W służbie Wilfredo Leona

W służbie Wilfredo Leona

Nie jest królem, ale wszyscy jego sojusznicy i rywale są na jego usługach. Kiedy z piłką w prawej ręce stoi trzy metry od mety, rozpoczyna się nieustanny, bezlitosny szach. 120 kilometrów na godzinę to maksymalna prędkość, jaką osiąga Yuri Romano, najsilniejszy pięściarz we Włoszech, osiąga on 138, a zwinność ruchu w powietrzu równa jest sile uderzenia. znaczenie Numer 24, który powinien zostać „wyjęty” z Królewskiej Akademii Hiszpańskiej, to „wyciąganie broni” i właśnie to robi Wilfredo Leon, najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2023; Kubańczyk, który był bohaterem Polski, tak jak tydzień temu Melissa Vargas zrobiła to z Türkiye.

W wieku 19 lat cudowne dziecko jego ostatniego rywala, Alessandro Micheletto, reprezentował już Włochy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale w wieku 17 lat w 2010 roku zajął drugie miejsce na świecie. Kim zatem jest Leone: ucieleśnieniem? Ten, który jako dziecko wybrał siatkówkę jako grę, albo zawodnik, który przybył tu przede wszystkim i jak mało kto pozostał zawieszony w swoim wspaniałym skoku. Z serwisu Zostali pokonani Polacy kontra Włosi w powtórce ostatniego finału Mistrzostw Świata. Od wrzutu do środkowego obrońcy Norberta Huberta (5 Asy) i Leon (3), którego Wilfredo w decydujących momentach każdego seta pokonywał „ballasos” libero Fabio i każdego bramkarza, który odważył się go powstrzymać.

Wilfredo Leon z literą V w piersi

Jeśli w zeszłym roku gracze z Europy Wschodniej przegrali u siebie w globalnym wydarzeniu, teraz nadeszła zemsta w Rzymie: 3:0, co pozostawia wszystko przygotowane na ewentualną rozgrywkę na następnych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Różnica między jednymi rozgrywkami a drugimi następnie 12 miesięcy temu nie zagrali w reprezentacji w Santiago z powodu kontuzji kolana. Dyferencjał jest podstawowym wyposażeniem przez cały mecz, a to właśnie Wilfredo León jest w każdej drużynie, w której gra. Udowodnił to po raz kolejny ustanawiając mistrzostwo kontynentu z 13 punktami i 50% skutecznością w ataku, prowadząc zespół. Tym samym dał Polsce drugi tytuł w tych konkursach, 14 lat po pierwszym tytule w 2009 roku.

Leon i Melissa Vargas, wczesne i przelotne talenty kubańskiej drużyny narodowej, są gwiazdami najlepszych drużyn na świecie każdej płci i najsilniejszymi serwerami, jakie zna dziś Taraflex. Jeśli międzynarodowy sezon zawodnika Perugii po raz kolejny umieścił go na szczycie wśród mężczyzn, rodak z Cienfuegos stał się najbardziej decydującym zawodnikiem w topowej koszulce.

Prawie 16 lat później jedyny kubański siatkarz powróci na randkę pod pięcioma pierścieniami. Nie wiadomo, kiedy kobieca drużyna Antyli będzie mogła ponownie zakwalifikować się w tych zawodach, ale Melissa Vargas będzie miała ważny moment w stolicy Francji z Turcją, aby zdobyć medal. Jeśli chodzi o drużynę męską, Lyon niewątpliwie będzie reprezentował Polskę. the Turnieje kwalifikacyjne Jednak patrząc na światowe rankingi, oba kraje mają praktycznie bezpieczne miejsce w każdej płci.

Melissa Vargas: Kolejny talent triumfujący poza kubańskimi dworami

Ci, którzy wciąż nie wiedzą, czy dotrą do Paryża, to Kubańczycy. dla nich, Przedolimpijskie Które rozpoczną się 30 września przyszłego roku, będą niezbędne. W tym turnieju 24 drużyny podzielone są na 3 grupy, które zagrają w Rio de Janeiro (Brazylia), Tokio (Japonia) i Xi’an (Chiny). W każdej drabince 8 drużyn będzie rywalizować w systemie ligowym, a dwie najlepsze zakwalifikują się do letniej imprezy w stolicy Francji. O kolejnych 5 miejscach zadecydują światowe rankingi, a punktację uczestników uzupełni francuski gospodarz.

W okresie przedolimpijskim Kreole znajdują się w brazylijskiej lidze B i zadebiutują w meczu przeciwko Ukrainie, co jest skomplikowanym wyborem, mimo że nie grali w poprzedniej Lidze Narodów (VNL). Wtedy to będą mieli sieć Przez Niemcy zakwalifikowaliśmy się do eliminacji Igrzysk Olimpijskich 2008 i 2012, Czechy i Katar, by ostatecznie z Brazylią, Włochami i Iranem – drużynami mającymi największe szanse na zdobycie biletów. the zielony żółty Będą grać bez kubańskiej asystentki Yeoande Leal, która kilka dni temu doznała kontuzji ścięgna. Mimo że gospodarze nie grali urodzonego w Guerra de Melina, pojedynek południowoamerykańskiego giganta z Kubą jest bardziej wyrównany. mecze Może to oznaczać bezpośrednią kwalifikację do imprezy w ramach pięciu pierścieni, gdyż Włochy jawią się jako niekwestionowany lider na świecie Basen Persowie to zespół, którego poziom spadł.

Siatkarska Liga Narodów: Czy zmienimy się w lipcu?

Wyniki Antilles w niedawno zakończonych Mistrzostwach Norceca były lepsze w porównaniu z wynikami, które zaprezentowały w VNL. Pomimo ponownej porażki z Kanadą w decydującym meczu, ręka nowego trenera, Jesusa Cruza, była widoczna w zachowaniu i wynikach zespołu. Zwolnienie Nicolasa Vivesa było pierwszym krokiem do urzeczywistnienia nadziei olimpijskich, ale nie ma sposobu, aby zmienić ten kurs. Nowe pomysły, lepsze planowanie i szacunek zawodników do trenera nie wystarczą, gdy brakuje nam wartościowych twórców.

Ani Levan Taboada, ani Christian Thondayk nie mają kwalifikacji, aby zbudować jedną z najpotężniejszych artylerii na świecie. Nie chodzi tylko o siłę i zasoby atakujących. Długotrwała niestabilność stron potępia Kubę. Praktycznie nie ma mecze Ważne jest, aby pomocnik mógł rozegrać wszystkie sety bez konieczności zmiany. Kibice pamiętają Raidela Herrizillo i Leandro Maciasa, którzy dzisiaj regularnie graliby w podstawowym składzie tej drużyny, ale których ponowne włączenie do kadry narodowej nigdy nie nastąpiło.

Jeśli nie uda im się wejść na fazę przedolimpijską, Kuba nadal będzie miała szansę na miejsce w światowych rankingach, ponieważ obecnie zajmuje 12. miejsce (209,65 punktu), 34 punkty za zajmującym 11. miejsce Iranem, zespołem, który zamknie limit na tym etapie moment ze znacznym marginesem. Kanada, która zajmuje 13. miejsce, wyprzedza reprezentację narodową ze znaczną przewagą i ma na koncie 197 punktów. Choć kumulacja ta zamyka się po fazie wstępnej VNL 2024, naszemu zespołowi trudno jest wykluczyć tę różnicę w stosunku do Persów czy 37, które dzielą nas od Holandii. Jedyną możliwą drogą byłaby porażka obu drużyn i wyjątkowy występ Kuby w nadchodzącej lidze krajowej. Musimy walczyć jak nigdy dotąd w Rio de Janeiro, a jeśli nie, to po prostu czekać na usługi Wilfredo Leóna i Melissy Vargas, aby wyciągnęli nas z zamieszania, niezależnie od koloru koszulki.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *