Waga samozatrudnionych w Europie – ideał / aktualności

Waga samozatrudnionych w Europie – ideał / aktualności

W prawie wszystkich krajach większość ludzi pracuje jako pracownicy najemni, tj. pracują dla innych osób lub dla firmy. Większość pracowników preferuje stabilność zatrudnienia lub po prostu jej nie ma Możliwość założenia własnego biznesu. Wymaga to, między innymi, odwagi, umiejętności, a często pewnej kwoty jako inwestycji.

Na tej mapie Landgeist, z danymi z Eurostat 2021możesz oszacować Odsetek ludności, która jest samozatrudniona, w tym samozatrudnieni bez pracowników. Oznacza to, że uwzględniono szeroki zakres opcji samozatrudnienia: od wielomilionowego właściciela firmy do małego freelancera.

Nie ma korzystnego wzorca geograficznego, ale wydaje się, że jest nieco niższy w krajach północnych i nieco wyższy w południowej Europie. Grecja (26,8%), Turcja (21,3%) i Włochy (20,8%) to jedyne kraje europejskie, w których odsetek ten przekracza 20%.

Od 15% do 20% są już takie kraje jak Czarnogóra (19,1%), Polska (18,8%), Serbia (17%), Czechy (16,4%), Wielka Brytania (15,9%), Hiszpania (15,6%) lub Malta (15,4%). Norwegia ma najniższy wskaźnik, gdzie tylko 4,6% pracowników jest samozatrudnionych. Na drugim miejscu są Niemcy z 8,5%, przed Luksemburgiem (9,2%), Danią (9,4%) i Szwecją (9,6%).

Eurostat definiuje osobę samozatrudnioną jako jedynego właściciela lub współwłaściciela przedsiębiorstwa nieposiadającego osobowości prawnej (utworzonego w spółkę prawną), w którym pracuje, chyba że prowadzi on również płatną działalność gospodarczą, która jest ich główną działalnością. (W takim przypadku zostanie uznany za pracownika).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *