Wise podnosi opłaty za przelewy i oczekuje, że MS Bank powróci do 8,15 miliarda dolarów

Bloomberg – Mądry tak powiedział zwiększyć swoje stawki Transfery od października O sposobach wysyłania dolarów ze Stanów Zjednoczonych na rynki takie jak Meksyk i inne kraje ze względu na zmienność rynku. Fintech (dawniej TransferWise) też Linia Bloomberga powiedziała Kto czeka? Rozstrzygnięcie sprawy wniesionej przed brytyjskim sądem przeciwko swojemu byłemu partnerowi MS Bank w Brazylii.

mówi firma, która uczestniczy w rozwijającym się globalnym rynku przekazów pieniężnych Warunki makroekonomiczne powodują, że kupowanie i sprzedawanie walut jest droższe, więc musisz zwiększyć opłaty transakcyjne, aby pokryć te koszty. Mądrzy też to powiedzieli Kontynuacja inwestycji w swoją infrastrukturę W ten sposób odzwierciedla to w ich cenach, „aby pomóc nam obniżyć koszty przenoszenia pieniędzy w przyszłości”.

Wise powiedział, że jego opłaty rosną za wysyłanie pieniędzy ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Kanady, Japonii, Węgier, Malezji, Turcji, Indii, Szwecji, Polski, Czech, Danii, Norwegii i Rumunii w dowolnej walucie. Zwiększa również opłaty za wysyłanie pieniędzy do USA, Indii, Tajlandii, Filipin, Indonezji, Malezji, Meksyku, Polski, Pakistanu, Korei Południowej, Wietnamu, Maroka, Węgier w dowolnej walucie.

Wiemy, że to nie jest dobra wiadomość i przepraszamy. „Postaramy się ponownie obniżyć nasze ceny tak szybko, jak to możliwe”, powiedział Wise w oświadczeniu.

Również w poniedziałek (2 sierpnia), JPMorgan Chase & CoJPMSprzedano 2 660 669 akcji spółki Notowany w Wielkiej Brytanii. JP Morgan jest obecnie właścicielem 0,93% Wise, zmniejszając swoją pozycję do 9566 255 akcji, jak wynika z danych Bloomberga.

Głównymi udziałowcami są estońscy założyciele Kristo Karmann i Taveit Henricusodpowiednio 18,16% i 10,1% akcji, według Bloomberga. Kolejnym powiązanym udziałowcem jest fundusz venture capital Andreessen Horowitzz 8,99% akcji.

sprawa vs. MS Bank

W 2021 r. Wise miał niespójności z brazylijskim korespondentem ds. wymiany walut MS Bankco w tamtym czasie trafiło do prasy, mówiąc, że fintech zarzucał niewłaściwe zachowanie przy wysyłaniu przekazów pieniężnych.

Jednak w e-mailu Wise powiedział Bloomberg Line, że trwają działania prawne w High Court of Justice oraz Business and Property Courts of England and Wales „o zwrot około 6,7 mln GBP (8,15 mld USD) należących do Wise i niesłusznie posiadanych przez MS Bank SA Exchange Bank”.

Według Wise: „Te środki odpowiadają transakcjom zainicjowanym przez klientów, którzy skorzystali z usługi w celu wysłania pieniędzy z Brazylii przed rozwiązaniem umowy przez MS Bank w dniu 18 lutego 2021 r. Wise honorował te płatności na rzecz beneficjentów, ale MS Bank wstrzymał te fundusze do zaprezentowania.”

MS Bank zakończył współpracę z Wise. Pod koniec ubiegłego roku Kurytyba została powiadomiona przez Sąd Najwyższy o pozwie wniesionym przez WISE w Wielkiej Brytanii. „Jest to rekwizycja sądowa, w ramach której sędzia z Wielkiej Brytanii prosi o powiadomienie MS Bank, aby zareagował na toczące się spory w Wysokim Trybunale Sprawiedliwości i Sądzie Koronnym Anglii i Walii” – odkrył Bloomberg Line.

Zwiększenie siły roboczej w Brazylii

W przeciwieństwie do ostatnich wydarzeń, Wise powiedział, że planuje czterokrotnie zwiększyć swój obecny zespół w Brazylii za III kwartał 2023 r.

Więc, Firma Wise przeniosła swoje biuro w São Paulo na pełne piętro w budynku WeWork przy Avenida Paulista. Firma jasno dała do zrozumienia, że ​​będzie wykorzystywać różne funkcje, w tym zgodność, fencream (dziedzina zajmująca się walką z przestępczością i oszustwami finansowymi), obsługą klienta i operacjami.

Powiększenie Mądry portfel w Brazylii Konieczne było rozszerzenie naszej działalności w kraju, Jeden z priorytetowych rynków firmy. Wraz ze wzrostem zespołu chcemy lepiej spełniać specyficzne wymagania naszej rosnącej bazy klientów z Brazylii”. Piotr Barrerolider mędrców bankowości i ekspansji w Brazylii, w komunikacie prasowym.

Działając w Brazylii od 2016 r., Wise rozszerza swoją ofertę produktów dla brazylijskich klientów.

W grudniu ubiegłego roku WISE uruchomiło możliwość utrzymywania salda Rial Omańskiego dla swoich klientów i międzynarodowej karty debetowej, Dostępny w wersji fizycznej i cyfrowej. Według Wise do marca 2022 roku już to zrobili Dostarczony Ponad 130 000 kart dla brazylijskich klientów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.