SpaceX Starship jest wyposażony w ulepszone silniki Raptor do stabilnego ognia w środę

SpaceX Starship jest wyposażony w ulepszone silniki Raptor do stabilnego ognia w środę

SpaceX zainstalował co najmniej dwa z trzech zmodernizowanych trzech nowych Raptorów na statku kosmicznym o numerze seryjnym 15 (SN15) przed zaplanowanym stałym pożarem z trzema silnikami wczesną środą, 21 kwietnia.

Początkowo planowane pod koniec zeszłego tygodnia, kilka nieznanych opóźnień spowolniło instalację trzech silników SN15 i zmusiło SpaceX do zwrócenia co najmniej jednego silnika na plac budowy w celu wykonania dodatkowych prac. Pod koniec tego weekendu SpaceX wydawało się mieć plany stałego wystrzelenia Starship SN15 w poniedziałek i wystrzelenia rakiety już następnego dnia – 20 kwietnia (20.04). Oczywiście te plany się nie powiodły.

W obronie SpaceX zatrzymanie zbliżania się SN15 do lotu było porównywalne z trajektorią jego poprzedników od SN8 do SN11, które napotkały wiele opóźnień i wymagały średnio 30-40 dni testów, napraw i wymiany silnika na wyrzutni przed startem. . Wyposażony w „setki ulepszeń”, w tym projekt nowego silnika Raptor, spodziewano się, że te ulepszenia i udoskonalenia pozwolą statkowi kosmicznemu SN15 przyspieszyć testy przed startem, ale pojazd znajduje się prawie na tej samej łodzi, co wszystkie inne. prototypy wysokogórskie.

Starship SN11 poradził sobie z pierwszą stałą próbą ostrzału już po tygodniu wtoczenia się na platformę, podczas gdy zarówno pojazd, jak i SN9 ostatecznie dokonały pierwszego stałego pożaru z trzema silnikami 14 dni po ich przybyciu. Jeśli Starship SN15 zdoła rozpalić stacjonarny ogień w środę, 21 kwietnia, minie 13 dni po przeniesieniu się na miejsce startu. Przy odrobinie szczęścia zespół z Teksasu w SpaceX pracuje nad problemami i dowiaduje się o ulepszonych konstrukcjach Starship i Raptor, które ostatecznie przyniosą korzyści w postaci zwiększonej niezawodności, łatwości obsługi i instalacji.

Silniki Raptor SN54, SN61 i SN66 uchwycone przez wielu różnych zwykłych fotografów zostały zabrane na platformę startową 15 kwietnia. SN61 i SN66 zostały szybko zainstalowane w ciągu kilku dni, ale SN54 w końcu wrócił na plac budowy do dalszych prac, zanim powrócił na tablicę w celu pomyślnej instalacji SN15 19 kwietnia. Różnice między „nowymi” i starszymi (SN1-SN53) Raptory nie są całkowicie jasne, ale subtelne różnice w układzie hydraulicznym i zainstalowanych komponentach wskazują na ogólną poprawę stopniowych zmian w całym projekcie silnika.

Czas pokaże, czy liczne ulepszenia statku kosmicznego SN15 i jego silników Raptor połączą się, aby stworzyć bardziej niezawodny i odnoszący sukcesy pojazd. W oczekiwaniu na udany ostrzał, SN15 będzie piątym statkiem kosmicznym, który spróbuje wykonać lot na dużej wysokości w ten weekend lub w przyszłym tygodniu.

SpaceX Starship jest wyposażony w ulepszone silniki Raptor do stabilnego ognia w środę


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *