Valladolid, gospodarz europejskich łyżwiarstwa figurowego, gospodarze Mistrzostw Europy „Inline Freestyle”

Obywatelski doradca ds. uczestnictwa i sportu Alberto Bustos zaprezentował w House of Sport Mistrzostwa Europy w narciarstwie dowolnym, które odbędą się w Valladolid w dniach 16-19 grudnia w pawilonie Pilar Fernández Valderrama, w towarzystwie Javiera Gonzáleza, wiceprezesa ds. młodzieży i młodzieży. Sport w Radzie Prowincji Valladolid, Pablo Lopez, prezes Rolling Lemon Valladolid i Isabel Rodriguez, prezes Federacji Narciarskiej Kastylii i León.

Ten konkurs kontynuuje dynamikę W Valladolid w każdy weekend odbywają się imprezy sportowe, które mają ogromny wpływ na lokalną gospodarkę, w tym przypadku o charakterze międzynarodowym. „Potwierdza to promocję tego sportu, rozwój w kraju, a zwłaszcza w Valladolid, gdzie coraz więcej dzieci uprawia różne formy jazdy na łyżwach” – świętuje kanclerz.

Alberto Bustos podkreślił wielki związek między narciarstwem a rekreacją zdrowotną, będąc jednym z celów promocji sportu przez Radę Miasta. W tym sensie zaangażowanie Rady jest jasne, jeśli chodzi o nowe przestrzenie, w których można prowadzić tę działalność, takie jak lodowisko w Puente Jardin lub park łyżwiarski w regionie Moreras.

Biorąc pod uwagę poprawę w przypadkach COVID-19 w ostatnich dniach, Pojemność zostanie ograniczona do 80%, a obywatele muszą również podać swoje dane przed wejściem na stoisko w celu odpowiedniego śledzenia, jeśli to konieczne.. „Musimy upewnić się, że jest to dobra impreza sportowa, ma konsekwencje ekonomiczne i społeczne, ale także, że zdrowie jest w pełni chronione” – mówi Bustos, ufając „pełnym gwarancjom” oferowanym przez protokoły wprowadzone przez federację. z samorządami regionalnymi.

W czwartek 16 odbędą się oficjalne treningi drużyn, a dni zawodów to piątek 17, sobota 18 i niedziela 19 grudnia.. W wydarzeniu weźmie udział dziesięć reprezentacji narodowych: Francji, Włoch, Rosji, Polski, Ukrainy, Portugalii, Niemiec, Grecji, Węgier i Hiszpanii. Hiszpańska drużyna będzie się składać z 30 narciarzy, z których 7 to sportowcy z Valladolid.

W Speed ​​Slalomie wezwani seniorzy to Eva Jiménez, Marina Bachiller, Alejandro Cañero i Matheus Rezende. W kategorii juniorów na krótkiej liście znalazły się Adriana Nieto, Silvia Girpolis, Lara Gomez, Rosa Maria Vela, Alvaro Nieto, Samuel Garcia, Pablo Bustos i Guillermo Massa.

Alicia Lopez, Juan Ignacio Martinez i Javier Gonzalez znajdą się w czołówce reprezentacji narodowej. Wybrani do metody Skidding, z których wszyscy są seniorami, to Enrique Rubio, Carlos Nelso, Rosa Maria Villa i Laura Abraham.

Wreszcie, w kategorii Classic, Classic Couples and Battle, jako seniorzy wezmą udział Pau Bosch Carlos Nelson, Miguel Peña, Paula Royo i Laura Urea, natomiast Adrien Sebastian, Maria Abadia, Aroa Pelgizuillos, Ines Segura, Victoria Andres, Eva Cuero, Lydia Latre i Czy Paula pszenica Czyli w klasie początkującej.

Trenerem reprezentacji jest Adrián Almazán, którego wspierać będzie jego zespół techniczny składający się z Alba Martín, Pablo Lópeza i Bohdana Hosko. Dodatkowo dla francuskiej drużyny rywalizować będzie dwóch łyżwiarzy z Rolling Lemons Club, tacy jak Remy Menard i Benjamin Moreno.

Specjalności

Inline Freestyle to dyscyplina wśród jedenastu zebranych w łyżwiarstwie. Jest to sport miejski, który powstał w latach 90., a dyscyplina obejmuje 8 konkurencji, a mianowicie: slalom klasyczny, slalom szybki, skok, drift, bitwę, pary klasyczne, slalom zespołowy i rozjazd.

w klasyczny Łyżwiarze wykonają tańce w trzech rzędach pachołków, z wyborem wybranej przez siebie muzyki, która powinna trwać od 1,45 do 2 minut, a część artystyczna i artystyczna zostanie nagrana. Klasyczne pary mają tę samą istotę, co klasyczne, jednak wykonywane są w parach, poszukując synchronizacji ruchów.

w bitwa Rywalizacje odbywają się w 30-sekundowych rundach iw grupach 3 lub 4 łyżwiarzy; Najlepsza dwójka z każdej grupy awansuje do następnej rundy. W przeciwieństwie do Classic, najważniejsza jest część techniczna.

w prędkość slalomu Celem jest pokonanie linii dwudziestu lejków oddalonych od siebie o 80 cm, tak szybko, jak to możliwe i na jednej nodze. Całkowita długość każdej linii stożkowej wynosi 28m. Jest on organizowany w dwóch fazach: kwalifikacyjnej, opartej na jeździe indywidualnej na czas oraz końcowej. W ostatnim etapie rywalizują dwaj na dwóch łyżwiarzy, pierwszy z nich, który wygra dwa wyścigi, przechodzi do następnej rundy, a drugi odpada. Impreza drużynowa jest organizowana w rywalizacji 3 na 3 do najlepszych 9 meczów wszystkich członków jednej drużyny przeciwko członkom drugiej drużyny.

w skok Narciarze muszą pokonywać różne wysokości. Poprzeczka podnosi się wraz z postępem zawodów, a łyżwiarze zdają testy.

w teście Kąpielówki Łyżwiarze będą musieli wykonywać różne triki driftowe z najwyższą możliwą techniką i stylem. Łyżwiarze będą rywalizować w grupach 4-osobowych i będą mieli kilka rund, aby pokonać swoich przeciwników w technice. Najlepsza dwójka będzie kontynuować grę w kolejnej rundzie.

ten krzyż walec (Nie obchodzony w teście europejskim) Jest to test składający się z wyścigów grupowych 4 łyżwiarzy, którzy zdają Tour jak w Battle and Drifts, z pierwszym etapem czasu. Na torze wyścigowym znajdują się różne przeszkody i podjazdy, które muszą pokonać sportowcy.

dekada historii

Historia Rolling Lemons Athletic Club sięga 10 lat wstecz. W tym sezonie 2021 świętują swoje urodziny. Głównym celem klubu była idea przybliżenia łyżwiarstwa wszystkim grupom wiekowym rozrywki i spędzania wolnego czasu. Klub współpracuje z różnymi podmiotami i stowarzyszeniami na terenie miasta i powiatu w promowaniu naszego sportu.

ten Wzrost, który nastąpił we wczesnych latach i poziom sportowców, spowodowały potrzebę wskoczenia do rywalizacji z zespołami federalnymi. Coś, co nie sprawiło, że zapomniałeś, skąd się wziął i jaki był pierwotny cel.

Rolling Lemons to jeden z nielicznych klubów z czterema dobrze ugruntowanymi formalnymi dyscyplinami łyżwiarstwa: pływanie stylem dowolnym, łyżwiarstwo szybkie, hokej na lodzie i łyżwiarstwo figurowe.

W ciągu tych dziesięciu lat zorganizowano wiele wydarzeń ze wszystkich dyscyplin i na wszystkich poziomach, aby uczcić wydarzenia o znaczeniu globalnym. Klub osiągnął wielkie sukcesy sportowe i ugruntował swoją pozycję jako jeden z najważniejszych narodowych klubów elitarnych, działający z pokory, szacunku i oddania swoim zawodnikom i ich rodzinom.

program zajęć

piątek 17 grudnia

Klasyczne rundy kwalifikacyjne o godzinie 09:00.

Finały Junior Classic 10:30

Finały Klasyki Seniorów 14:30.

Finał Klasycznej Pary 16:15.

Klasyczne podium i pary 18:00.

Ceremonia otwarcia o 18:30.

Finały driftu 19:45.

Podium driftu 21:15

sobota 18 grudnia

robienie razy

9:00 slalom Horus.

Finał Sprintu Juniorów 13:20

Finały Speed ​​Senior o godz. 14:20

Finały Drużynowej Prędkości 15:30 godz.

Podium prędkości i różnica prędkości 17:00.

Finały skoku 18:20 godz.

Platforma Salto: 19:30

Niedziela 19 grudnia

Walka rund kwalifikacyjnych 09:30 godz.

Battle Junior Finals 12:40 godz.

Finały Starszych Bitew 15:30 godz.

Bitwa o peron 16:00.

wydarzenie będzie Transmisja na żywo przez transmisję strumieniową w RFEP TV i na łyżwach online na stronie Rolling Lemons.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *