, s. 10 11

Rząd Metropolitalny zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy do świętowania w najbliższą niedzielę 40. edycji Maratonu Telcel 2023 w Mexico City, w którym weźmie udział 30 000 osób na dystansie 42 195 kilometrów, na trasie, która rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim w Ciudad Universitaria i meta w Zócalo.

Maraton rozpocznie się o 05:55, a o 6 rano wystartują biegacze elity.

Do tej pory zarejestrowało się 25 623 biegaczy, w tym tysiąc ze Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Gwatemali, Kostaryki, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Japonii, Peru, Francji, Argentyny, Polski, Turcji, Ukrainy, Kenii i Etiopii.

Maraton to nie tylko ćwiczenie, to ostateczny wyraz sportu, symbol zdrowia, manifestacja radości, kultury miejskiej, to spektakl, atrakcja dla turystyki krajowej i zagranicznej, ale przede wszystkim największy obywatelski symbol sprawności fizycznej i odporności.

Wszyscy jego uczestnicy są mistrzami, zanim zdobędą się na odwagę, by zdecydować się na start w maratonie— powiedział premier Marti Patrice.

Zapowiedział, że biegacze otrzymają różowo-białą koszulkę inspirowaną kobietami z Chiapas i światopoglądem kultury Majów, a także medal na cześć latynoamerykańskiej konstelacji.

nagroda za pierwsze miejsce w wysokości 550 000 pesos; Drugi 245 tys. i trzeci 180 tys. Jeśli pobiją historyczny rekord maratonu, będzie to dodatkowe 550 000 pesos.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *