Sofa Toro Olympic Gold dla zarządzania branżą sportową

A Coruña, 24 września (EFE). – 2,5 procent PKB Galicji (Produkt Krajowy Brutto) odpowiada przemysłowi sportowemu, który od tego miesiąca ma złote wzmocnienia, mistrzyni olimpijska w Londynie 2012 Sofia Toro, nowa dyrektor bloku galicyjskiego przemysłu sportowo-luksusowego, nowopowstałego organizacja mająca na celu promowanie dobrze prosperującego sektora.

„Poprawię galicyjski sport i to mnie bardzo pociąga” – przyznaje Toro w rozmowie z Efe. Oprócz projektu uwiodła go możliwość powrotu do domu po kilku latach życia w Murcji i sportowego życia, które rozwijał od jednego portu do drugiego.

Ukończyła nauki o sporcie na Uniwersytecie A Coruña, ukończyła szkolenie w UCAM z tytułem magistra zarządzania i kierowania podmiotami sportowymi, a także z dziennikarstwa sportowego, wiedząc, że teraz zastosuje się do tego nowego zadania, które odsuwa ją na bok , przynajmniej tymczasowo, z elitarnej nawigacji.

„Ten projekt jest bardzo ciekawy, zajmuje dużo czasu i nie pozwala mi wypłynąć w morze, ale żeglarstwo to sport, w którym można dalej trenować i rywalizować na najwyższym poziomie praktycznie przez całe życie” – tłumaczy Toro , który podaje przykład Argentyńczyka Santiago Langa, mistrza olimpijskiego z Rio 2016 i siedmiokrotnego igrzysk olimpijczyków, w tym Tokyo 2020, w wieku 59 lat.

Sportowiec z A Coruña, który wyszedł 31 sierpnia, był przyzwyczajony do studiowania podczas wędrownego rejsu, który wypłynął, bez stałego miejsca zamieszkania. Teraz zbudował go w nadmorskim mieście Sada (A Coruña). Nawet bez rywalizacji i stawiania czoła nowym wyzwaniom zawodowym, trenuje i codziennie chodzi na siłownię. „Jestem w dobrej formie” – chwali się.

W El Pañol z Real Club Náutico de A Coruña wyjaśnił, że ma dwuletni projekt z Grupą Przemysłu Sportowego, która wciąż jest w początkowej fazie.

Sektor obsługuje numery wirników. Według danych dostarczonych przez Xunta de Galicia, firma osiąga roczny obrót w wysokości około 1600 milionów, a to tworzy około 12 000 miejsc pracy.

Jednym z postawionych celów jest to, że „przemysł sportowy zaczął się wyłaniać w Galicji jako wielki przemysł, którym jest”. Żegluje z prędkością przelotową, a teraz z grupą, która pojawiła się w wyniku kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią, mówi żeglarz, który wygrał klasę Elliott 6m prawie dekadę temu.

Toru przyznaje, że „struktura zawodowa” podmiotu, przez który kierował, jest wciąż „zbyt młoda”, więc na razie musi przejąć „prawie wszystko” przy wsparciu zarządu i przy zatrudnianiu firm, które „pomagają w różnych obszarach, takich jak zatrudnienie”.

Pracują „razem z administracją publiczną, z Xunta de Galicia”, z planem, który chce zjednoczyć cały przemysł w sektorze, tworząc podsektorowe grupy robocze, które pomagają w obronie i promocji każdej działki.

Klaster obejmuje przede wszystkim branże związane ze sportem w turystyce, sprzęcie, tekstyliach, żywności, architekturze, oprogramowaniu, zarządzaniu obiektami, imprezach morskich, sporcie, konserwacji i oszczędzaniu energii.

„Mamy około sześćdziesięciu pracowników, z których większość prowadzi obiekty sportowe” – mówi marynarz, który z ciekawością zdaje sobie sprawę, że żadna firma nie dołączyła jeszcze do potężnego przemysłu morskiego w Galicji.

Sport jest jednym z motorów Stowarzyszenia Autonomicznego w sprawach gospodarczych, ponadto siedem z siedemnastu medali przyznał hiszpańskiej delegacji w Tokio.

„W Galicji panują wyjątkowe warunki do uprawiania niektórych sportów, takich jak wioślarstwo czy żeglarstwo, dlatego pojawiają się świetni sportowcy, a także wsparcie i opieka, które są dostępne. pomagając sportowcom, aby mogli poświęcić się treningom, wielu z nich zostaje w trasie – ostrzega nowy menedżer grupy.

Carlos Alberto Fernandez

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *