Taurus rośnie w sektorze fotowoltaicznym i otwiera się w Polsce

Grupa Taurus kończy otwieranie filii w Polsce i utworzyła nowy oddział elektrowni fotowoltaicznych, aby kontynuować swoją międzynarodową strategię i dywersyfikację. Dyrektor generalny Oliany, Enric Tria, wyjaśnił, że dzięki strategii otwierania filii (otwartych w ubiegłym roku w Niemczech) i łączenia nowych przedsiębiorstw, ostatnio z francuską firmą Supra, firma już teraz uzyskuje 70% obrotów za granicą. , który został kierownikiem nowego działu pieców na biomasę.

Grupa Taurus zakończyła rok obrotowy 2020 z przychodami w wysokości 219 mln euro, co oznacza wzrost o 6,8% w porównaniu z 2019 r., oraz zyskiem operacyjnym lub przed odliczeniem w wysokości 19,2 mln euro, w porównaniu do 18,2 mln euro w 2019 r., co jest najwyższą wartością w poprzednich latach. Tria potwierdziła, że ​​firma osiąga zysk, ale przyznała, że ​​miały na nią wpływ zmienne czynniki, takie jak koszty finansowe i kursy walut. Ogólnie epidemia uniemożliwiła firmie osiągnięcie celów sprzedażowych, które wyniosły około 240 milionów
euro.

Wielkość sprzedaży firmy osiągnęła 219 mln w 2020 r., 70% za granicą, z 19,2 mln zysku operacyjnego

Tria wyjaśniła, że ​​zewnętrzny wzrost firmy został wzmocniony zakupem licencji marki Black + Decker, bardzo popularnej w krajach wschodnich, jak i już posiadanych, takich jak sam Taurus. Minimoka, Mycook, Solac, Casals czy Turmix. Firma wytwarza znaczną część tych produktów w swoich zakładach w Katalonii, RPA i Meksyku, podczas gdy inne są produkowane w Chinach z lokalnymi partnerami.
Lub zlecić produkcję.

„Nasza strategia się opłaca, a firma jest na ścieżce wzrostu” – wyjaśnił Tria. Grupa, przejęta dwa lata temu przez Joana Basagaña i Raúla Ubrica, zatrudnia 800 pracowników, z czego 300 w Hiszpanii, a zwłaszcza w swojej centrali w Olianie (Alt Urgell), gdzie wzmocni centrum logistyczne. W ten sposób, wyjaśniła Tria, rozpoczęła inwestycję o wartości czterech milionów euro w nowe centrum operacyjne o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych, co pozwoli jej podwoić pojemność magazynową.

Firma spodziewa się, że sektor energii odnawialnej będzie jednym z ośrodków wzrostu w nadchodzących latach. Tym samym stworzyła markę Taurus Renovables, która specjalizuje się w montażu elektrowni fotowoltaicznych, zarówno dla domów, jak i firm. „Mamy dostawców, którzy dostarczają nam sprzęt i technologię, aby doradzać klientom i sprawić, by elektrownie fotowoltaiczne były bardziej dostępne dla wszystkich”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *