W ten sposób możesz wyłączyć alert dotyczący odległości na ekranie iPhone’a i iPada

W ten sposób możesz wyłączyć alert dotyczący odległości na ekranie iPhone’a i iPada
Wyłącz funkcję odległości ekranu Apple. (Wtajemniczony Apple)

Wraz z pojawieniem się nowych systemów operacyjnych Manzana, w ogóle zostały włączone nowe funkcje dla urządzeń marki. W szczególnym przypadku iPhone’a I iPadaużytkownicy mają wspólną funkcję, która chroni ich przed niewłaściwym użyciem ekranów. produkty.

Nadmierna ekspozycja oczu na światło z ekranów, czy to z tabletów czy telefonów komórkowych, to jedna z przyczyn mogących powodować problemy zdrowotne wpływające na Wizja, Manzana Zaprojektuj funkcję o nazwie „Odległość ekranu„(Odległość ekranu), która wykryje, jak blisko urządzenia znajduje się twarz użytkownika.

Jeżeli system wykryje, że znajdujesz się już w niezdrowej odległości, ekran przestanie działać i wyświetli komunikat: „Zachowaj dystans iPada/ iPhone’a Na wyciągnięcie ręki może chronić Twoje WizjaTo nie tylko zajmie część ekranu, ale będzie wyświetlane na całym ekranie, uniemożliwiając jego wyświetlenie treść.

W przeciwieństwie do innych funkcji dostępnych wraz z aktualizacją Departament Kontroli Wewnętrznej Również System operacyjny iPada„Użytkownicy, którzy już mają nowe systemy operacyjne, mają je”Odległość ekranu” domyślnie. Nie oznacza to jednak, że nie można jej wyłączyć. Ta funkcja jest opcjonalna i można ją wyłączyć, wykonując następujące czynności:

Wyłącz funkcję odległości ekranu Apple. (Wtajemniczony Apple)

– Na iPhonie lub iPadzie za pomocą iOS 17 Również iPadOS 17 Powinna zostać otwarta aplikacja Ustawienia lub Konfiguracja.

– Wybierz opcję „Czas ekranowy„.

– Wybierz opcję „Odległość ekranu„Znaleziono w kategorii”Limit użytkowania„.

– Po zapoznaniu się z samouczkiem dotyczącym działania tej funkcji, który zawiera następujący komunikat: „Aby zmniejszyć zmęczenie oczu i ryzyko krótkowzroczności u dzieci, funkcja Odległość ekranu wyświetli ostrzeżenie, gdy przytrzymasz przycisk iPhone’a Również iPada Bardzo bliskie użycie Identyfikator twarzy Przez dłuższy czas użytkownicy będą mogli nacisnąć przycisk „Kontynuuj”, a następnie „Wł. (lub Wył.)”.

Funkcja Apple wykorzystuje przedni aparat telefonów komórkowych i tabletów do pomiaru odległości twarzy względem ekranu. Jednak dla tych użytkowników, którzy martwią się… ochronaNie oznacza to, że ich działania będą rejestrowane lub że będą „szpiegowane”.

Według firmy „praca”Odległość ekranu„Nie robi zdjęć ani filmów. Wszystkie zebrane informacje pozostają na urządzeniu i nie będą mu udostępniane ManzanaDzięki temu użytkownicy nie mają wątpliwości co do przetwarzania ich danych osobowych.

Funkcja odległości ekranu Apple. (Manzana)

Wśród funkcji dostarczonych z iOS 17 Telefony komórkowe Apple ograniczają poziom naładowania baterii urządzeń do maksimum 80% Od jej zdolności.

Dzieje się tak dlatego, że w rzeczywistości energia To, co dostaje się do akumulatora, jest stabilne, dopóki pozostaje w przedziale od 0% do 80%. On 20% Z pozostałej pojemności do zakończenia procesu zużywa więcej Elektryczność Wytwarza więcej ciepła, co może uszkodzić niektóre wewnętrzne elementy urządzenia komórka Oprócz akumulatora.

Chociaż użytkownicy, którzy aktywują tę opcję, nie będą już musieli martwić się monitorowaniem aktywności ładowania iPhone’a, nieco niewygodny jest również fakt, że nie mogą uzyskać dostępu do pełnego potencjału iPhone’a. bateria Obecnie tak, aby działał prawidłowo lub miał przydatność kilku dodatkowych miesięcy lub tygodni w przyszłości. Dlatego zamiast włączać tę funkcję, lepiej jest nadać wyższy priorytet specjalnym opcjom zarządzania bateria.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *