Według Bloomberga, pięć najgorszych krajów, przez które przechodzi epidemia

Media publikują od listopada 2020 roku Bloomberg zwraca uwagę na odpornośćLista na podstawie szeregu wskaźników.


1
nie lubię tego0

Niedawna aktualizacja raportu Bloomberg’s Covid-19 Resilience Count ujawniła, że ​​spośród 53 analizowanych globalnych gospodarek Brazylia, Polska, Argentyna, Kolumbia i Iran zajęły ostatnie pięć miejsc na liście, stając się pięcioma najgorszymi krajami do pokonania. Koronawirus pandemia.

Wskaźniki są podzielone na dwie części:

  1. Stan kryzysu zdrowotnego: dane obejmują liczbę urazów miesięcznie na 100 000 mieszkańców, współczynnik zgonów w tym samym okresie, zgony na milion mieszkańców oraz odsetek zaszczepionej populacji.
  2. Jakość życia: oto miary ustalane przez kraje i gospodarkę; Przeanalizowano prognozy wzrostu PKB na 2021 r. Podobnie uwzględniono ograniczenia i mobilność w porównaniu z poziomami z 2019 r.

W tym sensie Brazylia, na ostatnim miejscu, uzyskała ocenę 39,1; Polska 40,6; Argentyna 41,4; Kolumbia 41,5 i Iran 42,8. Meksyk uplasował się na 48. miejscu z 43 punktami, a Peru z 43,5.

Wręcz przeciwnie, na pierwszym miejscu – czyli w najlepszych krajach, które przetrwały epidemię – na pierwszym miejscu znalazła się Nowa Zelandia z 80,8 pkt. Kolejne miejsca zajmują Singapur (79,4), Australia (79,1), Izrael (75,4) i Korea Południowa (73,8).

/ Informacje z Bloomberga i El Economista /

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *