Światowa Federacja Sportów Elektronicznych powołała do życia Europejską Federację na rzecz Rozwoju Sportów Elektronicznych

Światowa Federacja Sportów Elektronicznych powołała do życia Europejską Federację na rzecz Rozwoju Sportów Elektronicznych

Międzynarodowy Urząd ds. Sportów Elektronicznych Światowa Federacja Sportów Elektronicznych (GEF) Ogłoś tworzenie Europejska Federacja Rozwoju E-sportu (EEDF). Nacisk zostanie położony na nowo utworzoną jednostkę Wspieranie inicjatyw oddolnych, graczy i drużyn e-sportowych w Europie oraz ułatwianie dzielenia się wiedzą.

the EFRROW On przyłącza się do coraz większej liczby inicjatyw Podobne stworzone przez GEF, takie jak Afrykańska Konfederacja Rozwoju E-sportu, Konfederacja Rozwoju E-sportu i Konfederacja Rozwoju E-sportu Oceanii. Ponadto GEF potwierdza, że ​​ustanowienie tych konsorcjów potwierdza jego zaangażowanie w ich realizację Promuj zrównoważony wzrost i rozwój społeczności e-sportowych.

Ogłoszenie pojawia się kilka dni po inauguracyjnej edycji Mistrzostwa Europy w grach elektronicznych w grach elektronicznych, które odbyły się w Katowicach (Polska).. Wydarzenie, na którym odbyły się rozgrywki eFootball i Rocket League, zostało oficjalnie otwarte przez Prezydenta RP.

the Andrzej Krajnicki będzie przewodniczył EFRRbyły Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jest również członkiem Zarządu Europejskiego Komitetu Olimpijskiego (COE) oraz Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Mistrzostw Europy w E-Sportach 2023.

Ze swojej strony Chester King, wiceprezes GEF i dyrektor wykonawczy British Esports, Aurelia Roach, członek zarządu GEF oraz Alber Avcin Özdemir z Tureckiej Federacji Esportu zostali mianowani wiceprezesami.

Utworzenie Europejskiej Federacji na rzecz Rozwoju Sportów Elektronicznych to ważny krok naprzód dla europejskich sportów elektronicznych. Rozwijając krajowe federacje, organizacje i interesariuszy, dążymy do kultywowania środowiska, które pielęgnuje talenty, promuje integrację i napędza zrównoważony rozwój e-sportu w całej Europie.

Andrzej Kraśnicki nowym prezesem

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *