Włochy rezygnują z korony – Sport

Włochy rezygnują z korony – Sport

(ANSA) – Rzym, Grupa 16 – Włochy nie mogły potwierdzić tytułu w Mistrzostwach Europy mężczyzn w siatkówce po dzisiejszej porażce 3:0 w rozegranym w Rzymie meczu finałowym z Polską, która zastąpiła ją na tronie.
Polska drużyna zwyciężyła 25:20, 25:21, 25:23 na stołecznym stadionie PalaEur, gdzie zgromadziło się około 11 000 rozentuzjazmowanych kibiców i obecny był Sergio Mattarella.
Prezydent Republiki był odpowiedzialny za wręczenie trofeum zwycięzcom podczas ceremonii wręczenia nagród, w której Słowenia również była obecna i zajęła trzeci stopień podium.
Wcześniej Słowenia pokonała Francję pod wodzą włoskiego trenera Andrei Gianniego 25:22, 25:16, 25:21, 25:18, 15:11.
Ferdinando De Giorgi, trener drużyny Azzurro, nie mógł ukryć rozczarowania porażką w taryfie i oświadczył: „Żałuję, bo z całych sił chcieliśmy powtórzyć tytuł”.
„Ale musimy też zdać sobie sprawę, że ci chłopcy przeszli trudną podróż i mają przestrzeń, aby dalej się rozwijać” – dodał.
Analizując wynik, De Giorgi podkreślił, że „Polska stworzyła nam problem z przyjęciem, z którym nie potrafiliśmy sobie poradzić w decydujących momentach”.
Tym samym polska drużyna wyciągnęła cierń na twarzy Włochów, którzy z oklaskami i łzami rozczarowania na oczach kibiców wycofali się w odwecie za porażkę na własnym boisku 11 września w finale Pucharu Świata.
Polska wróciła dziś na szczyt podium Mistrzostw Europy (pierwszy tytuł zdobyła w 2009 roku przeciwko Francji w Turcji) po zajęciu trzeciego miejsca w ostatniej edycji.
Włochy musiały zadowolić się srebrnym medalem pod okiem ministra sportu Andrei Abudi i prezesa Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanniego Malago.
Przed finałem obecna publiczność nagrodziła Mattarellę gromkimi brawami i uczciła minutą ciszy pamięć dziewczynki, która zginęła w katastrofie samolotu Sił Powietrznych w Turynie.
Włoska siatkówka świętowała dziś reprezentacja kobiet, która swoją drogę w turnieju eliminacyjnym do igrzysk rozpoczęła od zdecydowanego zwycięstwa 3:0 nad Koreą Południową w Łodzi, z częściowymi wynikami 25-11, 25-20, 25-17) w trzecim meczu grupowym, w którym jutro zmierzą się ze Słowenią.
(Zapominam).

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *