Włochy – Polska w finale Mistrzostw Europy Mężczyzn – Sport

Włochy – Polska w finale Mistrzostw Europy Mężczyzn – Sport

Obchody we Włoszech (Zdjęcie: ANSA)

(ANSA) – Rzym, Grupa 14 – Włoska drużyna pokonała swoją francuską odpowiedniczkę 3:0 i zadecyduje o mistrzostwach Europy mężczyzn w siatkówce przeciwko Polsce, która pokonała Słowenię 3:1.

Drużyna „Azzurry” prowadzona przez trenera Ferdinando De Giorgi pokonała francuską drużynę, w której skład wchodzi Andrea Gianni, 25:21, 25:19 i 25:23 w meczu, który odbył się na stadionie Palaiore w Rzymie , gdzie Polska zwyciężyła w pierwszej rundzie ze swoim gospodarzem. Słowenia z wynikiem 23-25, 25-21, 25-20, 25-21.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella poinformował Włoską Agencję Informacyjną (ANSA), Prezydenta Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanniego Malago, że weźmie udział w meczu finałowym pomiędzy „Azzurrą” a Polską, który odbędzie się Sobota, 15 tego miesiąca. .

Włochy, obrońca tytułu po koronie w 2021 roku, będą zabiegać o utrzymanie tytułu przeciwko drużynie polskiego trenera Nikoli Grbica w dwunastym finale kontynentalnym w zaplanowanej konfrontacji na stadionie Palazzo dello Sport w Rzymie.

Włochy, które będą się ubiegać o ósmy tytuł na kontynencie, są także mistrzami świata w siatkówce mężczyzn dzięki zwieńczeniu zawodów w 2022 r., w których pokonały Polskę, która na poziomie europejskim zwyciężyła dopiero w 2009 r. (ANSA).


   

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *