Włochy pójdą po brąz – Sport

Włochy pójdą po brąz – Sport

(ANSA) – Dansk, 22 lipca – Włochy żegnają marzenie o walce o tytuł Ligi Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn, ponieważ przegrały dzisiaj 3:0 ze Stanami Zjednoczonymi, które będą walczyć o tytuł w niedzielę, kiedy w finale zmierzą się z Polską, aby dedykować nowego mistrza turnieju.
Reprezentacja Ameryki Północnej, która właśnie pokonała Francję 3:2, by zrewanżować się za mecz finałowy, który przegrała w ostatniej edycji, której gospodarzem była Bolonia, wygrała dzisiaj częściowymi punktami 25:19, 25:18 i 25:19 z „Azzurrą”, która w ćwierćfinale pokonała Argentynę 3:0.
Stany Zjednoczone liczą, że po raz trzeci będą z urokiem, bo przypadły też do gustu gospodarzom w 2019 roku w Chigaku z Rosją, które w tym czasie potwierdziły koronę zdobytą w Lille z gospodarzem i Francją.
Będzie to druga dla Polski, która przegrała mecz finałowy rozegrany w 2021 roku w Rimini z Brazylią, za co zrewanżowała się w tej edycji eliminując ją w ćwierćfinale 3:0, aw półfinale pokonała Japonię 3:1 z punktami częściowymi 19-25, 28-26, 25-17 i 25-21.
Przed finałem, któremu kibicować będą Amerykanie i Polacy w Gdańsku, w tym samym mieście powalczą o bezprecedensowy brąz dla Japonii i Włoch, które w poprzedniej edycji zajęły czwarte miejsce.
(zapominać).

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Copyright Firma Ansa Wszelkie prawa zastrzeżone

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *