Wojna Izrael-Hamas jest żywa

Wojna Izrael-Hamas jest żywa

Izraelski żołnierz zginął po ataku na granicy z Libanem

Co najmniej jeden izraelski żołnierz zginął na granicy z Libanem w wyniku wtargnięcia „terrorystów” z drugiej strony granicy.

Armia izraelska podała na swoim koncie na Twitterze: „Zastępca dowódcy 300. Brygady, nieżyjący już podpułkownik Alim Abdullah, zginął dzisiaj w konfrontacji z terrorystami, którzy przedostali się od granicy libańskiej na terytorium Izraela”. X Network, dawniej Twitter.

Wcześniej zbrojne skrzydło palestyńskiego ruchu Islamskiego Dżihadu, Brygady Al-Quds, przyznało się do transgranicznego najazdu z terytorium Libanu, który według Izraela doprowadził do śmierci wielu bojowników.

Ponadto Hezbollah ogłosił w poniedziałek wieczorem atak na izraelskie obiekty wojskowe w pobliżu granicy między Izraelem a Libanem w odpowiedzi na zabicie trzech jego członków w izraelskich atakach.

Również w poniedziałek z południowego Libanu wystrzelono kilka rakiet, a władze izraelskie zwróciły się do mieszkańców północnego regionu o pozostanie w domach. Izrael odpowiedział bombardowaniami i nalotami helikopterów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *