Ukraina ma nadzieję, że będzie w stanie uwolnić zboże, które obecnie blokuje bramy Unii Europejskiej

Ukraina czeka na bramy Unia Europejska Ukraina ponownie otwiera się na zboże i ma nadzieję sprzedać całe zboże zgromadzone na granicy z Unią Europejską (UE), podczas gdy Rosja zamyka odnowiony korytarz Morza Czarnego Do negocjacji do 18 maja. W tym sensie oczekują Polska, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Węgry znoszą ograniczenia i prawo weta przeciwko Gwarancje udzielone przez Komisję Europejską. Wszystko to w złożonym kontekście, w którym eksport produktów rolno-spożywczych spadł w kwietniu o jedną trzecią.

Zboża eksportowane przez Ukrainę spadły Z 6,7 mln ton do 5,3 mln ton w czwartym miesiącu roku. Kalendarz jest również pilny, ponieważ odbędą się kolejne żniwa. W każdym razie Ukraińcy liczą, że uda im się pozbyć zboża, które zalega na granicy z Unią Europejską.

W tym sensie ma nadzieję, że eksport zostanie częściowo wznowiony po zakazie wprowadzonym przez Komisję Europejską Ukraina eksportuje pszenicę i kukurydzę, a także nasiona rzepaku i słonecznika, do Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii, ale potwierdzi, że może swobodnie rozprzestrzeniać się na inne państwa członkowskie. Stanowisko złożone wczoraj przez prezesa Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu Alexa Lisica.

W szczególności Komisja Europejska ogłosiła wczoraj porozumienie zakazujące importu nasion pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika do Polski, Rumunii, Bułgarii, Słowacji i Węgier. Nie oznacza to, że towary te nie mogą przechodzić przez jego terytorium przeznaczonych do krajów trzecich. W zamian kraje te otrzymają bezpośrednią pomoc w wysokości 100 mln euro z tzw. „rolniczej rezerwy kryzysowej” w ramach Wspólnej Polityki Rolnej (WPR).

„Cios na Ukrainę”

Lissits już wyeliminował możliwość, że Ukraina może nie być w stanie eksportować 12 mln ton ostatniego zbioru W samą porę, aby opróżnić stodoły i przygotować je do następnej stodoły. Ze swojej strony wicedyrektor Kijowskiej Szkoły Głównej Handlowej Oleg Newski powiedział, że decyzja Komisji Europejskiej jest przyznaniem, że to nie ukraińskie zboże stoi za spadkiem cen. Jednak Nivievskyi przyznaje, że decyzja była Poważna wpadka, bo nie wyeliminowała niepewności co do przyszłości eksport zboża z Ukrainy do Unii Europejskiej, co przyczynia się do niezadowolenia ukraińskich rolników. Ekspert zakłada, że ​​obostrzenia ogłoszone przez Brukselę utrzymają się po czerwcu.

Nevevsky przyznaje jednak, że decyzja ta była poważnym ciosem, ponieważ nie usuwała niepewności co do przyszłości ukraińskiego eksportu zboża do UE, co przyczynia się do Zaniepokojenie ukraińskich rolników. Ekspert zakłada, że ​​obostrzenia ogłoszone przez Brukselę utrzymają się po czerwcu. W szczególności postrzega to jako „cios dla Ukrainy”, ponieważ rolnictwo stanowi od 2 do 5% PKB kraju i uważa się, że wspiera rosyjski „wandal”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *