WhatsApp wdraża skrót do wysyłania zdjęć i filmów w oryginalnej jakości i formacie dokumentu – Technologia

WhatsApp wdraża skrót do wysyłania zdjęć i filmów w oryginalnej jakości i formacie dokumentu – Technologia

Madryt, 8 (brama/EP)

W aplikacji WhatsApp uruchomiono możliwość wysyłania zdjęć i filmów w oryginalnej jakości poprzez skrót w sekcji Dokumenty, dzięki czemu będą one udostępniane w tym formacie, aby zachować ich jakość na urządzeniach z systemem operacyjnym Android.

Platforma komunikatorów internetowych została uruchomiona miesiąc temu i umożliwia wysyłanie obrazów wysokiej jakości, dzięki czemu użytkownicy mogą wysyłać obrazy bez utraty rozdzielczości zarówno za pomocą telefonów komórkowych z systemem Android, jak i iOS. Ta procedura jest również wykonywana w przypadku plików wideo.

Meta, właściciel WhatsApp, nadal pracuje nad nowymi opcjami, które ułatwią przesyłanie plików w wyższej rozdzielczości, ponieważ w dalszym ciągu stosują lekką kompresję pliku podczas wysyłania. Jednak treść nie jest już wysyłana w oryginalnej jakości.

Kilka dni temu WaBetaInfo ogłosiło, że platforma pracuje nad nowym przyciskiem listy dokumentów, który umożliwiłby wybieranie zdjęć i filmów z galerii w celu przesłania ich na czacie w ich nieprzetworzonym formacie.

Z tego portalu pamiętajcie, że wcześniej można było to zrobić, ale platforma ułatwiła proces jego wdrożenia. Dzieje się tak dlatego, że do tej pory aby wysłać pliki multimedialne, trzeba było uzyskiwać do niego dostęp poprzez foldery.

WaBetaInfo skomentowało teraz, że firma rozpoczęła wdrażanie tej funkcjonalności w nowej wersji beta WhatsApp dla smartfonów z systemem Android 2.23.19.3, która została uruchomiona w ramach programu Google Play Beta.

Teraz, gdy wybierzesz przycisk Dołącz dokument, ta usługa wyświetli dwie opcje. Pierwsza, która już istnieje, to „Wyszukaj inne dokumenty”. Druga opcja „Wybierz z galerii” dotyczy zdjęć i filmów.

Dzięki tej funkcji, która działa jako skrót do wysyłania plików, łatwiej jest uzyskać dostęp do zdjęć i filmów w oryginalnej jakości, które zostaną przesłane w formacie dokumentu i bez kompresji, niezależnie od ich rozmiaru.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *