Wioślarstwo, „królowy” sport, z naciskiem na igrzyska w Paryżu

Wioślarstwo, „królowy” sport, z naciskiem na igrzyska w Paryżu

SJego uderzenia sprawiły, że wioślarstwo stało się dyscypliną, która zdobyła najwięcej medali olimpijskich w XXI wieku. Jest królem sportu. Jego mistrzowie, z wyjątkiem Saúla Craviotto i Teresy Porteli, odwiedzili wczoraj redakcję MARCA po przyjęciu z królem Felipe VI w La Zarzuela, wspięli się na podium na Igrzyskach Światowych lub Europejskich i już nie mogą się doczekać Paryża 2024 z wielkimi aspiracjami. „Jak na Paryż wygląda całkiem nieźle”, przyznaje z uśmiechem Marcus Cooper, mistrz olimpijski w biegu K1 1000 w Rio i srebrny medalista biegu K4 500 w Tokio. Kontynuujemy właściwą drogę”.

Ponieważ ta droga sukcesu – której pierwsze odrodzenie medalami na Montrealu 76 (K-4 srebro), Moskwie 80 (K-2 srebro i brąz) i Los Angeles 84 (C-2 brąz) – została reaktywowana w Atenach w 2004 r. dubletem Davida Kale’a, który otworzył magiczne stulecie, w którym hiszpański wioślarz zdobył 16 medali olimpijskich.

A po meczach ten system dalej burzy mury. W zeszłym roku na mundialu w Kanadzie drużyna zdobyła osiem medali i zajęła pierwsze miejsce w tabeli medalowej, Przed nieosiągalnymi wcześniej mocarstwami, takimi jak Węgry i Polska, coś, czego nie osiągnęła żadna dyscyplina olimpijska w tym kraju. „Być w samym środku tej eksplozji wioślarstwa, pośród tylu lat pracy dla federacji, to powód do dumy”, przyznaje brązowy medalista Pucharu Świata Paco Copelos. „Bycie częścią tego zespołu to luksus, a możliwość dzielenia się wynikami motywuje nas do dalszego rozwoju”.

Jesteśmy na szczycie i to dla nas dobra wiadomość, ale wracam na ziemię, nadal jesteśmy w operacjach selekcyjnych

Myalin Shorot, trzykrotna medalistka olimpijska

Ponieważ Hiszpania jest już światową potęgą z miarką, jest jednym z konkurentów do pokonania dla każdego na poziomie międzynarodowym. „Wcześniej jeździliśmy na zawody, aby pokazać wszystko, co trenowaliśmy i dać z siebie wszystko, ale prawdziwym celem było zobaczenie innych krajów nad nami” – wyjaśnia. Maria Corbera, światowe srebro i brąz odpowiednio w C2 i C1. „Teraz idziemy z dużo większą pewnością siebie. Hiszpania ma znacznie większy zespół i to widać”.

Cooper to potwierdza. „Młodsi uczą się, że można wygrywać i trenują do tych ambitnych celów. Wychodzimy i nie widzimy innego wyjścia, jak tylko wygrywać, wygrywać i wygrywać. Reszta krajów naprawdę bierze nas pod uwagę, w końcu jesteśmy najlepszy kraj na świecie w naszym sporcie. Od jakiegoś czasu należymy do najlepszych i myślę, że na całym świecie wykonuje się dobrą pracę.

Młodsi uczą się, że można wygrywać i faktycznie trenują, by osiągnąć te ambitne cele. Wychodzimy i nie widzimy nic poza zwycięstwem i zwycięstwem

Marcus Cooper, dwukrotny medalista olimpijski

Ponadto wspaniałe wyniki olimpijskie ostatnich igrzysk pozwalają żeglarzom marzyć o własnym „dublecie” na czele chorążych podczas otwarcia, z Marcusem Cooperem (dwa medale olimpijskie) i Mylene Schorro (trzy medale igrzysk) Następcami są Saúl Craviotto i Mireia Belmonte.„To będzie pierwszy raz, kiedy dwaj chorąży będą pochodzić z tego samego sportu, choć będziemy musieli poczekać, aż to zostanie potwierdzone” – mówi Cooper. „To pytanie pochodzi z cudownego momentu wiosłowania. Jesteśmy na szczycie i to dla nas świetna wiadomość, ale wracając na ląd, wciąż jesteśmy w operacjach selektywnych” – podkreśla Schorot.

Łaźnie dla Paryża

Przyszłoroczne Igrzyska są przedstawiane jako Grand Canoe Challenge dla hiszpańskich kajakarzy, którzy mają nadzieję uzyskać certyfikat Wielkie sukcesy ostatniej sesji na świecie iw Europie. W rzeczywistości dyscyplina ta ma potencjał, aby przewyższyć historyczną liczbę medali, które żeglarstwo musi stać się najbardziej utytułowanym sportem Igrzysk.

Jeśli wszystko pójdzie tak, jak powinno, Hiszpania może walczyć o sześć medali na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Javier Hernans, prezes RFEP

„Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, takie jak doświadczenie naszych zawodników i wyniki ostatnich mistrzostw świata, mistrzostw Europy i świata, i jeśli wszystko pójdzie tak, jak powinno – bez kontuzji i innych warunków zewnętrznych – Hiszpania może walczyć o sześć medali” na igrzyskach olimpijskich w Paryżu” – przewiduje Javier Hernans, prezes Hiszpańskiej Federacji Kajakarskiej.

Start z Paracanoe

A metoda Baracano – włączona do programu paraolimpijskiego w Rio – marzy o zdobyciu pierwszego medalu paraolimpijskiego dla Hiszpanii w Paryżu. „Wykonywana jest świetna robota i nadchodzą wyniki. Mamy nadzieję, że drużyna będzie bardzo blisko zdobycia swojego pierwszego medalu paraolimpijskiego” – powiedziała Ines Maria Philippe, która startowała w Tokio.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *