Sporty adaptacyjne z Guadalajary – ENCLM

Sporty adaptacyjne z Guadalajary – ENCLM

ENCLM zaczyna Druga edycja Z jego serii reportaży nt Sport adaptacyjny na terenie tzwPrzełamywanie barier w sporcie Kastylii-La Manchy »serię cotygodniowych artykułów, w których analizuje rzeczywistość tej grupy, prowincja po prowincji, skupiając się tym razem na sportowcy którzy osiągnęli najbardziej uderzające wyniki, sportowcy, którzy reprezentują wszystkie wartości sportu najlepiej wyrażające się w wysiłku i samodoskonaleniu; W ten sposób ich utwory są inspiracją dla społeczności. Cel jest dla nich bardzo odległy i osiągnięcie go wymaga pokonywania kolejnych przeszkód, ale bariery nie przeszkadzają im w spełnianiu marzeń i osiąganiu ich poprzez sport.

Dostosowany sport z miejscem dla klubów i sportowców kał (Federacja Sportu dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Kastylia-La Mancha) f Fedif CLM (Federacja Sportowa dla Osób z Różnorodnością Karier Kastylii-La Mancha). Podczas tej edukacyjnej wycieczki mieszkańcy Kastylii-La Manchy docenili ogromny wigor rozwijany przez tych sportowców, różnorodność dyscyplin, które uprawiają, a przy wielu okazjach wiele lokalnych, regionalnych, krajowych i międzynarodowych sukcesów, które cenią. sezon po sezonie.

Tak było w sportach zmodyfikowanych w Guadalajarze Sportowiec światowa elita Daniel MolinaTo nadal szczyt sportu i pływak z Zespół Downa Marta Martinez Augustyn, a także w czołówce swojego sportu na arenie międzynarodowej; Również rowerzysta solidarnościowy Manuel Angel Pulido Ramosktóry nigdy nie męczy się uczestnictwem w wyzwaniach, które pomagają w badaniach nad różnymi chorobami.

Daniel Molina

Daniel Molina w tej chwili jest w okresie przygotowawczym. Do 2 czerwca, kiedy w Madrycie odbywają się Mistrzostwa Europy, nie ma rywalizacji. Do tego czasu przeprowadzi kilka testów przygotowawczych.

Po mundialu odbędzie się w La Coruña. Mistrzostwa Świata w lipcu w Swansea (Anglia); próba przed igrzyskami w Paryżu w sierpniu; mistrzostwa świata we wrześniu; I mistrzostwa świata w Portugalii w październiku.

Jego pierwszy cel: bilet olimpijski

Jego pierwszym celem w tym roku jest „jak najszybsze” zakwalifikowanie się do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Od 2 czerwca Testy kwalifikują się do Igrzysk. Jego pomysł polega na tym, aby faktycznie zostać rozstawionym na mistrzostwa świata we wrześniu, z „całym następnym sezonem do zaplanowania”, z naciskiem na mecze. Chce też „wygrać Puchar Świata”.

Danny Molina, zwycięzca Pucharu Świata 2022 w Abu Zabi.

Jeśli chodzi o sposób zdobycia biletu olimpijskiego, to udało się to dziewięciu najlepszym triathlonistom w światowych rankingach, którzy zanotowali trzy najlepsze wyniki. Najbardziej wartościowe są mistrzostwa świata, następnie mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata, w tej kolejności. Zwycięstwo w trzech wyścigach (jego ideą jest zdobycie mistrzostwa Europy, mistrzostw świata i mistrzostw świata) byłoby już sklasyfikowane.

„Jedyne, co mi pozostało, to wygrać kilka meczów”

Jego wielkim celem jest zostanie mistrzem olimpijskim, chociaż czekają go ważne kamienie milowe w rywalizacji. „To jedyna rzecz, której potrzebuję, aby wygrać, igrzyska olimpijskie” – zapewnia.

Był na igrzyskach olimpijskich w Atenach 2004. W pływaniu zajął 11. miejsce. „To był znowu inny sport” — wspomina.

Jest światowej klasy sportowcem, poświęcającym na przygotowania od 15 do 17 godzin tygodniowo. Są dni, które minęły nawet o pięć godzin. Daniel Molina jest specjalistą sportowym. Jego klasa jest już olimpijska, więc teraz może ubiegać się o stypendium z programu ADO. Oprócz sponsorów, ma wsparcie Komitetu Paraolimpijskiego i dotacje od rządzącej junty Kastylii-La Manchy i Diputación.

„Sport paraolimpijski się poprawił”

Ta seria raportów nosi tytuł „Przełamywanie barier w sporcie w Kastylii-La Manchy”. Czym są tylko słowa? Nie sądzę.Patrząc wstecz, sporty paraolimpijskie poprawiły się pod względem przydatności i przejrzystości, ale wciąż daleko nam do sportu nieodpowiedniego. Ważnym krokiem będzie wyrównanie medali olimpijskich czy pomocniczych (choć zaznacza, że ​​są takie same jak w Kastylii-La Manchy), które też można nieco podwyższyć. Do poziomu sportów nieparaolimpijskich brakuje nam bardzo niewiele. Istnieje niewielka różnica, którą musimy spróbować wypracować.

Danny Molina chce olimpijskiego złota, jedynej rzeczy, jaka mu pozostała w jego wspaniałej karierze.

Danny Molina chce olimpijskiego złota, jedynej rzeczy, jaka mu pozostała w jego wspaniałej karierze.

W przeciwieństwie do tego, co twierdzi biegacz outdoorowy Luis Miguel Garcia Marquina, brązowy medalista olimpijski, Daniel Molina uważa, że ​​dla fanów sportu nie ma kryzysu: „Nie sądzę. Co tydzień odbywają się duety i tria. To prawda, że ​​żyjemy w cyfrowym świecie, w którym dzieci zamiast wychodzić kopać piłkę czy jeździć na rowerze, zostają w domu, inaczej nic by się nie stało, gdyby wyszły, a teraz ktoś zostawiłby dziecko na ulicy bez rodzice. Kierownik…”

W każdym razie stara się nakłonić swoje dzieci do uprawiania sportu, zaszczepia je, stara się, aby szły za przykładem ojca.

Jego fenomenalny życiorys sportowy

Oto jego osiągnięcia w 2022 roku: bohater w Puchary Świata Z Alandra (Portugalia), Alanya i La Coruña, medal srebro w Seria międzynarodowa Ze Swansea (Anglia) i Po pierwsze w tym Mistrzostwa Europy z Polski i Mistrz świata.

Oto reszta jego fenomenalnego dorobku:

2021

Światowy wicemistrz

mistrz Europy

Pierwszy w Pucharze Świata w La Coruña

2020

Mistrz Hiszpanii w triathlonie
Mistrzostwa Hiszpanii w Duathlonie
Pierwszy Puchar Świata dla Hondy

2019
Mistrz Świata w Triathlonie
Mistrz Europy w triathlonie
Mistrz świata w duathlonie
Światowa premiera imprezy paratriathlonowej w Montrealu
1 Puchar Świata w Banyolas
1 Puchar Świata w Funchal
Mistrz Hiszpanii w duathlonie

2018
Mistrz Świata w Triathlonie
Mistrz Europy w triathlonie
Mistrz Hiszpanii w triathlonie
Mistrz Hiszpanii w duathlonie
Światowa premiera imprezy paratriathlonowej Iseo (Włochy)
Pierwszy Puchar Świata Orłów

2017
Mistrz Świata w Triathlonie
Mistrz Europy w triathlonie
Mistrz Hiszpanii w triathlonie
Czwarte Wyścigowe Mistrzostwa Europy
Pierwsze światowe zawody paratriathlonowe w Jokohamie
Taca wykończeniowa Half Triathlon Vittoria

2016
III Mistrzostwa Świata w Triathlonie
II Puchar Świata w Aguilas (Murcja)
Czwarte Mistrzostwa Świata w Duathlonie
Wicemistrz Hiszpanii w triathlonie
Mistrzyni Hiszpanii w Aquathlonie
Finiszer półtriathlonu na Minorce

2015
V Mistrzostwa Świata w Triathlonie
Trzecie Mistrzostwa Europy w Triathlonie
Mistrz Świata w Aquathlonie
Pierwszy Puchar Świata w Triathlonie w Madrycie
Drugi Puchar Świata w Triathlonie w Londynie
Czwarte Wyścigowe Mistrzostwa Europy
Celem jest 70,3 Barcelony
Ukończ i 1 wyzwanie PT3 1/2 Ironman Paguera-Mallorca

2014
V Mistrzostwa Świata w Triathlonie
Trzecie Mistrzostwa Europy w Triathlonie
Mistrz Świata w Aquathlonie
Wicemistrz Hiszpanii w triathlonie
Pierwszy Puchar Świata w Triathlonie w Jokohamie
Pierwszy w historii Puchar Świata w Triathlonie w Londynie
IV Puchar Świata w Besançon Triathlon
Mistrzostwa Hiszpanii w Duathlonie

2013
Wicemistrz świata w triathlonie
Mistrz Świata w Aquathlonie
Mistrzostwa Hiszpanii w Duathlonie

2012
Wicemistrz świata w triathlonie
Mistrz Świata w Aquathlonie
Wicemistrz Hiszpanii w triathlonie

Marta Martinez Augustyn

Rzecz o pływaku Marta Martinez Augustynz klubu abaskovy, To także najbardziej konkurencyjne fajerwerki, o czym świadczy m.in Dziewięć medali w Pucharze Świata i piętnaście W EuropejczycyOprócz wielu medali w Mistrzostwach Hiszpanii.

Z tych ostatnich warto podkreślić Siedem Do złoto Właśnie niedawno go dostałem Krajowy (na 50, 100 i 200 stylem klasycznym, 200 stylem i trzy w sztafecie), gdzie udało mu się również pobić dwa rekordy Hiszpanii, na 50 i 100 stylem klasycznym. Styl klasyczny to zdecydowanie jego specjalność.

W dodatku ma go już pływak z Guadalajary dwie dolne granice W kieszeni na następne zawody Świat Vichego (Francja), która odbędzie się w dniach 4-10 czerwca.

jego brat Rafał, z którym zaczynała pływać, jest jednocześnie jej trenerem i zawsze z nią chodzi. Marta ma 35 lat i widzi siebie pływającą do „emerytury”. Zaczął startować w zawodach w wieku dwunastu lat. Jej marzeniem jest udział w igrzyskach paraolimpijskich.

Marta Martínez Agustín ma na swoim koncie 9 medali mistrzostw świata i 15 medali w Europie.

Marta Martínez Agustín ma na swoim koncie 9 medali mistrzostw świata i 15 medali w Europie.

To, co Marta Martinez najbardziej kocha w pływaniu i rywalizacji, to „zaprzyjaźnianie się” i dobra zabawa. W obliczu Pucharu Świata w Vichy, który ma już gotowy bilet, jest gotowy do osiągnięcia swoich „celów”.

Manuel Angel Pulido Ramos, rowerzysta Solidarności

ENCLM nie kończy tego raportu na temat adaptowanych sportów w Guadalajarze bez podkreślenia tego Manuel Angel Pulido Ramosrowerzysta z niepełnosprawnością intelektualną, pochodzi z Azuqueca de Henares i jest wrobiony CD ADA, w które ingerujesz Wyzwania solidarnościowena przykład ten, w którym brał udział z innym sportowcem wspierającym, Kiko matowy.

Manuel Ángel Pulido Ramos (z lewej) z Kiko Matei, innym sportowcem wspierającym.

Manuel Ángel Pulido Ramos (z lewej) z Kiko Matei, innym sportowcem wspierającym.

Wszedł Manuel Angel Wyzwania matematyczne Aby pomóc, poprzez zbieranie funduszy, w badaniach przeciwko rak fale Rzadkie choroby.

Jego następnym spotkaniem, w czasie, gdy przemawiał ENCLM, był udział w wycieczka rowerowa Pozdrowienia dla Stary Ludwik Józefzmarły w 2014 roku, pochodził z Yunquera de Henares i od dziecka mieszkał w Azuqueca.

To jest wyjątkowePrzełamywanie barier w sporcie Kastylii-La Manchy » We współpracy z Doradztwo Edukacja, kultura i sport w Kastylii-La Manchy.

(odwiedzone 9 razy, 9 wizyt dzisiaj)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *