Sewilla dołącza do Mistrzostw Europy, a jesienią Bilbao i Dublina

Mecze zaplanowane w Dublinie na mistrzostwa Europy, które odbędą się od 11 czerwca do 11 lipca, zostaną teraz podzielone między Sankt Petersburg i Londyn, dwa z już potwierdzonych miejsc na turniej.

Niemieckie Monachium było drugim miastem gospodarzem, którego kontynuacja była zagrożona, ale ostatecznie została potwierdzona.

Według UEFA Monachium obiecało przyjąć nie mniej niż 14 500 widzów na widownię. Jednak kilka minut po ogłoszeniu przez UEFA prezes Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB), Fritz Keeler, nie zabrzmiał: „Świętujemy„ przetrzymywanie tych meczów w Monachium ”, być może nawet z kibicami, jeśli rozwinie się epidemia pozwala mu – ona. „

Oprócz Londynu i Sankt Petersburga, innymi miastami w ramach początkowego projektu, które z pewnością będą kontynuowane jako siedziby przed piątkiem, były Baku, Rzym, Bukareszt, Glasgow, Kopenhaga, Budapeszt i Amsterdam.

Mistrzostwa Europy miały się odbyć w 2020 roku, ale ostatecznie zostały opóźnione o rok z powodu pandemii Covid-19.

W kilku miastach-gospodarzach zarządzenie, nową formułę, za jego czasów promował Michel Platini, gdy był prezydentem UEFA. Początkowo pomysł dotyczył trzynastu miast, ale pod koniec 2017 roku projekt brukselski został zarzucony z powodu przeszkód w budowie wielkiego stadionu.

Po piątkowych decyzjach Puchar Europy odbędzie się ostatecznie w jedenastu miastach.

Prezydent UEFA Aleksandar Ceferin świętował „możliwość zapewnienia bezpiecznego i świątecznego środowiska”, z widzami „we wszystkich meczach”, w proporcjach różniących się w zależności od miasta.

– Hiszpania wystartuje w La Cartuja –

Mimo kryzysu zdrowotnego UEFA od marca wymaga pewnej widowni i zakończyła się pożegnaniem z Bilbao i Dublinem.

Wykluczenie Bilbao zostało już w środę odepchnięte przez władze baskijskie (Rada Miasta Bilbao, Rada Hrabstwa Vizcaya i Rząd Kraju Basków), które wydały oświadczenie ujawniające, że otrzymały oficjalną i „jednostronną” decyzję UEFA, w którym to czasie nie zgodzili się .

Środki podjęte przez władze regionalne Kraju Basków przeciwko epidemii sprawiły, że frekwencja kibiców na meczach zaplanowanych na stadionie San Mames w Bilbao jest mało prawdopodobna.

Możliwość, że stadion La Cartuja w Sewilli „odziedziczył” mecze Bilbao odbiła się w ostatnich dniach silnym echem w gazetach.

Tam Hiszpania rozegra teraz swoje mecze w fazie grupowej ze Szwecją, Polską i Słowacją.

Ze swojej strony Sankt Petersburg dodał jeszcze trzy mecze do listy rozgrywek Pucharu Europy, w tym Polskę, Słowację, Szwecję, Słowację, Szwecję i Polskę.

Ze swojej strony Londyn dodaje do siedmiu meczów, które zostały już przydzielone do szesnastej rundy szermierki, która miała zostać rozegrana w Dublinie.

– Superliga: w tej chwili brak kar –

Inną ważną kwestią w piątek na spotkaniu UEFA była ostatnia akcja przeciwko klubom, które spóźniły się na początek tygodnia z powodu fiaska projektu Ligi Europy. W tej chwili nie ma zapowiedzi sankcji.

„Komitet Wykonawczy UEFA został poinformowany o najnowszych wydarzeniach związanych z Premier League, zwłaszcza o opcjach dostępnych dla UEFA i środkach, które rozważa” – ogłosiła UEFA w oświadczeniu, nie podając dalszych szczegółów.

Trzy z założycielskich drużyn europejskiej Premier League (Manchester City, Chelsea i Real Madryt) zostały sklasyfikowane do obecnych półfinałów Ligi Mistrzów, a pierwsze mecze odbywają się w przyszłym tygodniu. W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje na temat możliwego wykluczenia, ale UEFA w końcu zdecydowała się zachować ostrożność i będzie nadal analizować, czy są ostatecznie „konsekwencje” wobec „rebeliantów” i jakie one mogą być.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *