Twitter to nowa ulubiona witryna oszustów kryptowalutowych ze względu na bardzo prostą technikę umożliwiającą podszywanie się pod konta

Twitter to nowa ulubiona witryna oszustów kryptowalutowych ze względu na bardzo prostą technikę umożliwiającą podszywanie się pod konta

Dzięki łatwemu do wdrożenia trikowi wielu użytkowników pada ofiarą oszustwa

Od ponad dekady wielu użytkowników wykorzystuje potencjał kryptowalut, aby skorzystać z możliwości finansowych, jakie oferują. W ten sposób niektórzy mogli zostać Nocni milionerzyAle prawda jest taka, że ​​nie jest to trend, a w niektórych przypadkach stworzył nawet uzależnienie, które prowadzi do… Utrata oszczędności życia. Na nieszczęście dla tego ostatniego kwota ta może wzrosnąć po niedawnym oszustwie X.

Jak zebrać portal krawędźSieć społecznościowa Elona Muska była już wcześniej ofiarą uporczywych ataków Oszuści. Stosują zatem taktykę, która była już dostępna na Twitterze, jak nazywała się platforma, zanim zmieniła nazwę na X. W istocie polega ona na Edytuj adres URL posta Aby pokazać, że dane konto opublikowało coś, ale w rzeczywistości post został udostępniony przez inne konto. Poprzez to oszustwo wykorzystują niewiedzę użytkowników do przeprowadzania oszustw związanych z kryptowalutami.

Gwiazdy i platformy mają kłopoty, nawet o tym nie wiedząc

Ponieważ zbiera oryginalne informacje, wystarczy jedynie edytować nazwę konta w linku i zmienić ją na inną. Na przykład, jeśli weźmiemy post z 3DJuegos i w adresie URL, zmienimy „3DJuegos” (naszą nazwę użytkownika) w treści, mimo że powinien zostać opublikowany przez Elona Muska.

Dlatego oszuści używają nazw Binance, Bitcoin, Ethereum i tym podobnych. Tak naprawdę wspierają wykorzystanie odpowiednich celebrytów, ponieważ niektórzy użytkownicy im ufają i nie mają żadnych problemów, jeśli chodzi np. o Wprowadź swoje dane W linkach dołączonych do postów. W ten sposób oszuści mogą uzyskać dostęp do Twojego wirtualnego portfela, a następnie opróżnić go, aby dostać się do środka wszystkich monet. Jeśli więc podejrzewasz jakiś post, najważniejszą rzeczą jest to zrobić Szczególną ostrożność.

W grach 3D | Zapłacił 41 000 euro za wydobywanie kryptowalut przez miesiąc. Problem w tym, że nigdy nie miałeś takiego zamiaru i nie będziesz w stanie odzyskać swoich pieniędzy.

W grach 3D | W 2015 roku wydał 464 000 euro na Bitcoin i zapomniał swoich monet. Dziś wraca po ośmiu latach i za jednym razem otrzymuje 82 miliony euro

Główny obraz autorstwa Kanchanary (Unsplash)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *