Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Azbestu wymaga funduszu kompensacyjnego

Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Azbestu Nawarry (Adavan) wezwał do wiecu przed Sejmikiem Regionalnym w Pampelunie w czwartek 4 listopada o godzinie 12.00, aby zażądać funduszu kompensacyjnego dla osób dotkniętych azbestem.

Przekonywać Partie polityczne, związki i obywatele do przyłączenia się do tego apelu, który zbiega się z obchodami Omówienie stanu społeczeństwa.

Mobilizacja na terenie całego kraju

Protest ten łączy grupy podobne do Adawan, zrzeszone w Federacji Stowarzyszeń Ofiar Azbestu (Vidavika), w siedzibie niezależnych parlamentów różnych sekt, a także w Izbie Deputowanych.

rakotwórczy metal

metal azbestowy, Zakazany już w Hiszpanii od początku XXI wieku, ale był szeroko stosowany w drugiej połowie XX wieku ze względu na swoje właściwości w niezliczonych sektorach, takich jak budownictwo, motoryzacja, budownictwo mieszkaniowe itp.

Jednak ludzie, którzy byli narażeni na działanie tego metalu przez wdychanie jego włókien dziesiątki lat później Cierpiał na wiele chorób, w tym różne rodzaje raka. Inni są narażeni na zarażenie się jedną z tych chorób. Z tego powodu konieczne jest składanie badania lekarskie.

Zapytaj Adavana i resztę stowarzyszenia Funduszu odszkodowań Dla osób dotkniętych chorobą, jak to już miało miejsce w Holandii, Francji, Belgii, Polsce itd.

Zabroniony rachunek

Kongres uchwalił ustawę o Funduszu Odszkodowań dla Ofiar Azbestu w kwietniu, ale tak było Znajduje się sparaliżowany, zgodnie ze skargą Adavan.

Z tego powodu różne stowarzyszenia zmobilizowały się i 4 listopada chcą się pokazać Nienawiść do państwa.

Ponadto Adawan domaga się od parlamentu regionalnego i rządu Nawarry Wdrożenie master planu eliminacji azbestu w Nawarrze. Doszli do wniosku, że „dobra i pionierska inicjatywa w państwie i wspierana przez wszystkie grupy w poprzednim ciele ustawodawczym, ale nie postępuje”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *