Sztangista Alexandra Escobar żegna się z Igrzyskami Tokio 2020 | Sport |

To były piąte i ostatnie igrzyska olimpijskie dla Escobara.

EFE

Wśród ekwadorskich sportowców znokautowanych w pierwszej rundzie Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, Alexandra Escobar została znokautowana we wtorek w podnoszeniu ciężarów, nie mogąc podnieść 95 kilogramów w trzech próbach.

41-letni sztangista był jedną z kart Ekwadoru do zdobycia nowego medalu, po swoim złotym medalu w kolarstwie szosowym Richardzie Carapaz, który został nagrodzony drugim złotem olimpijskim w historii kraju po tym, który zdobył w 20. km pieszo Na Igrzyskach w Atlancie w 1996 roku Jefferson Perez, który również zdobył srebrny medal na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku.

Piątymi Igrzyskami Olimpijskimi był Escobar, który zadebiutował w Atenach 2004, był w Pekinie 2008, a powtórzył w Londynie 2012 i Rio 2016, gdzie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej, po piątym miejscu zajął w Pekinie 2008.

Judoka Estefania Garcia utrzymała się w pierwszej rundzie w kategorii 63 kg, przegrywając z Ipponem z Polką Agatą Ozduba Blanche, która bez problemu wywalczyła sobie wyższość nad Ekwadorczykami, które na dodatek wyszły z kontuzji jednej nogi.

33-latek startował także na igrzyskach olimpijskich w Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016.

SV dołączył do porażki rodaka Lenina Preciado, którego również w pierwszej rundzie wyeliminował Bułgar Yanislav Gershev w kategorii 60kg.

28-letni Preciado zakończył w ten sposób swój drugi występ na igrzyskach olimpijskich, będąc również w Rio 2016.

Tymczasem bokser Jose Maria Palacios został pokonany przez Tai Sudaporn Sisundi, a jej przeciwniczka wygrała wszystkie trzy rundy, a końcowy wynik sędziów wyniósł 5-0.

22-letni bokser odpadł w pierwszej rundzie igrzysk w kategorii 57-60 kg.

Elizabeth Bravo ze swojej strony została wyeliminowana z triathlonu z powodu zasady zasięgu (lapse delay), po odzyskaniu siły po upadku na rowerze, ponieważ droga była śliska z powodu deszczu, który spadł przed konkurs, zajmując 39 miejsce w konkursie.

34-latka została ponownie w swojej trzeciej próbie zdobycia medalu na igrzyskach olimpijskich, startując także na igrzyskach olimpijskich w Londynie 2012 i Rio 2016.

„Bardzo cię podziwiam, Elżbieto Bravo. Dziękuję, że nauczyłaś nas, że musimy wstawać, nawet jeśli czasami jest to drogie. Jesteśmy z ciebie tak dumni, że dziś wszystko zostawiłaś!” Towarzyszenie delegacji w Tokio.

Podczas gdy lokalny bokser Julio Castillo pożegnał się z igrzyskami olimpijskimi. Po przegranej na punkty w swoim pierwszym występie w rundzie wstępnej kategorii 81-91 kg, z rąk Jordana Husseina Ashisha.

Dla 33-letniego Castillo były to jego trzecie igrzyska olimpijskie, od czasu debiutu w Londynie 2012 i powtórzenia w Rio 2016, więc inne wiadomości z Ekwadoru dotyczące medali w Tokio zostały pominięte. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *