To szalone nowe zdjęcie księżyca Tycho Cartera jest tak szczegółowe, że prawie nie wygląda na prawdziwe

To szalone nowe zdjęcie księżyca Tycho Cartera jest tak szczegółowe, że prawie nie wygląda na prawdziwe

Nowy system teleskopowy umożliwia rejestrację obrazu w najwyższej rozdzielczości Księżyc kiedykolwiek przy użyciu technologii radarowej.

Ten wyczyn wymagał lat pracy, a wynik jest oszałamiająco szczegółowy. Centralnym punktem jest Krater Tycho, jedno z najbardziej niezwykłych wrażeń na Księżycu. I choć zdjęcie zostało zrobione z odległości setek tysięcy kilometrów, sprawia wrażenie, jakby leciało się nad powierzchnią jedynego naturalnego satelity Ziemi.

Wynikowy obraz ma rozdzielczość pięć metrów na pięć metrów i zawiera około 1,4 miliarda pikseli. Razem obejmują one całą szerokość krateru Tycho, który ma średnicę 86 kilometrów (53 mile) i znacznie więcej.

Z perspektywy tego ptaka każda zmarszczka na burzliwej powierzchni księżyca wydaje się wyróżniać w najdrobniejszych szczegółach.

Obraz radarowy krateru Tycho. (NRAO / GBO / Raytheon / NSF / AUI)

Teleskop Green Bank (GBT) Narodowej Fundacji Nauki znajduje się w Zachodniej Wirginii i jest największym w pełni sterowanym radioteleskopem na świecie. Dzięki temu astronomowie mogą skierować swoje oko w dowolnym kierunku.

Na początku tego roku satelita został wyposażony w nowy nadajnik radarowy, opracowany przez Raytheon Intelligence & Space, zdolny do wysyłania impulsów w bliską przestrzeń kosmiczną.

Kiedy każdy z tych sygnałów odbija się od powierzchni Księżyca, są one wychwytywane przez National Radio Astronomy Observatory (NRAO) Tablica bazowa jest za długaz siedzibą w Zachodniej Wirginii.

Zapisane impulsy są porównywane ze sobą i analizowane w celu wytworzenia obrazu. wyjaśniać Galen Watts, inżynier GBO.

W styczniu badacze Przetestuj system Robiąc zdjęcie radarowe miejsca lądowania Apollo 15, aby udowodnić, że w rzeczywistości mogą robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z Ziemi.

5 m małyObraz radarowy miejsca lądowania Apollo 15. (Sofia Dagnello/NRAO/GBO/Raytheon/AUI/NSF/USGS)

Miesiące później udało im się uzyskać obraz krateru Tycho w wyższej rozdzielczości.

„Nadajnik, cel i odbiorniki nieustannie się poruszają, gdy poruszamy się w przestrzeni” wyjaśniać co.

„Chociaż można by pomyśleć, że może to utrudnić tworzenie obrazu, w rzeczywistości generuje bardziej znaczące dane”.

Ponieważ każdy powrotny impuls radarowy zawiera informacje z nieco innego kierunku, astronomowie mogą uzyskać więcej kątów z obserwacji statycznej.

Oznacza to, że naukowcy mogą dokładniej obliczyć odległość do celu i prędkość tego celu.

„Dane radarowe, takie jak te, nigdy wcześniej nie były rejestrowane z takiej odległości i z taką dokładnością”, On mówi co.

„Zrobiono to wcześniej na dystansie kilkuset kilometrów, ale nie w setkach tysięcy kilometrów od tego projektu i nie w wysokiej rozdzielczości metra na tych odległościach”.

Nawet 10 lat temu, jak mówi Watts, zajęłoby miesiące obliczeniowe, aby uzyskać obraz z pojedynczego odebranego sygnału radarowego. Więcej zajęłoby ponad rok.

Astronomowie mają nadzieję, że nowa technologia pozwoli nam badać części Układu Słonecznego, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a wszystko to w zaciszu naszej własnej planety.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *